Næstved IF Store Bededags Cup 2016

Næstved IF Store Bededags Cup 2016

Fredag d. 22. april  •  Lørdag d. 23. april  •  Søndag d. 24. april


Næstved IF Fodbold afholder igen i år 2016 den traditionsrige Store Bededags Cup, hvor der spilles fodbold alle dagene i Store Bededagsferien. Der spilles lige fra 3-mands til 11-mands fodbold og nogle 5-mands samt 8- og 11-mands rækkerne er inddelt i forskellige niveauer.

Der er i år Pigerække i U12 ligesom pigerne selvfølgelig er meget velkommen til at deltage i rækkerne for drenge/mixede hold.


Se invitationen her:
Invitation til Næstved IF Store Bededags Cup 2016


Fra U7 til U13 afsluttes gruppespillet med semifinaler og finale eller finalerunde, alt afhængig af antallet af deltagende hold i rækken.

Rækker
U6 - 3-mands
U7 - 5-mands
U8 - 5-mands
U9 - 5-mands
U10 - 5-mands & 8-mands
U11 - 8-mands
U12 - 8-mands
U13 - 11-mands
U12 Piger - 8-mands

Præmier

I rækkerne U6 - U8 er der præmier til alle spillerne
I de øvrige rækker er der præmier til nr. 1 & 2

Pris for deltagelse
Kr. 350,- for 3-mands rækker
Kr. 450,- for 5-mands rækker
Kr. 550,- for 8-mands rækker
Kr. 700,- for 11-mands rækker


Betaling
Tilmeldingen er først gældende, når betaling er modtaget
Bank: Sydbank
Reg.nr.: 6060
Kontornr.: 5556772
Husk at anføre holdnavn, klub og række, når du betaler, så vi kan identificere betalingen.




Fodbold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (10) 3-mands Mixed 5 350 Lørdag d. 23. april 19 0
U7 (09) 5-mands Mixed 8 450 Lørdag d. 23. april 21 0
X Mixed 0 0
X Mixed 0 0
U9 (07) A 5-mands Mixed 8 450 Lørdag d. 23. april 11 0
U9 (07) B/C 5-mands Mixed 8 450 Lørdag d. 23. april 22 0
U10 (06) A 8-mands Mixed 11 550 Søndag d. 24. april 28 0
U10 (06) B 5-mands Mixed 8 450 Søndag d. 24. april 20 0
U10 (06) C 5-mands Mixed 8 450 Søndag d. 24. april 10 0
U11 (05) A 8-mands Mixed 11 550 Fredag d. 22. april 15 0
U11 (05) B/C 8-mands Mixed 11 550 Fredag d. 22. april 15 0
U12P (04) A 8-mands Mixed 11 550 Lørdag d. 23. april 4 0
U12P (04) B 8-mands Mixed 11 550 Lørdag d. 23. april 6 0
U12 (04) A 8-mands Mixed 11 550 Lørdag d. 23. april 8 1
U12 (04) B 8-mands Mixed 11 550 Lørdag d. 23. april 8 0
U12 (04) C 8-mands Mixed 11 550 Lørdag d. 23. april 6 0
U13 (03) A 11-mands Mixed 14 700 Søndag d. 24. april 8 0
U13 (03) B/C 11-mand Mixed 14 700 Søndag d. 24. april 9 1
X Mixed 0 0
U8 (08) A 5-mands Mixed 8 450 Fredag d. 22. april 14 1
U8 (08) B 5-mands Mixed 8 450 Fredag d. 22. april 15 0
U8 (08) C 5-mands Mixed 8 450 Fredag d. 22. april 17 2

Signetud teams

U6 (10) 3-mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23. april

Teamname LVL Logo Club
Vemmelev B B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Vemmelev A B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
HG-2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Fk sydsjælland rød FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Vemmelev C B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI
fk sydsjælland C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG-1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Holmegaard B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
NiF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
NiF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
NiF 3 Næstved IF Logo Næstved IF
Havdrup 2 Havdrup GI Logo Havdrup GI
Kalundborg GB B Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Slagelse B&I Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U7 (09) 5-mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23. april

Teamname LVL Logo Club
fk sydsjælland rød FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
fk sydsjælland C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Vemmelev SG&I C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
HGB 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG5 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF
BIF 1 A Benløse IF Logo Benløse IF
Team Navidoc
Himmelev-Veddelev B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev A A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

X 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

X 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 (07) A 5-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23. april

Teamname LVL Logo Club
KB hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
NIF 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
Slagelse 3 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
KB blå A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Roskilde RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Fun4Kids I A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U9 (07) B/C 5-mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23. april

Teamname LVL Logo Club
FC Nakskov 2 C FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 1 B FC Nakskov Logo FC Nakskov
NIF 3 C Næstved IF Logo Næstved IF
NIF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Slagelse 1 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Gundsølille Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Holbæk B&I C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Slagelse 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Haslev C1 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev B B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Fun4Kids II C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KIF 1 B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U10 (06) A 8-mands 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 24. april

Teamname LVL Logo Club
FIX A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Gladsaxe-Hero 1 A Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
B1903 A B1903 Logo B1903
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dragør Boldklub A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Frederikssund FB 1 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Haslev A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Bk Olympic Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Aik 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
S.F.B. A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
HG Herlufsholm A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FHF Stribet A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF

U10 (06) B 5-mands 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 24. april

Teamname LVL Logo Club
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Frederikssund FB 2 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Næstved gutterne B Næstved IF Logo Næstved IF
FHF B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Middelfart B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Rødby B Rødby Boldklub Logo Rødby Boldklub
S.F.B. 2 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Skensved IF B Skensved IF Logo Skensved IF
DIFs Titaner B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Holmegaard 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
B1908-Rune B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908-Sander B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
S.F.B. 1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
NFC2 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U10 (06) C 5-mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 24. april

Teamname LVL Logo Club
Haslev 3 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HG Hvid C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved C Næstved IF Logo Næstved IF
HG Blå C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U11 (05) A 8-mands 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 22. april

Teamname LVL Logo Club
Solrød A1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Nyråd IF Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Raklev A Raklev GI Logo Raklev GI
Skælskør B&I A Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
B 1903 A B1903 Logo B1903
NIF Næstved IF Logo Næstved IF
Roskilde KFUM stribede KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
HVB A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF
FHF 1 A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
HG1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U11 (05) B/C 8-mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 22. april

Teamname LVL Logo Club
FHF 2 C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
NFC-2 B NykøbingFC
NIF B Næstved IF Logo Næstved IF
Roskilde KFUM hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Solrød 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
FA 05 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Haslev fc 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HFC-1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HG3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FK 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U12P (04) A 8-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23. april

Teamname LVL Logo Club
Sundby BK A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Greve Fodbold A A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B93 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U12P (04) B 8-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23. april

Teamname LVL Logo Club
Ringsted B Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold
FK 05 Lyserød B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk 05 blå B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
B93 2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Greve Fodbold B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U12 (04) A 8-mands 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23. april

Teamname LVL Logo Club
B 73 Slagelse A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Nykøbing FC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Næstved IF Grøn A Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U12 (04) B 8-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23. april

Teamname LVL Logo Club
B 73 Slagelse (B) B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
BSV Bonushold B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U12 (04) C 8-mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 23. april

Teamname LVL Logo Club
Nykøbing FC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
TBK 3 C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U13 (03) A 11-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 24. april

Teamname LVL Logo Club
U13 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FA2000 A FA 2000 Logo FA 2000
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
KFUM03 Roskilde A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Næstved A Næstved IF Logo Næstved IF

U13 (03) B/C 11-mand 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 24. april

Teamname LVL Logo Club
Tingsted BK Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
RB 1906 Sort C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 Hvid B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
FA 2000 03 1 B FA 2000 Logo FA 2000
Haslev FC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF

X 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 (08) A 5-mands 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 22. april

Teamname LVL Logo Club
SBI 1 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Brøndby IF Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
KB U8A A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RB 1906 - 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HFC A A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U8 (08) B 5-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 22. april

Teamname LVL Logo Club
SBI 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Holbæk B&I 2A B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Fk grøn B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FLI B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
HFC C B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC B B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U8 (08) C 5-mands 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 22. april

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
SBI 3 C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Ringsted IF C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Køge 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
Holbæk B&I 3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Køge 1 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Fk rød C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
RB 1906 - 2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HFC D C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
22. - April 24 2016

Organisation
Næstved IF
Place
Næstved IF Fodbold
Address
Rolighedsvej 25
Postalcode
4700
City
Næstved
Sport
Soccer
Type
Unknown
Næstved IF Store Bededags Cup 2016 map

Tournament overview