LOLLANDS BANK CUP 2016 - ØRSLEV

Ørslev Fodbold har igen i år i samarbejde med
Lollands Bank - fornøjelsen at invitere til

 LOLLANDS BANK CUP 2016

I “Minihallen”, Rynkebjerg 7, Ørslev, 4760 Vordingborg
den 5.- 6. marts 2016

Der spilles i følgende rækker:

LØRDAG den 5-3-2016:

U-6 Årg. 10 og yngre
U-7 Årg. 09
U-12 DRENGE Årg. 04
U-13 DRENGE Årg. 03
U-10/11 PIGER Årg. 05 - 06
U-12/13 PIGER Årg. 03 – 04
U-16/17 DRENGE Årg. 99 – 00

SØNDAG den 6-3-2016:

U-8 Årg. 08
U-9 Årg. 07
U-10 DRENGE Årg. 06
U-11 DRENGE Årg. 05
U-14/15 PIGER Årg. 01 - 02
U-14/15 DRENGE Årg. 01 - 02

Alle rækker afsluttes samme dag som de spilles og forventes afviklet i nævnte rækkefølge!!

Holdstørrelser:

I U-6, U-7, U-8 & U-9 rækkerne må der være op til 5 spillere på banen af gangen.
I U-10, U-11, U-12 & U-13 rækkerne må der være 4 spillere på banen af gangen.
I U-14/15 Dr. og Pi. og U-16/17 DR. rækkerne må der være 3 spillere på banen af gangen.
Der må i alle rækker være 2 reservespillere.

Spilleregler:

Der spilles efter DBU’s regler for Indefodbold til små mål med enkelte undtagelser som er listet under særregler. Alle hold som opfylder alderskravene vil være spilleberettiget. D.v.s. både klubhold, private hold, firmahold eller blandinger heraf.
Dog må en spiller kun bruges på et hold i samme række under stævnet.
Eventuelle dispensa¬tioner, mht. alder, meddelt af den lokale union vil også være gældende i forbindelse med Lollands Bank Cup 2016. Dokumentation forevises på forlangende.
Alle tvivls¬spørgsmål afgøres alene af stævneledelsen.

 Særregler for Lollands Bank Cup 2016:

På grund af hallens størrelse afviges der fra reglerne på følgende områder:
• Banens størrelse
• I U-14/15 DR (01-02), U-14/15 PI (01-02) og U-16/17 DR (99-00) rækkerne må der højst være 3 spillere på banen af gangen og der spilles ikke med en fast spiller over midten.
• I U-12 og U-13 spilles der med en fast spiller over midten.
• I alle rækker må målmanden sparke over midterlinjen. Der kan dog IKKE scores direkte på målspark.
• Det gælder - i rækker med en målmand der må tage med hænder - at målmanden godt må sparke udspark over midterlinjen. Der kan dog IKKE scores direkte på udspark
• I U-6 og U-7 rækkerne noteres der ikke resultater, men efter puljen er færdigspillet vil der være samlet præmieoverrækkelse i form af erindringsmedalje til samtlige spillere.

Præmier:

Der vil mindst være personlige præmier til 1. og 2. plads i hver række.
I U-6, U-7, U-8 & U-9 rækkerne vil der være personlige præmier til deltagerne.
I U-14/15 DR. og PI. samt U-16/17 DR. rækkerne vil der være pengepræmier pr. hold således:
1. pr. – 1.000 kr., 2. pr. – 500 kr.

Pris og betaling:

Kr. 400,00 pr. hold.
I U-14/15 DR. og PI. samt U-16/17 DR. rækkerne dog kr. 500,00 pr. hold.
Indbetales via netbank Reg 6220 kto.: 1105137 senest fredag den 12. Februar 2016.

Tilmelding:

Tilmelding senest fredag den 12. Februar 2016, via www.stævner.dk
Evt. spørgsmål på mail stigjannerup@gmail.com eller på tlf.: 20 41 61 60
Tilmeldingen er bindende og holdgebyret refunderes ikke.

I øvrigt:

Der kan blive adgangsbegrænsning i visse rækker, ligeledes kan det blive aktuelt at sammenlægge årgange eller flytte rækker mellem fredag/lørdag/ søndag, hvis der tilmeldes flere hold end vi har forudset. Dette vil naturligvis kun ske efter aftale med de tilmeldte hold.
Endeligt program forventes udsendt den 24. februar 2016 til de personer som har tilmeldt.

 

Med venlig hilsen, og forhåbentlig på gensyn

Stig Jannerup
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-10/11 PI Årg 05-06 Mixed 4 400 Lørdag 4 0
U-8 Årg 08 Mixed 4 400 Søndag 10 0
U-6 Årg 10 og yngre Mixed 5 400 Lørdag 3 0
U-9 Årg 07 Mixed 4 400 Søndag 6 0
U-10 Årg 06 Mixed 4 400 Søndag 5 0
U-11 Årg 05 Mixed 4 400 Søndag 5 0
U-12 Årg 04 Mixed 4 400 Lørdag 10 0
U-13 Årg 03 Mixed 4 400 Lørdag 2 0
U-7 Årg 09 Mixed 5 400 Lørdag 11 0
U-12/13 PI Årg 03-04 Mixed 4 400 Lørdag 8 0
U-14/15 DR Årg 01-02 Mixed 3 500 Søndag 5 1
U-14/15 PI Årg 01-02 Mixed 3 500 Søndag 5 0
U-16/17 DR Årg 99-00 Mixed 3 500 Lørdag 4 0

Signetud teams

U-10/11 PI Årg 05-06 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Altan.dk B
PIF C Præstø IF Logo Præstø IF
Nyråd-Ørslev C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
FK sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-8 Årg 08 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
VIF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Nyråd IF Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
HG NÆSTVED EL-SERVICE Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Ørslevs Spidermen B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Nab B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
HG SPEAK MEDIA Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Q AUTO Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG KONTRAST Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vordingborg IF piger Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U-6 Årg 10 og yngre 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ørslevs supermænd C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
fk 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-9 Årg 07 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen sort C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Nyråd IF Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nab Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Langebæk Alliancen Hvid C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Citykøreskolen Næstved A

U-10 Årg 06 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Langebæk Alliancen Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Ørslev B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Holmegaard B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U-11 Årg 05 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NIF rød Næstved IF Logo Næstved IF
NIF grøn Næstved IF Logo Næstved IF
FK 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
NIF hvid Næstved IF Logo Næstved IF
Langebæk Alliancen Sort B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U-12 Årg 04 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Ørslev 4 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 3 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-13 Årg 03 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ørslev 2 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 1 C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-7 Årg 09 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nyråd sort Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd gul Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
fk05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Ørslevs Batmænd C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Skælle Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Bomberne B Mfk
Hg 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vordingborg IF 2 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U-12/13 PI Årg 03-04 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
NAB/NFB B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
PIF.1. B Præstø IF Logo Præstø IF
PIF C Præstø IF Logo Præstø IF
PIF B Præstø IF Logo Præstø IF
Team Lewel B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Portugal A Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901
Hashøj IF B Hashøj IF Logo Hashøj IF
Nyråd-Ørslev B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-14/15 DR Årg 01-02 3 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ørslev 2 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev 1 B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Nyråd Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening

U-14/15 PI Årg 01-02 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nyråd-Ørslev B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Tingsted 2 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted 1 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Møn Tøserne 2 Møns FK Logo Møns FK
Møn Tøserne 1 Møns FK Logo Møns FK

U-16/17 DR Årg 99-00 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
C.J.Ejendomme B
Ørslev B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
jans drenge B

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
5. - March 6 2016

Organisation
Ørslev GIF
Place
Minihallen Ørslev Skole
Address
Rynkebjerg 7
Postalcode
4760
City
Vordingborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview