Vestergaard Biler Cup

Vestergaard Biler Cup 2016

For 11 gang i træk har vi fornøjelsen af at inviterer Jeres pige og drenge spillere til Indefodboldstævne i Mariager.

Stævneafvikling:

I år bliver det en mindre udgave af stævnet. Et stævne primært for B og C hold.

Stævnet afvikles i Mariager Hallen.

Der er plads til 9 hold i hver række og hver klub må max stille med to hold i hver årgang.

Stævnet afvikles som breddestævne.

Vi forventer at afvikle stævnet med 8 hold i U6 og U7 rækken, samt 9 hold i hver række fra U9 til U13.

Der spilles igen A-B-C Slutspil ved mere end 8 tilmeldte hold i hver række.
Indledende runde og herefter nye puljer der afvikles med A-B-C slutspil.

I 3-mands turneringen spilles der uden registrering af resultater og uden slutspil.
Der spilles efter DBU Jyllands regler for indefodbold.

I U15 drenge rækken er der ingen niveauinddeling

Alle hold er garanteret 4 kampe.

Præmier:
Præmier til alle fra U6 til U9
Fra U11 er der personlig præmie til Nr 1 og Nr 2 i hver slutspilsrække.
I U15 rækken er der pengepræmier til Nr. 1 og Nr. 2. Der spilles ikke A-B-C Slutspil i denne række

Pris for deltagelse:
U6-U7 250,-
U9-U13 400,-
U15 450,-

Tilmelding til stævnet:

Tilmelding til stævnet sker via www.staevner.dk

Frist for tilmelding til stævnet er 24 Januar 2015

 

 

Vi ses i Mariager

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - 3 mands Mixed 5 250 Lørdag formiddag 21 0
U9 Mixed 6 400 Søndag formiddag/middag 15 0
U11 Mixed 6 400 Søndag middag/eftermiddag 9 0
U12 Mixed 6 400 Lørdag middag 14 0
U6 - 3 mands Mixed 5 250 Lørdag formiddag 12 0
U13 Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 9 0
U15 Rækken Mixed 6 450 Lørdag eftermiddag/aften 7 0
U13 Piger Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 8 2
U9 Piger Mixed 6 400 Søndag formiddag 9 0

Signetud teams

U7 - 3 mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SSB Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
MIK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Vorup 1 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup 2 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
SIF 3 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 1 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Real Madrid IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Jarl Arden 1 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Bayern Munchen IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
FC Barcalona IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
MIK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Tåfræserne 2 C Bælum Solbjerg IF Logo Bælum Solbjerg IF
Tåfræserne C Bælum Solbjerg IF Logo Bælum Solbjerg IF
PFU 05 FÅRUP B PFU 05 FÅRUP

U9 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hadsund 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hadsund 1 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
NVF-alliancen 1 C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
Mariager IK 1 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mariager IK 2 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
NVF-alliancen 2 C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub

U11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Houlkær IF 2 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær IF 1 B Houlkær IF Logo Houlkær IF
LKB Gistrup 2 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
MIK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
MIK 1 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VFB/NFK C Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

U12 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
MIK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mik B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Høst IF 3 B Høst IF Logo Høst IF
Høst IF 2 B Høst IF Logo Høst IF
Høst If 1 B Høst IF Logo Høst IF

U6 - 3 mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Vorup FB 2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
MIK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Støvring IF Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Jarl Arden U5/6 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
MIK Tøzerne B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Nørager IF Nørager/Rørbæk IF

U13 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
TVS 2 B Tjele Vest Sport
HOBRO IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
HOBRO IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Mariager IK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
MIK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
SSV 2 B Stillinge IF Logo Stillinge IF
SSV 1 B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Team Rema 1000 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Rosendal All Stars B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U15 Rækken 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
MIK 2 Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
MIK 1 Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
AC Norddjurs AC Norddjur

U13 Piger 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ommersyssel if B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
substitutterne C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
MIK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
MIK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

U9 Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
MIK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
SUB88 B SUB 88 Logo SUB 88
HB tøzer C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
vh08 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
IF Frem Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
SIF 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
MIK Tøzerne Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
6. - February 7 2016

Organisation
Mariager Idræts Klub
Place
Mariager Hallen
Address
Gl Hobrovej 1
Postalcode
9550
City
Mariager
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview