Egif CUP 2016

Erritsø GIF – Fodbold har hermed for 30. gang fornøjelsen at indbyde dig til et superstævne i indendørs fodbold.

EGIF CUP 2016 afvikles i Erritsø Idrætscenter, Krogsagervej 40 (Fredericia) lørdag og søndag d. 23. & 24. januar samt lørdag og søndag d. 30. & 31. januar 2016. Der spilles i 2 haller alle dage, hvilket sikrer en god afvikling af stævnet.

EGIF CUP 2016 er et børne- og ungdoms stævne for piger og drenge til og med U15.

A-række: For spillere, der spiller i M- og A-række.

B-række: For de spillere, som spiller i B- og C-række. I U14 og U15 drenge vil der også være en ”ren” C-række.

Vi opfordrer alle hold til at tilmelde sig i den rigtige række. Der er ikke niveau-opdeling til og med U8 drenge og til og med U9 piger.
Vi forbeholder os retten til at slå niveauinddelte rækker sammen ved for få tilmeldinger.
Der spilles på håndboldmål undtagen for 3-mands hold, hvor der spilles på tværs af banen på bande mål.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 og yngre drenge Mixed 3 350 23/01-2016 1 0
U7 drenge Mixed 3 350 23/01-2016 9 0
U8 drenge Mixed 3 350 24/01-2016 5 0
U9 drenge Mixed 4 420 23/01-2016 9 0
U9 drenge Mixed 4 420 23/01-2016 21 0
U10 drenge Mixed 4 420 24/01-2016 2 0
U10 drenge Mixed 4 420 24/01-2016 8 0
U11 drenge Mixed 4 420 24/01-2016 2 0
U11 drenge Mixed 4 420 24/01-2016 1 0
U12 drenge Mixed 4 470 31/01-2016 3 0
U12 drenge Mixed 4 470 31/01-2016 3 0
U13 drenge Mixed 4 470 30/01-2016 0 0
U13 drenge Mixed 4 470 30/01-2016 9 0
U14 drenge Mixed 4 470 30/01-2016 2 0
U14 drenge Mixed 4 470 30/01-2016 10 0
U15 drenge Mixed 4 470 30/01-2016 2 0
U15 drenge Mixed 4 470 30/01-2016 6 0
U15 drenge Mixed 4 470 30/01-2016 6 0
U7 piger og yngre Mixed 3 350 24/01-2016 0 0
U8 piger Mixed 3 350 24/01-2016 0 0
U9 piger Mixed 4 420 23/01-2016 1 0
U10 piger Mixed 4 470 24/01-2016 0 0
U10 piger Mixed 4 420 24/01-2016 3 0
U11 piger Mixed 4 420 24/01-2016 2 0
U11 piger Mixed 4 420 24/01-2016 7 0
U12 piger Mixed 4 470 31/01-2016 2 0
U12 piger Mixed 4 470 31/01-2016 6 0
U13 piger Mixed 4 470 30/01-2016 3 0
U13 piger Mixed 4 470 30/01-2016 9 0
U14 piger Mixed 4 470 30/01-2016 0 0
U14 piger Mixed 4 470 30/01-2016 2 0
U15 piger Mixed 4 470 30/01-2016 2 0
U15 piger Mixed 4 470 30/01-2016 5 0

Signetud teams

U6 og yngre drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23/01-2016

Teamname LVL Logo Club
KB B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U7 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23/01-2016

Teamname LVL Logo Club
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Rårup A Rårup GIF Logo Rårup GIF
Vonsild B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Egif U7 4 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Egif U7 3 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Egif U7 2 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Egif U7 1 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Egif U7 5 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U8 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 24/01-2016

Teamname LVL Logo Club
EGIF3 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vamdrup IF Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U9 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23/01-2016

Teamname LVL Logo Club
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Fff2 A Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericia KFUM A Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Bredballe Alligators A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Egif U9 A 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Ggif 1 A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF

U9 drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23/01-2016

Teamname LVL Logo Club
Sanderum Boldklub 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Vamdrup IF U) Drenge Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
BBB 1 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
T.S.I.F. 2 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
T.S:I.F.1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Fff1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericia KFUM 2 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fredericia KFUM 1 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Bredballe Buffalos B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe Bears B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Fredericia KFUM 3 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Egif U9 B3 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Egif U9 B2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Egif U9 B1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Harlev IK (B) B Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK (C) C Harlev IK Logo Harlev IK
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF

U10 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 24/01-2016

Teamname LVL Logo Club
Egif 1 - de seje A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U10 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 24/01-2016

Teamname LVL Logo Club
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Taulov/Skærbæk IF B B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Taulov/Skærbæk IF C C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Vejen SF B Vejen SF Logo Vejen SF
Bredballe IF C 1 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Egif 3- superteam C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Egif 2 - fighterne C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U11 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 24/01-2016

Teamname LVL Logo Club
KB 1 (B) B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U11 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 24/01-2016

Teamname LVL Logo Club
Fredericia FF B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber

U12 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 31/01-2016

Teamname LVL Logo Club
EGIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 2 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U12 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 31/01-2016

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
EGIF 3 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/01-2016

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/01-2016

Teamname LVL Logo Club
EGIF 1 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 2 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Fff 2 C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fff 1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Budtz's Drenge C Strib IF Logo Strib IF
Budtzinator FC B Strib IF Logo Strib IF
Østbasen B Østbasen

U14 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/01-2016

Teamname LVL Logo Club
Staal's hvalpe A

U14 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/01-2016

Teamname LVL Logo Club
EGIF B3 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF B2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF B1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
BB B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Jeg hedder Arne B Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening
The Black Army B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Entreprenør Thorkild Jensen B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Egif2003 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Egif 2003 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Jeg hedder Arne B Ølgod Idrætsforening Logo Ølgod Idrætsforening

U15 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/01-2016

Teamname LVL Logo Club
Senius A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Egif U15 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U15 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/01-2016

Teamname LVL Logo Club
EGIF u14 Rød Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF U14 Blå Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Egif U15 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Østbasen B Østbasen
Fredericia kfum 4 B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM

U15 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/01-2016

Teamname LVL Logo Club
Egif U15 3 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Fredericia kfum 2 C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fredericia kfum 3 C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
fredericia kfum 1 C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Holdet C Give Fremad Logo Give Fremad
TEAM BANANA TEAM BANANA

U7 piger og yngre 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 24/01-2016

Teamname LVL Logo Club

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 24/01-2016

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 23/01-2016

Teamname LVL Logo Club
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 24/01-2016

Teamname LVL Logo Club

U10 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 24/01-2016

Teamname LVL Logo Club
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Krudtuglerne C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 24/01-2016

Teamname LVL Logo Club

U11 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 24/01-2016

Teamname LVL Logo Club
Vamdrup pigerne B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
NBSIF B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Smølferne B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
EGIF Tøserne B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF Pigerne B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vamdrup pigerne Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U12 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 31/01-2016

Teamname LVL Logo Club
EGB A Ejby IK Logo Ejby IK
Dalums piger A Dalum IF Logo Dalum IF

U12 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 31/01-2016

Teamname LVL Logo Club
Fredericia KFUM C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
søhus stige C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
HTS B Tistrup BK Logo Tistrup BK
BPI BPI
Fredericia KFUM C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U13 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/01-2016

Teamname LVL Logo Club
Kaizer Academy A
Hansen Textile A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U13 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/01-2016

Teamname LVL Logo Club
Fredericia KFUM B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Egif 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Egif 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Team 10 B Team 10 Ikast
Middelfart 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart 1 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
søhusstige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Fredericia KFUM B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM

U14 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/01-2016

Teamname LVL Logo Club

U14 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/01-2016

Teamname LVL Logo Club
u 14 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U15 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/01-2016

Teamname LVL Logo Club
Balladen A Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U15 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30/01-2016

Teamname LVL Logo Club
Dalums piger B Dalum IF Logo Dalum IF
Vanviddet A Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Skideballen B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
23. - January 31 2016

Organisation
Erritsø GIF
Place
Erritsø Idrætscenter
Address
Krogsagervej 40
Postalcode
7000
City
Fredericia
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Egif CUP 2016 map

Tournament overview