Sportmaster/Segment Cup 2016

KØGE BOLDKLUB indbyder i samarbejde med SPORTMASTER OG SEGMENT til Danmarks største endagsstævne SPORTMASTER/SEGMENT CUP 2016 den 4-5 Juni.

Det afvikles som udendørsstævne i Køge Boldklub for drenge U6 til U14 og for piger U9, U11 og U14.
Der er flotte pokaler til ALLE deltagende spillere.

Hvert hold garanteres minimum 5 kampe, enten som pulje eller placeringskampe.
Tuneringsform:
3 points ved sejr og uafgjort giver 1 point.
Puljekamp og puljevinderkampe spilles efter alm. pointtildeling
Ved pointlighed gælder:
1. Målforskellen
2. Flest scorede mål
3. Indbyrdes kamp
4. Straffespark
5. Lodtrækning

Finaler:
Hvis kampen er uafgjort, fortsætter kampen til først scorede mål, dog max. 3 min.
Er der endnu ikke fundet en vinder, bliver der sparket straffespark i bedst af 3, og derefter til der findes en vinder.
Såfremt der findes for få tilmeldinger forbeholder vi os retten til at slå rækkerne (niveau) sammen.

Piger:
U9 piger spiller 5 mands på halv bane, med max 8 spillere. Spiller søndag, BC Niveau
U11 piger spiller 8 mands på hel bane, med max 13 spillere. Spiller lørdag, BC Niveau
U14 piger spiller 11 mands på hel ben, med max. 16 spillere. Spiller lørdag, B Niveau

Drenge:
U5 spiller 3 mands (mix) på mini bane, med max 5 spillere. Spiller lørdag, ingen niveaudeling
U6 spiller 3 mands (mix) på mini bane, med max 5 spillere. Spiller lørdag, ingen niveaudeling
U7 spiller 3 mands på halv bane, med max 5 spillere. Spiller søndag, ingen niveaudeling
U8 spiller 5 mands på hel bane, med max 8 spillere. Spiller lørdag, AB og BC Niveau
U9 spiller 5 mands på hel bane, med max 8 spillere. Spiller søndag, A, B og C Niveau
U10 spiller 8 mands på hel bane, med max 13 spillere. Spiller lørdag, B Niveau
U12 spiller 11 mands på hel bane, med max 16 spillere. Spiller søndag, Række 2
U13 spiller 11 mands på hel bane, med max 16 spillere. Spiller søndag, Øst 2/mester
U14 spiller 11 mands på hel bane, med max 16 spillere. Spiller lørdag, Øst 2/mester

Der spilles efter DBUSjælland´s regler.
Det er udelukkende tilladt at bruge spillere som er født i årgang eller senere.
Sygesikringsbevis skal medbringes og forevises på forlangende.

Sidste tilmelding pr 10/05-2016: Programmet udsendes senest en uge før afvikling.
Ved afbud efter 01/05-2016 refunderes stævnegebyret ikke.
Betaling: Kun overførsel via netbank - og senest 15/5-2016.
Reg.nr. 9886 Konto.nr 0000171507.

Husk at angive ID ved tilmelding således at vi kan registrere indbetalingen korrekt.
Betaling skal være modtaget senest 15/4-2016 for at holdet kan deltage i stævnet.

Vi glæder os til at se alle fodboldglade børn til en fantastisk dag i Køge Boldklub!

Oplysning om stævnet kan indhentes hos:
Jannik Seehusen på JS@koge-boldklub.dk

Vel mødt til SPORTMASTER/SEGMENT CUP 2016 på Køge Stadion :-)

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-14 Mixed 16 600 6 0
U-13 Mixed 16 600 2 0
U-12 Mixed 16 600 14 0
U-5 Mixed 6 400 15 0
U-6 Mixed 6 400 37 0
U-7 Mixed 6 400 38 0
U-8 Mixed 8 400 25 0
U-8 Mixed 8 400 31 0
U-9 Mixed 8 400 18 0
U-9 Mixed 8 400 28 0
U-11 Mixed 12 400 7 0
U-9 Mixed 8 400 11 0
U-10 Mixed 12 400 15 0
U-9 Mixed 8 400 17 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U-5 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fk05 blå C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
RB 1906 - Krokodillerne Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 - Løverne Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FK 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-6 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
HG-1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Havdrup 2 Havdrup GI Logo Havdrup GI
Rishøj 1 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
G77 drengene 2 C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Rishøj 2 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
AIF Condi 1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Vallensbæk - 4 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk - 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk - 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk - 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk - 5 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Nif 2 Næstved IF Logo Næstved IF
NiF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Karlslunde IF 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
AIF Vestegnens Pizzeria C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977

U-7 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Fix 3 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BIF 3 A Benløse IF Logo Benløse IF
BIF 2 A Benløse IF Logo Benløse IF
Suså IF 2 C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Suså IF C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Havdrup 2 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Fix 2 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 1 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Rørvig IF Piger C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Valby Boldklub 1 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Rishøj 2 Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj 1 Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Dalby C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Køge C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U-8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sundby boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Karlslunde IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
HFC A A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
J&L Byg -
Roskilde KFUM Blå A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
NFC A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
RB 1 A RB1906 Roskilde Boldklub
B 1908 A A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Vestamagers' Rødder A Tårnby FF Logo Tårnby FF
B93 - Måltyvene A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-8 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIF 1 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Karlslunde IF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Køge 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HVB Gorillaerne A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
HIK B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HVB Krokodillerne A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Karlslunde IF 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Roskilde KFUM Hvid B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
NFC C Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
RB3 C RB1906 Roskilde Boldklub
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
RB 2 B RB1906 Roskilde Boldklub
KB BARCELONA C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
B 1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
KIF 2 C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
KIF Løverne B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U-9 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NFC-2 A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
NFC-1 A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Nif A Næstved IF Logo Næstved IF
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
de gule A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BIFU9-BLÅ A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Solrød Fc a A Solrød FC Logo Solrød FC
BIFU9-GUL A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Roskilde RB 1906 A A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
B1903 A B1903 Logo B1903
Herfølge A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U-9 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Rishøj Boldklub - B B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
de sorte A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød fc b2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød fc b1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Tune IF 1 B Tune IF Logo Tune IF
Roskilde RB 1906 B B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Haslev B B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B1903 Sort B B1903 Logo B1903
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
KB B1 Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Holbæk U9 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KIF 1 B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U-11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FB C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U-10 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hellas 1 B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
KB Tigerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vemmelev 1 B Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
Køge BK B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Nykøbing FC (Bears) C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Holmegaard B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG Hvid C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rishøj Boldklub - C C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Greve C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Skjold Rød C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Tune IF 2 C Tune IF Logo Tune IF
Hareskov IF (C) C Hareskov IF Logo Hareskov IF
GF C1 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Haslev C1 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Slagelse B&I C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Herfølge 2 C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Køge Boldklub
Place
Køge Stadion
Address
Ved Stadion
Postalcode
4600
City
Køge
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview