Toftegaard biler opstartstævne 2016

• Sæsonoptakt 2016 skydes i gang med forårsopstartsstævne i Jernløse Boldklub.

• Det foregår lørdag d. 2. og søndag d. 3. april 2016. (weekenden efter påske)

• Der spilles i rækkerne U-6 til U-14 Drenge samt U10 og U17 Piger på både A-, B- og C-niveau undtaget U6 og U7 (3-mands) hvor det er blandet niveau. Det er vigtigt at niveauangivelserne respekteres således at der sikres mest jævnbyrdige kampe.

• Der spilles efter DBU/SBU regler. Der spilles i puljer med 4 hold, men afhængig af antal tilmeldte hold forbeholder arrangøren sig ret til at tilpasse stævneform, niveau eller spilletid.

• De spillere som deltager ved 3-, 5- og 8-mands kampe er der STORE medaljer + overraskelser til alle. I 11-mands er der pokaler til hold som bliver nr. 1 og 2 + overraskelser til alle spillere.

• Række Niveau Hold str. Spilletid

• U6 – Drenge (Årgang 2010) Blandet 3:3 (Maks. 6 spillere) 2x7 min

• U7 – Drenge (Årgang 2009) Blandet 3:3 (Maks. 6 spillere) 2x7 min

• U8 – Drenge (Årgang 2008) A, B og C 5:5 (Maks. 8 spillere) 2x9 min

• U9 – Drenge (Årgang 2007) A, B og C 5:5 (Maks. 8 spillere) 2x9 min

• U10 – Drenge (Årgang 2006) A, B og C 5:5 (Maks. 8 spillere) 2x12 min

• U11 – Drenge (Årgang 2005) A, B og C 8:8 (Maks. 11 spillere) 2x15 min

• U12 – Drenge (Årgang 2004) A, B og C 8:8 (Maks. 11 spillere) 2x15 min

• U13 – Drenge (Årgang 2003) A, B og C 8:8 (Maks. 11 spillere) 2x18 min

• U14 – Drenge (Årgang 2002) A, B og C 11:11 (Maks. 14 spillere) 2x18 min

• U10 – Piger (Årgang 06) A, B og C 5:5 (Maks. 8 spillere) 2x9 min

• U17 – Piger (Årgang 99) A, B og C 8:8 (Maks. 11 spillere) 2x15 min

• I U6-U8-rækkerne stilles der ikke kampleder til rådighed. Det førstenævnte hold i kampprogram står for at dømme kampene. Resterende rækker har kampleder.

• Programmet offentliggøres senest 10 dage før stævnet. Det kan ses på hjemmesiden

• www.jernloeseboldklub.dk

• Holdgebyr skal være indbetalt hurtigst muligt efter tilmelding. Beløbet bedes indsat på Nordea Bank reg. nr. 2281 konto nr. 8977467293 (husk at skrive årgang, ID og klub).

• Tilmeldingsfrist er 18. marts 2016.

•Er der yderligere spørgsmål kan de stilles pr. E-mail: dennis@jernloeseboldklub.dk eller på mobil nr. 60 84 21 74

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (Årgang 2010) Mixed 3 250 Lørdag 9 0
U7 (Årgang 2009) Mixed 3 250 Søndag 19 0
U8 (Årgang 2008) Mixed 5 350 Søndag 20 0
U9 (Årgang 2007) Mixed 5 350 Lørdag 18 0
U10 (Årgang 2006) Mixed 5 400 Søndag 16 0
U10 piger (Årg 2006) Mixed 5 350 Lørdag 7 0
U11 (Årgang 2005) Mixed 8 450 Lørdag 7 0
U12 (Årgang 2004) Mixed 8 500 Søndag 6 0
U13 (Årgang 2003) Mixed 8 500 Søndag 6 0
U14 (Årgang 2002) Mixed 11 650 Søndag 7 0
U17 piger (Årg 1999) Mixed 8 500 Lørdag 1 0

Signetud teams

U6 (Årgang 2010) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Jernløse Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Tuse if B Tuse IF Logo Tuse IF
KIDZ C Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Jernløse Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub

U7 (Årgang 2009) 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Jernløse Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Ugerløse C Ugerløse IF Logo Ugerløse IF
HG4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
B 73 Slagelse 2 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Himmelev-Veddelev C B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev A B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
BIF 2 B Benløse IF Logo Benløse IF
BIF 1 A Benløse IF Logo Benløse IF
Real Madrid B Ringsted IF Logo Ringsted IF
barcelona B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Vemmelev SG&I B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Havdrup 2 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U8 (Årgang 2008) 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HIK 08 B1 (2) B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 08B1 (1) B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Tølløse C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
HG SPEAK MEDIA Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG KONTRAST Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
J&L BYG
Jernløse 2 C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Fremad A A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
HVB Gorillaerne B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB Løverne B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
HG NÆSTVED EL-SERVICE Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Q AUTO Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
BIF 2 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
KGB C Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
BIF 1 C Brøndby IF Logo Brøndby IF

U9 (Årgang 2007) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Slagelse B&I 3 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
undløse boldklub B Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
undløse boldklub C Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
Tølløse Bold Klub C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Vor Frue B Vor Frue IF Logo Vor Frue IF
Tølløse Bold Klub B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Hundige C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Slagelse B&I C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Jernløse C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Skjold Sort A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Tuse IF B C Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse IF A B Tuse IF Logo Tuse IF
KGB C Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Tuse Næs Boldklub C Tuse Næs Boldklub Logo Tuse Næs Boldklub
Holbæk B&I C C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U10 (Årgang 2006) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard Hvid B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
FHF Stribet FHF Fodbold
FHF Grøn B FHF Fodbold
FHF Hvid C FHF Fodbold
Vemmelev 2 B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Vemmelev 1 C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Jernløse C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Vemmelev 3 A Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Holmegaard Rød B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Valby Boldklub U10 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
HIK -2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB lions C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RB1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Svogerslev Rød B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U10 piger (Årg 2006) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Jernløse Boldklub 2 C Jerneløse Boldklub
Bjergby C Bjergby IF Logo Bjergby IF
Jernløse piger C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Cocopigerne C Tuse Næs Boldklub Logo Tuse Næs Boldklub

U11 (Årgang 2005) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Jernløse boldklub C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
BK Friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Raklev A Raklev GI Logo Raklev GI
BFB 05 B Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
FHF Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

U12 (Årgang 2004) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
kværkeby C kværkeby
Taastrup FC C C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC B B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC A A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Ballerup FC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
TBK 3 C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub

U13 (Årgang 2003) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
kværkeby B kværkeby
Jernløse BK 3 C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Jernløse BK 2 B Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Jernløse BK 1 A Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
FHF A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

U14 (Årgang 2002) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KFUM03 Roskilde B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Jernløse Grå C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Jernløse Hvid A Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Jægersborg B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
sbi A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U17 piger (Årg 1999) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
JBK U-17 C Jernløse BK

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
2. - April 3 2016

Organisation
Jernløse Boldklub
Place
Jernløse hallen
Address
Gl skovvej 150
Postalcode
4420
City
Regstrup
Sport
Soccer
Type
Unknown
Toftegaard biler opstartstævne 2016 map

Tournament overview