24Sport Cup 2016

Velkommen til vores hovedsponsor

24Sportspræmier & Emblemer. www.24sport.dk

 

Opdateret den 4 juni
U7 mangler 1 hold i A rækken
Andre rækker er fyldte 
 

Vi har igen fornøjelsen at byde velkommen til vores fælles stævne i Slagelse.

Som afholdes lør-søndag den 11 og 12 juni 2016 i Slagelse hos B73.

Efter vores succes sidste år, er der flere årgange med i år. 
Og som noget helt nyt: 
Vil der i år, ved rækker med min. 12 hold, blive spillet om en Kæmpe Pokal
 (til holdet)
*Samtidig med at der selvfølgelig er flotte pokaler igen til alle spillere. 
-ikke de samme som sidste år, eller fra indendørs Shell Cup 2015) ny model ;-)

 MAX. 12 Hold i hver række.

Info 5 mands: U7, U8, U9, U10 Spiller om den store hold pokal ved min 12. hold i hver række.
1. A, B og C rækker.
2. Min. 4 kampe.

3. Der spilles til 5 mandsmål – Med fast målmand, Max 7 spillere pr. hold.
4. I rækker f.eks. i U9 –A, med min. 12 hold, spilles der om den STORE hold pokal.
5. FLOTTE Pokaler til ALLE spillere, i ALLE rækker. (Større pokaler til nr. 1 og 2)

 

Ved A række forstås, at rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i DBU 1 o.l.

Ved B række forstås, at rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i DBU 2-3 o.l.

Ved C række forstås, at rækken henvender sig til hold som dagligt befinder sig i DBU 4- Begynder.

 

Kampene 5 mands:
Alle kampe dømmes af ungdomsspillere/forældre fra SBI eller B73.
Der spilles efter DBU’s turneringsreglement og efter spillereglerne for udendørs fodbold.


Præmier 5 mands:

Der vil være pokaler til ALLE deltagere. Max. 7 pr. Hold.

Deltagergebyr pr. Hold kr. 500,- max.7 spillere pr. Hold


Info 3 mands: U5, U6, U7 Spiller IKKE om den store hold pokal.
1. Blandet hold, IKKE opdelt i A-B-C.
2. Min 4 kampe for alle hold.
3. Der spilles til 3 mandsmål - UDEN fast målmand. Max. 5 spillere pr. hold.
4. Statuette/pokaler til ALLE spillere.
 

Kampene 3 mands:
Alle kampe dømmes af en forældre/leder fra førstnævnte hold.

Der spilles efter DBU’s turneringsreglement, og efter spillereglerne for udendørs fodbold.

Husk alle er vindere hos SBI og B73, vis fairplay. (Ikke vinde 10-0) det skal være sjovt at spille fodbold.

 

Præmier 3 mands:

Der vil være statuetter/pokaler til ALLE deltagere. Max. 5 pr. hold.

Deltagergebyr pr. Hold kr. 375,- max.5 spillere pr. Hold.



 

B73´s Støtteforening vil være åben for salg af mad og drikkelse mm.
 

Tilmelding: Senest d. 15 maj 2016.
E-mail: timsbi07@gmail.com eller via staevner.dk.

Betalingen kan ske på følgende måde:
Spar Nord - Reg nr. 9383 konto nr. 4584552773.

Husk at angive stævne id ved tilmelding således at vi kan registrere indbetalingen korrekt. 
I må meget gerne skrive klub m. række- årgang (A-B-C-U9).

Betaling skal være modtaget senest 15 maj 2016 for at holdet kan deltage i stævnet.

Holdet er først tilmeldt når der er kommet svar retur, om at betaling er modtaget.

Programmet udsendes senest en uge før afvikling.

Ved afbud efter 15 maj 2016 refunderes stævnegebyret ikke.

Stævneleder: Tim Svensson, tlf. 31 19 36 51 eller mail: timsbi07@gmail.com
Vi glæder os til at se jer, til 24Sport Cup 2016.


Spillested Hjorthøjvej 57, 4200 Slagelse. (B73)
Med sportslig hilsen Tim Svensson og B73 Slagelse.

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U5 - 3 mands Mixed 5 375 7 0
U6 - 3 mands Mixed 5 375 19 0
U7 - 3 mands Mixed 5 375 2 0
U7 A - 5 mands Mixed 7 500 5 0
U7 BC - 5 mands Mixed 7 500 26 0
U8 A - 5 mands Mixed 7 500 8 0
U8 B - 5 mands Mixed 7 500 14 1
U8 C - 5 mands Mixed 7 500 17 0
U9 A - 5 mands Mixed 7 500 9 0
U9 B - 5 mands Mixed 7 500 12 0
U9 C - 5 mands Mixed 7 500 15 0
U10 A - 5 mands Mixed 7 500 2 0
U10 B - 5 mands Mixed 7 500 10 0
U10 C - 5 mands Mixed 7 500 13 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U5 - 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 - 3 mands 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vemmelev B Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
Vemmelev B Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
Nif2 Næstved IF Logo Næstved IF
NiF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Holbæk 3 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 1 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Skælskør 2 C Skælskør B&I
HG-1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG-3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG-2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Skælskør C Skælskør B&I
Slagelse B&I 2 Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse B&I Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Næstved IF 3 Næstved IF Logo Næstved IF
B73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
STIF C STIF
Tuse If B Tuse IF Logo Tuse IF

U7 - 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 A - 5 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
HG1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Team Navidoc A

U7 BC - 5 mands 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DIF 2 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
DIF 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HGB 1 Holmegaard Boldklub
HG4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
RB1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Vemmelev C Vemmelev
Sørbymagle IF C Sørbymagle idrætsforening
B 73 Slagelse 2 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B 73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Raklev B Raklev GI Logo Raklev GI
SBI B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
team as 2 C Team as
B 73 Slagelse 3 B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U8 A - 5 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Raklev GI A Raklev GI Logo Raklev GI
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Ringsted A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Himmelev-Veddelev Boldklub A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Næstved Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF

U8 B - 5 mands 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Storebælt B FC Storebælt
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Fk grøn B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HIK 08 1B B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Ringsted HVID B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted BLÅ B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Himmelev-Veddelev Boldklub B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B73 Slagelse 2 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Vemmelev 1 B Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
Raklev GI B Raklev GI Logo Raklev GI
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
Karlslunde IF B1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U8 C - 5 mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BIF 2 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Fk rød C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
AIF 1 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
HG SPEAK MEDIA Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
BIF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
HG NÆSTVED EL-SERVICE Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG KONTRAST Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Q AUTO Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
SBI C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Kastrup BK C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Vemmelev 2 C Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
Næstved Rød C Næstved IF Logo Næstved IF
HG Alarm & Montage Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
STIF Sandved Tornemark Idrætsforening

U9 A - 5 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B&I A A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
B73 Slagelse A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Rolfsted/Højby A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening

U9 B - 5 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja B twi@flowcon.com
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Slagelse B&I 1 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Karlslunde IF B Karlslunde
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Høng GF B Høng GF Logo Høng GF
Haslev B B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Køge bk 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
BK Friheden 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

U9 C - 5 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sorø Freja 2 C twi@flowcon.com
Holbæk B&I C2 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
B73 Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Slagelse B&I C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Virum-Sorgenfri BK C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Høng GF C Høng GF Logo Høng GF
Ringsted IF C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Store merløse C Store merløse
Haslev C C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Køge bk 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U10 A - 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 B - 5 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
DIFs Titaner B Dianalund IF Logo Dianalund IF
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vemmelev 2 B Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
TFF boyserne B Tårnby FF Logo Tårnby FF
TFF drengene B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U10 C - 5 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard 3 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG Blå C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
DIFs Vikinger C Dianalund IF Logo Dianalund IF
24Sport SBI Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
HG Hvid C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Fugleberg IF C Fuglebjerg IF
Skælskør Skælskør B&I
Vemmelev 3 C Vemmelev Fodboldklub Logo Vemmelev Fodboldklub
TFF rødderne C Tårnby FF Logo Tårnby FF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
No Club
Place
B73´s baner
Address
Hjorthøjvej 57
Postalcode
4200
City
Slagelse
Sport
Soccer
Type
Unknown
24Sport Cup 2016 map

Tournament overview