Sparekassen Vendsyssel Cup

Brovst Idrætsforening og Sparekassen Vendsyssel inviterer for 8. gang til Sparekassen Vendsyssel Cup i indendørsfodbold.

Vi er klar – er i klar til en ny gang indendørs fodboldweekend med masser af spænding og godt fodboldspil ?

NYT NYT
U10 og U11 udvides med A og B niveau og samtidig har vi udvidet præmierne i nogle af rækkerne.

Vi gælder os til at se jer.

U5 Piger/drenge 2011 Lørdag
U6 Piger/drenge 2010 Lørdag
U7 Piger/drenge 2009 Lørdag

 

U8 Piger 2008 Søndag
U9 Piger 2007 Lørdag
U10 Piger A/B 2006 Lørdag
U11 Piger A/B 2005 Søndag
U12 Piger A/B 2004 Søndag
U13 Piger A/B 2003 Søndag
U14 Piger A/B 2002 Søndag
U15 Piger A/B 2001 Lørdag
       
U17 Piger A/B 1999-2000 Lørdag
U19 Piger A/B 1997-1998 Fredag
U8 Drenge 2008 Søndag
U9 Drenge 2007 Lørdag
U10 Drenge A/B 2006 Søndag
U11 Drenge A/B 2005 Søndag
U12 Drenge A/B 2004 Søndag
U13 Drenge A/B 2003 Søndag
U14 Drenge A/B 2002 Søndag
U15 Drenge A/B 2001 Lørdag
U16 Drenge A/B 2000 Lørdag
U17 Drenge A/B 1999 Lørdag
U19 Drenge A/B 1997-1998 Fredag
Oldboys   +32 Fredag
Veteraner   +40 Fredag
Supervetaraner   +45 Fredag

 


Stævnets afvikling
 

• For at opnå jævnbyrdige kampe er en del rækker opdelt i A- og B.
• Vær opmærksom på, at A-rækken er tiltænkt hold fra JBU´s A-rækker og de bedste hold fra B-rækkerne.
• Vi opfordrer klubberne til at være ærlige ved tilmelding.
• Ved for få tilmeldte hold vil A- og B-rækker blive slået sammen.
• Alle hold er garanteret 3 kampe.
• Et hold består af indtil 7 spillere – dog kun 5 spillere for U 5, U 6 og U 7 der spilles på tværs af banen.
• Max. 2 rækker som overlapper hinanden ved afviklingen.
• Der spilles med løbende tid.

Spilletid


I rækkerne U 5, U 6 og U 7 spilles der 7 minutter pr. kamp med ”løbende” tid.
I øvrige rækker spilles der 10 minutter pr. kamp med ”løbende” tid.

Spilleregler m.m.


• Der spilles efter JBU´s regler, herunder reglerne for aldersdispensation og deltagelse på flere hold.
• I U7, U8 og U9 desuden den regel, at piger må være et år ældre end drenge.
• Bemærk i U 5, U 6 og U 7 spilles der 3:3 (Jyske 3-bold) på minimål.
• U 8 spiller med 5 mand af gangen som i udendørs.
• Max. 7 spillere pr. hold i alle rækker dog kun 5 spillere i U 5, U 6 og U 7.
• Ved pointlighed afgøres 1. pladsen efter følgende:
o Indbyrdes opgør.
o Flest scorede mål.
o Færrest mål gået ind.
o Differencen mellem scorede mål og mål gået ind.
o Bedst af 3 straffespark.

Tilmelding


Senest tilmelding er onsdag, den 3. februar 2016 på www.staevner.dk.

Præmier


U5 – U9
• Der er en medalje til hver spiller.
• Til 1. pladsen er der en pokal.
• Til 2. pladsen er der en pokal i de rækker, hvor der spilles finale.

U10 – U15
• Til 1. pladsen - Bowlingtur (7 personer - kan ikke ombyttes til kontanter) samt en pokal.
• Til 2. pladsen er der en pokal i de rækker, hvor der spilles finale.

U16 - Superveteraner
• 1. pladsen – kr. 500,- samt en pokal.
• 2. pladsen – kr. 300,- samt en pokal).

Pris


Tilmeldingsgebyret udgør kr. 375,00 pr. hold dog U 5, U 6 og U 7 kr. 325,00.

Mad


Oldboys, Veteraner og Superveteraner spilles fredag aften med efterfølgende spisning.

Menu


Pølsebord med sild og 1 snaps samt ostebord til dessert.
Pris kr. 75,- pr. person.

Spisning planlagt til ca. kl. 20:00 afhængig af puljerne kan tidspunktet svinge lidt.

Bestilling af fredagsspisning skal ske til jesperchr2003@yahoo.dk med angivelse af antal, klub, kontaktperson og mobilnr.

Betaling
 

• Betaling for deltagelse skal ske ved tilmelding samt angivelse af klub, antal hold, række, årgang og pige/dreng.
• Betaling af pølsebord (fredag) skal ske ved tilmelding af hold med angivelse af antal, klub og kontaktperson.
• Gebyret SKAL indbetales på reg.nr. 9070 – konto: 1622005693 ved tilmelding.

Stævneprogram


Stævneprogrammet forventes offentliggjort på www.brovstif.dk senest mandag, den 7. februar 2016.

Spørgsmål


Kan stilles til Jesper Christiansen, jesperchr2003@yahoo.dk, 2226 6231 eller læs mere på

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 19 - 97-98 - Pige Mixed 7 375 Fredag 7 0
U 14 - 2002 - Dreng Mixed 7 375 Søndag 13 0
U 6 - 2010 - Dr/Pi Mixed 5 325 Lørdag 2 0
U 7 - 2009 - Dr/Pi Mixed 5 325 Lørdag 16 0
U 8 - 2008 - Pige Mixed 7 375 Søndag 0 0
U 8 - 2008 - Dreng Mixed 7 375 Søndag 14 0
U 9 - 2007 - Pige Mixed 7 375 Lørdag 8 0
U 9 - 2007 - Dreng Mixed 7 375 Lørdag 18 0
U 10 - 2006 - Pige Mixed 7 375 Lørdag 6 0
U 10 - 2006 - Dreng Mixed 7 375 Søndag 15 0
U 11 - 2005 - Pige Mixed 7 375 Søndag 0 0
U 11 - 2005 - Dreng Mixed 7 375 Søndag 23 0
U 12 - 2004 - Pige Mixed 7 375 Søndag 3 0
U 12 - 2004 - Dreng Mixed 7 375 Søndag 10 0
U 13 - 2003 - Pige Mixed 7 375 Søndag 3 0
U 13 - 2003 - Dreng Mixed 7 375 Søndag 10 0
U 15 - 2001 - Pige Mixed 7 375 Lørdag 0 0
U 15 - 2001 - Dreng Mixed 7 375 Lørdag 1 0
U 17 - 1999 - Dreng Mixed 7 375 Lørdag 5 0
U 17 - 99-00 - Pige Mixed 7 375 Lørdag 3 0
U 19 - 97-98- Dreng Mixed 7 375 Fredag 5 0
Old Boys - + 32 år Mixed 7 375 Fredag 1 0
Veteraner - + 40 år Mixed 7 375 Fredag 2 0
Superveter - + 45 år Mixed 7 375 Fredag 4 0
U 5 - 2011 - Dr/Pi Mixed 5 325 Lørdag 2 0
U 14 - 2002 - Pige Mixed 7 375 Søndag 4 0
U 16 - 2000 - Dreng Mixed 7 375 Lørdag 1 0

Signetud teams

U 19 - 97-98 - Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U 14 - 2002 - Dreng 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Chip B Brovst IF Logo Brovst IF
Chap B Brovst IF Logo Brovst IF
FUIK B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Skagen ik B Skagen IK Logo Skagen IK
Sik A Skagen IK Logo Skagen IK
Biersted/Nørhalne A Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
Biersted/Nørhalne B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
Rebild Syd B
SVIF1 B Skallerup/Vennebjerg IF Logo Skallerup/Vennebjerg IF
Slem igen A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Hanstholm C Hanstholm Idrætsforening Logo Hanstholm Idrætsforening

U 6 - 2010 - Dr/Pi 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SGIF Svenstrup B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Biersted IF Biersted IF Logo Biersted IF

U 7 - 2009 - Dr/Pi 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ørebros U7 mix C Ørebro Boldklub
Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
TFC Drengene A Thisted FC Logo Thisted FC
LKB U7 1 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB U7 2 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
SGIF 1 A Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF 2 A Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF 3 A Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Vadum 1 Vadum IF Logo Vadum IF
Vadum 2 Vadum IF Logo Vadum IF
Biersted IF Biersted IF Logo Biersted IF
De Små Blå A Tranum Gymnastik Forening
Multicenter Østerild A Multicenter Østerild
BI - 1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI - 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI - 3 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U 8 - 2008 - Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U 8 - 2008 - Dreng 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Jetsmark IF (1) B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Jetsmark IF (2) B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
ØH Stars B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
Aalborg Freja IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Bif B Brovst IF Logo Brovst IF
Bif 1 B Brovst IF Logo Brovst IF
Team Intersport Thisted/Sparekassen Vendsyssel A Thisted FC Logo Thisted FC
Nørresundby FB B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
BI team 1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI TEAM 2 C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Løgstør 1 B Løgstør IF Logo Løgstør IF
Løgstør 2 C Løgstør IF Logo Løgstør IF
Hjallerup IF B Hjallerup IF
Gug A Gug

U 9 - 2007 - Pige 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fjerritslev C FIF
vh08 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Fortuna 1 A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Fortuna 2 A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U 9 - 2007 - Dreng 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
NVF-alliancen 1 C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
NVF-alliancen 2 C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
Hold 1 Aabybro IF Logo Aabybro IF
U9 Drenge Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
peppe's drenge B Brovst IF Logo Brovst IF
Skagen IK Skagen IK Logo Skagen IK
Hold 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Løverne A
Ulvene
Chang 1 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Vadum B Vadum IF Logo Vadum IF
Ik Vest Overlade B I.K.Vest Logo I.K.Vest
Jetsmark B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Bislev IF B Bislev IF

U 10 - 2006 - Pige 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brovst if C Brovst IF Logo Brovst IF
Jetsmark U10 B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Skovsgård A Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
IF Fremad Nørhalne B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne

U 10 - 2006 - Dreng 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SGIF1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
BIF/ØHIK B Brovst IF Logo Brovst IF
Nubi B NUBI Logo NUBI
Ørebros U10 drenge C Ørebro Boldklub
Jetsmark IF B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Støvring 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Skagen IK A Skagen IK Logo Skagen IK
Skagen IK B Skagen IK Logo Skagen IK
Team Nors/Hillerslev B Hillerslev IF & Nors B
IF Fremad Nørhalne B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
Hjallerup IF A Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening

U 11 - 2005 - Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U 11 - 2005 - Dreng 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Skørping IF Frem B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping IF Frem 2 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Ørebros U11 drenge C Ørebro Boldklub
Aalborg Freja 1 A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
VIK/Skovbakken 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
VIK/Skovbakken 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
BI A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Klig A A.C.F.C.
Jetsmark IF A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
VIK/Skovbakken 3 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
U/11 drenge Vodskov B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Ik Vest Overlade B I.K.Vest Logo I.K.Vest
scorerdrengene.dk B Brovst IF Logo Brovst IF
Nørresundby FB A
Nørresundby FB B
Nørresundby FB B
SVIF2 B Skallerup/Vennebjerg IF Logo Skallerup/Vennebjerg IF

U 12 - 2004 - Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U 12 - 2004 - Dreng 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Thy B Thisted FC Logo Thisted FC
Klig A A.C.F.C.
Ik Vest Overlade B I.K.Vest Logo I.K.Vest
Bi B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U 13 - 2003 - Pige 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
strandby if. farsø strandby if.

U 13 - 2003 - Dreng 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Biersted/Nørhalne B Biersted IF Logo Biersted IF
Ørebros U13 drenge C Ørebro Boldklub
TKB B Thorup-Klim Boldklub Logo Thorup-Klim Boldklub
TFC B Thisted FC Logo Thisted FC
Emil Stabil B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
frøstrup /Hannæs A frøstrup/Hannæs
Team Nordvestjysk Elservice A

U 15 - 2001 - Pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 15 - 2001 - Dreng 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 17 - 1999 - Dreng 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ibsen-partners A/S A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Purtsdøks IEH Forever A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
RebildSyd B
De vilde landmænd B

U 17 - 99-00 - Pige 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kjellerup IF B Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
team aalborg A
Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub

U 19 - 97-98- Dreng 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
FC Ølleren A
tgf B tranum
Skovsgård B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub

Old Boys - + 32 år 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Brovst IF A Brovst IF Logo Brovst IF

Veteraner - + 40 år 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Koldby-Hørdum IF Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF
Skagen IK A Skagen IK Logo Skagen IK

Superveter - + 45 år 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Allans Gulvbelægning Allans Gulvbelægning
De driblestærke B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
BIF/ØHIK A BIF/ØHIK
Biersted IF A Biersted IF Logo Biersted IF

U 5 - 2011 - Dr/Pi 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
JIF u5 B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF

U 14 - 2002 - Pige 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
SIV B Saltum IF Logo Saltum IF
Sebber B Sebber If
Power girls C Brovst IF Logo Brovst IF

U 16 - 2000 - Dreng 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
19. - February 21 2016

Organisation
Brovst IF
Place
Sport og Kulturcenter Brovst (Brovst hallen)
Address
Damengvej 2
Postalcode
9460
City
Brovst
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Sparekassen Vendsyssel Cup map

Tournament overview