Gladsaxe / Din Tøjmand Cup

 INDBYDELSE TIL INDENDØRS FODBOLDTURNERING

Bagsværd Hovedgade 130, 2880 Bagsværd

VB 1968 afvikler Gladsaxe / Din Tøjmand Cup fra fredag den 26. februar til søndag den 28. februar 2016 i Gladsaxe Sportscenter (hal 1 og 2) for rækkerne U7/15 drenge. Piger er også velkomne.

En ledig plads i U09 A, tre ledige pladser i U09 B og en ledig plads U15

Rækkerne U7/11 drenge afvikles på niveau AB og C. Rækken U13 og U15 drenge afvikles på niveau BC. Alle rækkerne afvikles på en håndboldbane som 5-mands (U7/9) og 4-mands (U10/16). Man må tage to reserver med. Niveau C er for nystartede eller som bare har væsentlig mere fodboldglæde end de har fodboldforståelse.

Max. antal hold er 16 i hver række. Alle hold er garanteret mindst tre kampe. Nr. 1 og 2 fra hver pulje går videre og der spilles kvart-, semi- og finale i hver række. Spilletiden for alle rækker er 7 minutter. VB 1968 stiller med egne dommere. Pokaler til 1., 2. og 3. pladsen i alle rækker og desuden pokaler til ALLE i U7 rækkerne. Der spilles efter DBU's regler for indendørs fodbold på håndboldmål.

Kampprogrammet udsendes 5 dage før start.

Tilmelding og betaling: Senest fredag den 24. februar 2016

Tilmeldingsgebyr (400,- pr. hold) indsættes på konto: 1551-11379036

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Tilmelding og turnering: Jørgen Franck, email: jorgen.franck@privat.dk   

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U00 (FEJL) Mixed 0 0
U07 C (2009) Mixed 7 400 Søndag morgen 19 3
U08 C (2008) Mixed 7 400 Søndag formiddag 19 0
U09 C (2007) Mixed 7 400 Søndag frokost 23 0
U10 C (2006) Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 19 0
U11 C (2005) Mixed 6 400 Søndag aftensmad 8 0
U13 BC (2003) Mixed 6 400 Fredag aftensmad 24 0
U15 (2001) Mixed 6 400 Fredag aften 8 0
U07 AB (2009) Mixed 7 400 Lørdag morgen 24 0
U08 AB (2008) Mixed 7 400 Lørdag formiddag 18 0
U09 A (2007) Mixed 7 400 Lørdag frokost 22 0
U10 AB (2006) Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 13 0
U11 AB (2005) Mixed 6 400 Lørdag aftensmad 10 0
U09 B (2007) Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 24 0

Signetud teams

U00 (FEJL) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U07 C (2009) 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Nivå-kokkedal C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
JB Hammers C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
B. 93 (2) C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B. 93 (1) C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
De Små Lopper C Gørløse SI Logo Gørløse SI
Kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Fix 2 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 1 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FFB C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Husum C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
FC Holte C FC Holte Logo FC Holte
KB-Neymar Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
West Ham C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
AFK1(09) C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U08 C (2008) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BIF 1 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
BIF 2 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
KBK Hillerød C KBK Hillerød Logo KBK Hillerød
Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Melby-Liseleje IF C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
AB - Real Madrid 2 C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB - Real Madrid 1 C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Holbæk CBlå C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Orient 1 Orient GIF Logo Orient GIF
CIK2 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Hornbøflerne C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbokserne C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
JB U8 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
HUI-Barca C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
fremad amager vestas C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
CIK1 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK

U09 C (2007) 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag frokost

Teamname LVL Logo Club
B1903 Hvid C B1903 Logo B1903
Hornbæk C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
TIGERNE C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
VB C VB1968
Bk Friheden Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
FIX 1 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Roskilde KFUM 3 C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
B93tt C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Husum Orange C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B93TT C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hekla City C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla Bryggen C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Imran's drenge C Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
ASGI U9 C Alsønderup Idrætsforening Logo Alsønderup Idrætsforening
KB Spinjitzu C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skovshoved Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Tigerne fc C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skjold (jan) C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U10 C (2006) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Gørløse C gørløse
FIX Kickers C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Melby-Liseleje IF (1) C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
Melby-Liseleje IF (2) C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HIK C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
TPS C Torveparken Sportsklub
BK Favoritten C BK Favoritten
BK Frem C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Valby Boldklub U10 Grøn C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Faxe Kondidrengene C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Team Kulek
B93 Hold2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB lions C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U11 C (2005) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag aftensmad

Teamname LVL Logo Club
Værløse Syd C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse Nord C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
farum 2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
farum 1 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Hornbæsterne C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Team Kulek
Martins hold Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Solrød C Solrød FC Logo Solrød FC

U13 BC (2003) 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aftensmad

Teamname LVL Logo Club
DK PLEJE B
HTI 2 C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
HTI 1 C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Rosenhøj BK Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Grantoften If. 2 C Grantoften IF Logo Grantoften IF
Grantoften If. 1 B Grantoften IF Logo Grantoften IF
FHF Hvid B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF Grøn B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Nørrebro United B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Jægersborg Lilla C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg Blå B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Gladsaxe Hero 2 B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Gladsaxe Hero B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Street Lions
Ølstykke FC B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
St. Lyngby IF 2 B St. Lyngby IF - 24. kreds Logo St. Lyngby IF - 24. kreds
St. Lyngby IF 1 B St. Lyngby IF - 24. kreds Logo St. Lyngby IF - 24. kreds
FCK 3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FCK 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FCK 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U15 (2001) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
KVIF C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Prespa C Fodboldklubben Prespa Logo Fodboldklubben Prespa
1 2 Værebro B Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
Listorps IF B Listorps IF

U07 AB (2009) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
BFCL Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Hareskov2009_2 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov2009 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Team Roma A
J&L BYG A
Mini Kastrup Boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB hvid Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FBI B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB7 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ledøje-Smørum Fodbold A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Ledøje-Smørum Fodbold 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
KB 8 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FC Holte B FC Holte Logo FC Holte
fremad amager vestas B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Farum B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U08 AB (2008) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B 1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
CIK3 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
AB Tårnby 1 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fremad A B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
RB 1906 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Hørsholm-Usserød IK B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Hørsholm-Usserød IK A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB Hvid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby 2 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Melby-Liseleje IF C Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF
Holbæk Hvid B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Orient 2 Orient GIF Logo Orient GIF
B1903 Sort A B1903 Logo B1903
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U09 A (2007) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag frokost

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB Stjernerne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Roskilde KFUM 1 A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Skovshoved 2 A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Smølferne A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Vanløse IF A Vanløse IF Logo Vanløse IF
Greve Blå A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
B93 Hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Skovshoved A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B93 blå A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FIX 3 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U10 AB (2006) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Jægersborg Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Holmegaard B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
KB lions B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk. Hellas 2 Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Bk. Hellas 1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
B1903 A B1903 Logo B1903
RIK 2 B Rønne IF Logo Rønne IF
RIK 1 B Rønne IF Logo Rønne IF
Hornbæk Løverne A Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Team Kulek
Hornbæk 1 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Slagslunde/ Ganløse B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening

U11 AB (2005) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aftensmad

Teamname LVL Logo Club
FBI Stars B Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
farum 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Lyngby 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Shababsne C Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
RIK B Rønne IF Logo Rønne IF
Team Kulek
Farum 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub

U09 B (2007) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FIX 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Sanderum Boldklub B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
HIK 2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 3 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Roskilde KFUM 2 B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Husum Grøn B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Shababsne C Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
FB 07 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
B1903 Sort B B1903 Logo B1903
KB Piraterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løverne fc B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
26. - February 28 2016

Organisation
Værebro Boldklub
Place
Gladsaxe Sportshal
Address
Vandtårnsvej 55
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Gladsaxe / Din Tøjmand Cup map

Tournament overview