Vejen CUP 2016

Danmarks største årgangsstævne U-13 & U-12

VEJEN CUP 2016

 


Spilleniveau årgang 03
11:11 fodbold... Elite (E) Forbeholdt Vest/Øst 1 / 2 hold
11:11 fodbold... A rækken (A) Forbeholdt Vest/Øst 2 / Mester hold
8:8 fodbold... A rækken (A) Forbehold Vest/Øst 2 / Mester hold                                                                 8:8 fodbold... B rækken (B) Forbeholdt 1 / 2 hold
For at fodbolden spilles på Fair præmisser, er det vigtigt at hold tilmeldingen sker til de rigtige rækker.

Spilleniveau årgang 04
Elite (E) Forbeholdt top A
A rækken (A) Forbeholdt A og top B
B rækken (B) Forbeholdt B
For at fodbolden spilles på Fair præmisser, er det vigtigt at hold tilmeldingen sker til de rigtige rækker.

Turneringsform:
• 11 og 8 mands turnering U/13 årgang 03 og 8 mands turnering U/12 årgang 04 
• Der spilles efter DBU’s regler for 11 og 8 mands fodbold
• Stævnet afvikles for U-13 hold med Vest/Øst 1, Vest/Øst 2, Mester, 1 og 2 status og U-12 hold med A og B status
• Kampstart fredag
• 2 x 20 min

ALT FORGÅR ÉT STED
Kampe
Bespisning
Overnatning
Supporter overnatning

Spillested:
Vejen Idrætscenter er ét af Danmarks største idrætscentre og har de faciliteter, der giver optimale muligheder for afvikling af store fodboldstævner. På alle områder unikke faciliteter for spillere, ledere, forældre og øvrige supporters.

Økonomi:
Holdgebyr Dkr. 900,- (dækker præmier, dommerhonorarer m.v.)
Deltagergebyr pr. spiller/leder: Dkr. 500,- (dækkende overnatning med morgenmad, frokost og middag lørdag, samt morgenmad og frokost (søndag).
Deltagergebyr pr. spiller Dkr. 100,- (uden overnatning og bespisning men med fri adgang til svømme- og springhal)
Der er fri entre til centrets svømmehal fredag og lørdag aften

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-13 Elite 11:11 Mixed 16 900 6 0
U-13 A række 11:11 Mixed 16 900 9 0
U-13 A række 8:8 Mixed 12 900 6 0
U-13 B række 8:8 Mixed 12 900 7 0
U-12 E - Årg. 04 Mixed 12 900 0 0
U-12 A - Årg. 04 Mixed 12 900 14 0
U-12 B - Årg. 04 Mixed 12 900 27 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-13 Elite 11:11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KFUM U13 elite Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KB U13 A2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AaB af 1885 U13-drenge AaB af 1885
FS Holstebro A Holstebro Boldklub
FC Kolding Nord Kolding FC

U-13 A række 11:11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EGIF drenge A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Lindham B KLG
Gauerslund IF A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
FC Skanderborg A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
ffb 1 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Byens hold A Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
FC Kolding Nord Kolding FC
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U-13 A række 8:8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Odder U13 A A Odder IGF Logo Odder IGF
KFUM U13 A2 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM U13 A A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Karlslunde 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
U13-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U-13 B række 8:8 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby U13-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Odder U13 B B Odder IGF Logo Odder IGF
KFUM U13 B B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Herlev IF B Herlev IF Logo Herlev IF
AB TÅRNBY B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
ffb 2 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Karlslunde 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U-12 E - Årg. 04 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 A - Årg. 04 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe if A Bredballe IF Logo Bredballe IF
EFB1 A Esbjerg FB
Bramdrupdam GIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
KB/Dalby 2 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Vamdrup IF 1 A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Erritsø A EGIF
Greve U12-2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Gauerslund IF A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Greve U12-3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U-12 B - Årg. 04 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
All Stars C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Askov B Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
EFB2 B Esbjerg FB
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Lyseng_4 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Vejen SF 1 B Vejen SF
Vejen SF B Vejen SF
Odder 2 B Odder IGF Logo Odder IGF
Odder 1 B Odder IGF Logo Odder IGF
KB/Dalby 3 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Vamdrup IF 2 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
HBogI B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Bredballe if 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe if 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Holstebro B Holstebro Boldklub
Team Ø B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Lyseng_3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Viby IF B Viby IF
FFB 1 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
All Stars C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Greve Fodbold 4 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Vejen SF
Place
Vejen Idrætscenter
Address
Petersmindevej 1
Postalcode
6600
City
Vejen
Sport
Soccer
Type
Unknown
Vejen CUP 2016 map

Tournament overview