AIF Pinse Cup 2016

PINSESTÆVNE i Albertslund

Lørdag den 14. maj - søndag den 15. maj 2016

 

PRISER:

Holdgebyr. Dkr./hold

11 – mands hold 950,-
8 – mands hold 800,-
5 – mands hold 600,-
3 – mands hold 325,-

For overnattende gæster tilbyder vi overnatning og bespisning på skoler i gå afstand fra banerne. Alle mandskaber vil få egne lokaler.

PRISER OVERNATNING OG BESPISNING

Al overnatning på skoler mm. er udsolgt

OVERNATNING PÅ HOTEL: kontakt os for stævnetilbud.

FØLGENDE HOLD KAN DELTAGE:
Årg. 99/00, 01 og 02 – 11 mands, maks. 15 spillere.
Årg. 03, 04 og 05 – 8 mands, maks. 11 spillere.
Årg. 06, 07 og 08 – 5 mands, maks. 8 spillere.
Årg. 09 og 10/11 – 3 mands, maks. 5 spillere

U6-U9 (PODE) FODBOLD.
Årgang 10/11 spiller lørdag 14. maj 2016
Årgang 09 spiller lørdag den 14. maj 2016 (to runder for- og eftermiddag)
Årgang 08 spiller søndag den 15. maj 2016
Årgang 07 spiller både lørdag 14. og søndag 15. maj 2016
Der spilles efter gældende SBU regler og kampresultater registreres ikke. Dog med den undtagelse at for at få blandet puljerne for 07 spiller alle 1’ere mod hinanden, alle 2’ere osv. søndag. Alle kampe er ”døm selv” kampe, dvs. ”hjemmehold” stiller med kampleder.
Medaljer og personlige præmier til ALLE spillere.

U10-U17 FODBOLD.
Stævnet gennemføres over to dage. Spiller holdet lørdag formiddag, tilstræbes at søndagens kampe afvikles om eftermiddagen, eller omvendt.

Lørdag:
Der spilles indledende runder og det tilstræbes 4 hold per pulje. Indledende puljer niveau opdeles i A og B rækker (evt. C ved mange tilmeldinger) A = række 1, B = række 2/3, C = række. 4.

Søndag:
Der oprettes slutspilspuljer for hver 8 hold.

Præmier:
Der er holdpokal til vinderholdene og personlige præmier til 1., 2. og 3. plads i alle slutspil á 8 hold.

Fair Play:

I hver årgang udvælges det mest fair play spillende hold. Der er personlige præmier til vinderholdet. Alle hold bliver løbende evalueret for opførsel blandt spillere, trænere og tilskuere og tildeles et passende antal point i forhold til det observerede. Det hold, der har flest point efter alle kampe, bliver udpeget som fair play vinder.

 

Kontonr. for tilmelding er: 2410 6276348912

Oplys hold ID nummer fra staevne.dk ved betalingen.

Ved afbud senere end 4 uger før stævne start refunderes holdgebyr ikke.

 

Se mere:

https://www.facebook.com/aifcup

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U17 - 1999/2000 Mixed 15 950 8 0
U15 - 2001 Mixed 15 950 21 4
U14 A - 2002 Mixed 15 950 12 2
U14 B - 2002 Mixed 15 950 21 1
U13 A - 2003 Mixed 11 800 13 2
U13 B - 2003 Mixed 11 800 15 1
U13 C - 2003 Mixed 11 800 13 4
U12 A - 2004 Mixed 11 800 15 0
U12 B - 2004 Mixed 11 800 18 0
U12 C - 2004 Mixed 11 800 13 0
U11 A - 2005 Mixed 11 800 10 1
U11 B - 2005 Mixed 11 800 21 1
U11 C - 2005 Mixed 11 800 10 0
U10 A - 2006 Mixed 11 800 4 0
U10 B - 2006 Mixed 11 800 27 3
U10 C - 2006 Mixed 8 600 14 0
U9 A - 2007 Mixed 8 600 16 0
U9 B - 2007 Mixed 8 600 20 0
U9 C - 2007 Mixed 8 600 13 1
U8 (ABC) - 2008 Mixed 8 600 33 0
U7 (ABC) - 2009 Mixed 5 325 49 0
U6 (ABC) Mixed 5 325 17 4

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U17 - 1999/2000 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 - 2001 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Vestia A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
AIF 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
Tåstrup FC A Taastrup FC Logo Taastrup FC
West Falia Gemen 1 (Tyskland) Sportverein Westfalia Gemen e.V.
Glostrup FK 2 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Glostrup FK 1 A Glostrup FK Logo Glostrup FK

U14 A - 2002 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Jyllinge FC A Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Midtbornholm 1 A Aakirkeby IF
VSB Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Fr.sund FB A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
AIF 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
Vallensbæk IF - 2 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U14 B - 2002 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GFK Glostrup FK Logo Glostrup FK
Forrest Row (England) B Forrest Row
Husum Hold 1 B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Hvidebækdrenegene B Hvidebæk IF
Midtbornholm 2 B Aakirkeby IF
SV Burlo 1 (Tyskland) B SV Burlo 1949 eV
VSB Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Jægersborg B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
NBU BEATS C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Aif 2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
LSF C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Kastrups drenge B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Gundsø Boyz B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
BK Friheden B Boldklubben Friheden
HIF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Bagsværd BK C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub

U13 A - 2003 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
skjold 1. hold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
LSF1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
FHF 1 A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Vanløse-1 A Vanløse IF Logo Vanløse IF
Hundested IK A Hundested Idrætsklub
Karlslunde 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U13 B - 2003 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
skjold 2. hold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
SV Burlo 1 (Tyskland) B SV Burlo 1949 eV
Bk Friheden B Boldklubben Friheden
Rishøj B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Vanløse-2 B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Bk Avarta B Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Gladsaxe Hero B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub

U13 C - 2003 8 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
skjold 3. hold C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
skjold 4. hold C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
West Falia Gemen 1 (Tyskland) C Sportverein Westfalia Gemen e.V.
Forest Row (England) C Forest Row
Hold 3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Olin og Møller´s drenge C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Vestia B1 C Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
FHF 2 C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

U12 A - 2004 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Brøndbyernes IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
AIF 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Team Vest A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U12 B - 2004 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Borken (Tyskland) B SG Borken e.V.
LB07 (Sverige) B IF Limhamn Bunkeflo
Giffnock SC 2 (Skotland) Giffnock Soccer Centre
Giffnock SC 1 (Skotland) B Giffnock Soccer Centre
West Falia Gemen 3 (Tyskland) Sportverein Westfalia Gemen e.V.
AIF 2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Rishøj B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
IS Skævinge B IS Skævinge

U12 C - 2004 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IS Skævinge C IS Skævinge
BK Vestia Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
B1903 U12C's drenge C B1903 Logo B1903
Gundsølille U12 C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Giffnock SC 2 (Skotland) C Giffnock Soccer Centre
Giffnock SC 1 (Skotland) C Giffnock Soccer Centre
Rønnede IF C Rønnede IF
AIF 3 C Albertslund IF Logo Albertslund IF

U11 A - 2005 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIF 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
B 1903 Hæstens A B1903 Logo B1903
Sundby BK A A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
KB A2-1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
HBI A A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
FHF 1 A Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

U11 B - 2005 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HBI B B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
BK Friheden B Boldklubben Friheden
Herlev if 1 B Herlev IF Logo Herlev IF
FFB1 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Ja Auto B B1903 Logo B1903
Giffnock SC 2 (Skotland) B Giffnock Soccer Centre
Giffnock SC 1 (Skotland) B Giffnock Soccer Centre
KB A2-2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Hvid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ringsted IF - B B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Brøndby IF Brøndby IF Logo Brøndby IF
RIFU11 Hold 1 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Dalby B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
fix B Boldklubben FIX
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U11 C - 2005 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HBI C C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
West Falia Gemen 1 (Tyskland) C Sportverein Westfalia Gemen e.V.
AIF C Albertslund IF Logo Albertslund IF
FFB2 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
SV Burlo 1 (Tyskland) C SV Burlo 1949 eV
RIFU10 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
bs C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
FHF 2 C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

U10 A - 2006 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 B - 2006 15 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Borken (Tyskland) B SG Borken e.V.
GF Gul B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
B1903 B B B1903 Logo B1903
Husum Boldklub Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Holbæk 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
AIF Rød B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Herlev IF B Herlev IF Logo Herlev IF
Østerbro IF B B Østerbro IF Logo Østerbro IF
FIX Dreamers B Boldklubben FIX
Vallensbæk Sort B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HIK - 2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FHF grøn B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF Hvid B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Sundby 2 Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U10 C - 2006 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Faxekondi Drengene C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
GF Blå Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AIF Hvid C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Østerbro IF C C Østerbro IF Logo Østerbro IF
SV Burlo 1 (Tyskland) C SV Burlo 1949 eV
Vallensbæk Gul Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Bs 72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U9 A - 2007 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB Piraterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RIFU09 Hold A Ringsted IF Logo Ringsted IF
B1903 Sort A B1903 Logo B1903
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U9 B - 2007 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sundby Boldklub B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B93TT B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AIF rød B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
B1903 Striber B B1903 Logo B1903
KB stjerne Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Gnølf B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Fremad Valby Fremad Valby Logo Fremad Valby
Hvidovre IF rød B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Fløng B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
RIFU09 Hold B Ringsted IF Logo Ringsted IF
AIF hvid Albertslund IF Logo Albertslund IF

U9 C - 2007 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TIGERNE B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Husum Orange C Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Hvidovre IF blå C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF grøn C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
TIGERNE C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B1903 Hvid B1903 Logo B1903
RIFU09 Hold B-2 Ringsted IF Logo Ringsted IF
RIFU09 Hold C Ringsted IF Logo Ringsted IF

U8 (ABC) - 2008 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hellas 2 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas 1 A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
RIFU08 Hold C C Ringsted IF Logo Ringsted IF
RIFU08 Hold b-2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
RIFU08 Hold A A Ringsted IF Logo Ringsted IF
FIX 2008 B B Boldklubben FIX
Solrød 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
Vallensbæk C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Sengeløse Rødderne B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Solrød 2 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Hif 3 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hif 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
A.G.F. Blå A Aakanden GF, Gentofte
B93 2008 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB REAL MADRID C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U8E A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AIF 3 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Maribo Boldklub B Maribo BK
AIF 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
RIFU08 Hold B B Ringsted IF Logo Ringsted IF

U7 (ABC) - 2009 37 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HUI hvid C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B1903 1 C B1903 Logo B1903
B1903 5 A B1903 Logo B1903
B1903 4 A B1903 Logo B1903
B1903 3 B B1903 Logo B1903
B1903 2 B B1903 Logo B1903
Køge 1 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 2 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
B1903 6 B B1903 Logo B1903
B2009 B -
Gilleleje FK C Gilleleje Fodboldklub
B93 (2) Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 (1) Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FHF Hvid Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
FHF Grøn Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
HIF 3 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
GREVE DRENGENE 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AIF Freestylers 09 Albertslund IF Logo Albertslund IF
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Greve hvid 3. Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Havdrup 2 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
KB BARCELONA B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RIFU07 Hold B Ringsted IF Logo Ringsted IF
RIFU07 Hold A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Rishøj 2 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj 1 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
De lidt for seje B Albertslund IF Logo Albertslund IF
FC Barcelona 2009 Albertslund IF Logo Albertslund IF
Team MSN 2009 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Greve drengene 3 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Holbæk B&I 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U6 (ABC) 10 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rishøj 1 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Hvidovre IF tigere C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF geparder C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF løver C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI
AIF 4 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 3 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF Condi 1 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF Vestegnens Pizzeria B Albertslund IF Logo Albertslund IF
BS72-A C Albertslund BS 72

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Albertslund IF
Place
Albertslund Stadion
Address
Skallerne 14
Postalcode
2620
City
Albertslund
Sport
Soccer
Type
Unknown
AIF Pinse Cup 2016 map

Tournament overview