OK/SuperBrugsen Skovlunde 8-mands i TopDKhallen

Ballerup-Skovlunde Fodbold i samarbejde med OK/Super Brugsen Skovlunde invitere til 8-mands stævner for drenge i den store indendørs hal i Ballerup Idrætspark, for U10 - U13 drenge.

  

Topdanmark Hallen er en stor fodboldhal med kunstgræsbane, hvor man er beskyttet mod vind og vejr. Temperaturen er dog som den er udendørs.  Der er ved at blive lagt helt nyt kunstgræs i højeste kvalitet som bliver færdig inden jul 2015. 
 

Alle hold spiller 4 kampe af 20 minutter.

 

Det koster kr. 750,00 pr. hold at deltage pr. spilledag.

 

Man skal dømme 2 kampe i modsat pulje.

 

Der er begrænset antal pladser, så meld jer allerede til nu.

Vi spiller efter SBU regler. 

  Tilmelding skal ske via staevner.dk og er først gældende når betaling er modtaget.

 

Vi spiller følgende datoer:


U12 drenge:
Søndag d. 24. januar 2016
Pulje 1 (rk. A) 8:30-12:35
Pulje 2 (rk. C/D) 8:30-12:35
Pulje 3 (rk. B)12:40-16:45
Pulje 4 (rk. B) 12:40-16:45


U11 drenge:
Søndag d. 7. februar 2015 
Pulje 1 (rk. B) 8:30-12:35
Pulje 2 (rk. C/D) 8:30-12:35
Pulje 3 (rk. A)12:40-16:45
Pulje 4 (rk. A) 12:40-16:45


U13 drenge:
Søndag d. 6. marts 2016
Pulje 1 (rk. A) 8:30-12:35
Pulje 2 (rk. C/D) 8:30-12:35
Pulje 3 (rk. B)12:40-16:45
Pulje 4 (rk. B) 12:40-16:45


U10 drenge:
Søndag d. 20. marts 2016
Pulje 1 (rk. A) 8:30-12:35
Pulje 2 (rk. C/D) 8:30-12:35
Pulje 3 (rk. B)12:40-16:45
Pulje 4 (rk. B) 12:40-16:45

Der er ikke ret mange pladser så skynd jer at melde jer til. Tilmelding er først gældende, når indbetalingen er registreret på reg. nr. 2279 konto nr. 3498 779 416. Husk at oplyse ID nr. ved indbetalingen (fra staevner.dk). 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U12 D rk. B, 24.1.16 Mixed 11 750 6 0
U12 D rk. A, 24.1.16 Mixed 11 750 7 0
U12D rk. C/D,24.1.16 Mixed 11 750 3 0
U11 D rk. A, 7.2.16 Mixed 11 750 9 0
U11 D rk. B, 7.2.16 Mixed 11 750 6 0
U11D rk. C/D, 7.2.16 Mixed 11 750 4 0
U13 D rk. A, 6.3.16 Mixed 11 750 4 0
U13 D rk. B, 6.3.16 Mixed 11 750 5 0
U13D rk. C/D, 6.3.16 Mixed 11 750 4 0
U10 D rk. B, 20.3.16 Mixed 11 750 18 0
U10 D rk. A, 20.3.16 Mixed 11 750 10 1
U10D rk. C/D,20.3.16 Mixed 11 750 7 0
U13 P rk. A, 21.2.15 Mixed 11 750 0 0
U13 P rk. C, 21.2.15 Mixed 11 750 0 0
U12 P rk. B, 21.2.15 Mixed 11 750 0 0
U14 P rk. B, 21.2.15 Mixed 11 750 0 0
U11 D rk. A, 22.2.15 Mixed 11 750 0 0
U11 D rk. B, 22.2.15 Mixed 11 750 0 0
U11 D rk. C, 22.2.15 Mixed 11 750 0 0
U13 P rk. A, 8.3.15 Mixed 11 750 0 0
U13 P rk. C, 8.3.15 Mixed 11 750 0 0
U12 P rk. B, 8.3.15 Mixed 11 750 0 0
U14 P rk. B, 8.3.15 Mixed 11 750 0 0
U13 D rk. B, 15.3.15 Mixed 11 750 0 0
U13 D rk. A, 15.3.15 Mixed 11 750 0 0
U13D rk. C/D,15.3.15 Mixed 11 750 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U12 D rk. B, 24.1.16 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1973-2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
skjold k B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hørsholm B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Glostrup B Glostrup FK Logo Glostrup FK

U12 D rk. A, 24.1.16 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FA2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Nykøbing FC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
B73 Slagelse A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B1973-1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U12D rk. C/D,24.1.16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 D rk. A, 7.2.16 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hellerup Idræts Klub A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FA2000 (1) A FA 2000 Logo FA 2000
FA2000 (2) A FA 2000 Logo FA 2000
Avarta Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
LBK 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Union A Bk union
Brøndby IF U11-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Nyråd IF A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening

U11 D rk. B, 7.2.16 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KVIF NORD B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Haslev fc B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U11D rk. C/D, 7.2.16 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KVIF SYD C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
BSF 3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U13 D rk. A, 6.3.16 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903-1 A B1903 Logo B1903
Karlslunde 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Værløse BK A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
BSF - Ivan A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U13 D rk. B, 6.3.16 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ÅIF 2 B Ålholm IF
B1903-2 B B1903 Logo B1903
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Ølstykke 2 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U13D rk. C/D, 6.3.16 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ÅIF 3 C Ålholm IF
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Ølstykke 3 C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U10 D rk. B, 20.3.16 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
karlslunde if B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
BSF1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Skjold Blå Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Bk. Hellas B B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Husum Boldkub B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Svart B Lilla Torg FF
Holmegaard B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Hvid B FA 2000 Logo FA 2000
Kickers B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U10 D rk. A, 20.3.16 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FB Øst A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Bk. Hellas A A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
HG Hvid A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U10D rk. C/D,20.3.16 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Hareskov C Hareskov IF Logo Hareskov IF
BSF2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
GF Rød C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rangers C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U13 P rk. A, 21.2.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 P rk. C, 21.2.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 P rk. B, 21.2.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 P rk. B, 21.2.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 D rk. A, 22.2.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 D rk. B, 22.2.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 D rk. C, 22.2.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 P rk. A, 8.3.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 P rk. C, 8.3.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 P rk. B, 8.3.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 P rk. B, 8.3.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 D rk. B, 15.3.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 D rk. A, 15.3.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13D rk. C/D,15.3.15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Topdanmark Hallen (Kunst)
Address
Ballerup Idrætsby 36
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview