Rask Mølle & DGI Futsal Cup

Kom til festligt futsal stævne i Rask Mølle hallerne d. 31/1, hvor vi fejrer scoringer med musik og god stemning.


Stævnet er for U11 til U16 Drenge og spilles i 2 haller.
Der er kun plads til 8 hold i hver række, så det er først til mølle!
Hvis det er muligt, deler vi puljer i hver række efter niveau. Derfor er det vigtigt, at angive holdets niveau ved tilmelding.


Præmier:
I alle rækker er der en futsal bold til det vindende hold, samt medalje og en præmie til hver spiller til 1. og 2. plads i både A- og B-pulje.


Yderligere info:
Der bestilles dommere ved Horsens dommerklub til at dømme ALLE kampe.
Alle hold er sikret minimum 4 kampe a 9 minutters varighed.

Som udgangspunkt vil programmet se således ud:


Hal 1:                           Hal 2:
U13 Drenge: kl. 9.00        U11 Drenge: kl. 9.00
U14 Drenge: kl. 12.00       U12 Drenge: kl. 12.00
U15 Drenge: kl. 15.00
U16 Drenge: kl. 18.00

Tilmelding og betaling:
Tilmelding her på siden senest mandag d. 18/1-2016.
Faktura med opkrævning af deltagergebyr sendes til den person, der har tilmeldt holdet.
Ved afbud efter tilmeldingsfristen opkræves fuldt deltagergebyr.

(ret til ændringer forbeholdes)
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U11 Drenge Mixed 8 450 8 0
U12 Drenge Mixed 8 450 1 0
U13 Drenge Mixed 8 450 1 0
U14 Drenge Mixed 8 450 4 0
U15 Drenge Mixed 8 450 2 0
U16 Drenge Mixed 8 450 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U11 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rask Mølle B Rask Mølle
Houlkær IF A Houlkær IF Logo Houlkær IF
Houlkær IF B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Ikast drengene A Ikast FS Logo Ikast FS
Sportigan hedensted A
Kammeraterne A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U12 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rask Mølle B Rask Mølle

U13 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rask Mølle B Rask Mølle

U14 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rask Mølle B Rask Mølle
Jelling fs B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
KIF'erne A Kolding IF Logo Kolding IF
Team Thøgersen B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF

U15 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rask Mølle B Rask Mølle
Vinding SF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U16 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rask Mølle B Rask Mølle
Græshopperne B Brenderup IF Logo Brenderup IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
No Club
Place
Rask Mølle Hallerne
Address
Skolebakken 1
Postalcode
8763
City
Rask Mølle
Sport
Soccer
Type
Futsal

Tournament overview