AIK 65 Opstarts Cup 2016

AIK 65 Opstarts Cup 2016 spilles i weekenden 2-3 april.

Puds formen af inden sæsonen starter og tilmeld jer dette uformelle stævne som vil blive holdt i god, fair og sportslig ånd.

5-Mands Piger og drenge U8-U9.

8-Mands Piger og drenge U10-13.

Hvert hold kan tage så mange spillere med som de har lyst til. Vi forventer at 8-mands holdende får 4 x 25 minutters kamp.

Vi forventer at 5-mands holdende får 4 x 18 minutters kamp.

Førstnævnte hold stiller med dommer.

Kampene bliver ikke resultatført.

Tilmelding skal ske senest d. 16. marts 2016.

Pris er 300,- pr. hold og bedes overført på reg.nr. 4424 konto nr. 4865705301.

Dennis Knudsen, mobil 30708317, email: dennis.knudsen@hotmail.com Arrangør: AIK 65 Strøby Fodbold - Ungdoms-afd.

Såfremt banerne ikke er klar grundet vejrmæssige forhold, vil stævnet blive aflyst og gebyrerne vil blive refunderet.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8D Mixed 300 Søndag 13 0
U9D Mixed 300 Søndag 3 0
U10D Mixed 300 Lørdag 5 0
U10D Mixed 300 Lørdag 3 0
U11D Mixed 300 Lørdag 2 0
U11D Mixed 300 Lørdag 3 0
U12D Mixed 300 Lørdag 10 0
U12D Mixed 300 Lørdag 11 0
U8/9P Mixed 300 Søndag 1 0
U10P Mixed 300 Søndag 1 0
U11P Mixed 300 Søndag 0 0
U12P Mixed 300 Søndag 0 0
U13P Mixed 300 Søndag 2 0
U8D Mixed 300 Søndag 4 0
U9D Mixed 300 Søndag 3 0
U13D Mixed 300 Søndag 0 0
U13D Mixed 300 Søndag 0 0

Signetud teams

U8D 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Aik B B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 2 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
Køge 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Benløse B Benløse IF Logo Benløse IF
HFC A B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC B B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U9D 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
strøby 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AGF Blå AGF Ordrup

U10D 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B1908 U9A B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Aik 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Svogerslev BK B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HG Hvid A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U10D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Aik 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U11D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lyngby 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U11D 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AIK 1 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U12D 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B 73 Slagelse (AB) B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
AIK 65 Strøby Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Ejby IF B Ejby IF Logo Ejby IF
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Vallensbæk Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Køge 2 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Gislinge BK Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
Gislinge BL Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U12D 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B 73 Slagelse (C) C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
AIK 65 Strøby 1 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 Strøby 2 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Solrød FC 2 C Solrød FC Logo Solrød FC
BFC Lundegården Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
B 73 C C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Lyngby Boldklub C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HAVANA C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U8/9P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 STRØBY C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U10P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 STRØBY B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U11P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
AIK 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Brøndbyernes IF 3 C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF

U8D 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Aik C C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Køge 1 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HFC C C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HFC D C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U9D 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
strøby 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Rønnede IF C Rønnede IF Logo Rønnede IF
AGF Hvid C AGF Ordrup

U13D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
2. - April 3 2016

Organisation
Strøby AIK 65
Place
Strøby Idrætscenter
Address
lendrumvej 3
Postalcode
4671
City
Strøby
Sport
Soccer
Type
Unknown
AIK 65 Opstarts Cup 2016 map

Tournament overview