DB-Cup 2016

DB-Cup 2016

Dragør Boldklub afholder sit traditionsrige pinsestævne for drenge og piger, elite og bredde. Dette i dagene 14/15 maj 2016.
I forbindelse med fodboldstævnet har vi koblet et større rugbystævne på om søndagen.

Som noget nyt er der eliterækker på drengesiden U12-U15. Der er slutspil og pokaler. Der arbejdes på internationale hold.

Årgange og banestørrelser
Årgangene U5-U15 på drengesiden.
Årgangene U9-U15 på pigesiden.
Traditionen tro spilles der i mange forskellige årgange og på flere niveauer på klubbens dejlige anlæg. Klubbens nye kunstbane inddrages som noget nyt i stævnearealet.

Årgangene U-5, U-6 og U-7 spiller 3-mands ("hjemmehold" eller ungdomsspiller dømmer). U7A spiller 5-mands "hjemmehold" eller ungdomsspiller dømmer)
Årgangene U-8, U-9, U-10 spiller 5-mands (påsat dommer). U10 A spiller 8-mands (påsat dommer)
Årgangene U-11, U-12 og U-13 spiller 8-mands (påsat dommer)
U14 og U15 spiller 11-mands.(påsat dommer)

Konceptet:
Amagers lokale klubber plejer at være med, men mange andre klubber har også fået øjnene op for en hyggelig og udfordrende dag.
I 2015 deltog 250 hold, i alt ca. 2200 spillere.
Der spilles kun en dag per række, så stævnet strækker sig kun over en dag per hold. Dette enten formiddag, ca. 9-13, eller eftermiddag, ca. 13-17.
Medaljer til alle, og gratis frugt til alle deltagere.

Rammerne om stævnet.
Der vil være underholdning for børnene i forbindelse med stævnet.
Her kan nævnes hoppeborge, stor legeplads, tombola, skydetelt, salg af sportstøj, salg af fodboldmål og reboundere, mad og drikke og meget mere. Aktiviteter opdateres løbende.
Vores stævnetelt vil igen holde styr på kampe, dommere og alt det praktiske.
Vi har, i lighed med sidste år, samaritter på stævnepladsen.

Fotograf
Stævnet har en aftale med Arnason Sportsfoto, som tager billeder under stævnet. Henvend jer i teltet hos Arnason, hvis I ønsker jeres kamp dækket.

Tilmelding:
Jeres tilmelding er først gældende, når vi har modtaget stævnegebyret på den nedenstående konto hos Danske Bank (Danske Bank Regn. 4585 kontonr. 4585115835).
Frist for framelding er 1/5 2016.
Tilmeld her:
http://staevner.dk/staevne/11426/db-cup-2016.aspx

Betaling:
I bedes senest 1. maj betale stævnegebyret på ovenstående konto.
Ved afmelding efter sidste tilmeldingsfrist er det ikke muligt at få indbetalt gebyr retur.
Ved for sen indbetaling af stævnegebyr, forbeholder vi os retten til at slette jeres deltagelse i stævnet.

Pris per hold:
Alle 3-mands hold: 325 dkr
Alle 5-mands hold: 500 dkr
Alle 8 og 11-mands hold: 625 dkr

Parkering - vigtigt
Der vil være mulighed for parkering ved klubben/Hollænderhallen. Vi åbner dog også for parkering på vores grusbane, som ligger med indkørsel fra Kirkevej. Fra Kirkevej vil der også være parkering ved Dragør kommune, Store Magleby Skole samt Kirkevejens SFO.

Omklædning:
Der vil være mulighed for omklædning i Hollænderhallen, Halvejen 5. Lige ved siden af klubhuset.
Kom hurtigt ud af busken, så vi kan få god tid til at planlægge et godt stævne.

Program:
I løbet af foråret annonceres spilledagene, og senest to dage før stævnet ligger det endelige program klar på vores hjemmeside. www.db-cup.dk

Meld jer venligst ved ankomst
I bedes melde jer ved dommerbordet senest en time før jeres første kamp. Dette for at vi kan nå at lave ændringer, hvis hold udebliver.

Vi glæder os til at se jer.

Vh. Dragør Boldklub

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Fodbold U5 (3M) Mixed 3 325 Søndag ca. 9-12 12 0
Fodbold U11 (8M) Mixed 8 625 Lørdag ca 13-17 5 0
Fodbold U11 (8M) Mixed 8 625 Lørdag ca. 9-13 9 0
Fodbold U10 piger Mixed 5 525 Lørdag ca. 13-17 6 0
U9 (5 mands) Mixed 5 525 Lørdag 0 0
Fodbold U7 (5M) Mixed 5 525 Lørdag ca. 9-13. 16 0
U9 piger (5 mands) Mixed 5 525 0 0
Fodbold U12U13A Mixed 8 625 Søndag ca. 13-17.30 9 0
Fodbold U6 (3M) Mixed 3 325 Søndag ca. 9-12 29 0
Fodbold U7 (3M) Mixed 3 325 Lørdag ca. 9-12.30 32 0
Fodbold U8 (5M) Mixed 5 525 Lørdag ca. 13-17 17 0
Fodbold U8 (5M) Mixed 5 525 Lørdag ca. 9-13 21 0
Fodbold U9 (5M) Mixed 5 525 Søndag ca. 9-13 9 0
Fodbold U9 (5M) Mixed 5 525 Søndag ca. 9-13 30 0
Fodbold U12 (8M) Mixed 8 525 Lørdag ca. 13-17.15 15 0
Fodbold U13 piger Mixed 8 525 0 0
FodbolU13 piger (8M) Mixed 8 525 Lørdag/søndag 1 0
Fodbold U10 (8M) Mixed 8 525 Lørdag ca. 9-13 8 0
U13 C Mixed 8 525 0 0
FodbolU12 piger (8M) Mixed 8 525 Lørdag/søndag 0 0
Fodbold U13 (8M) Mixed 8 625 Søndag ca. 9-13 23 1
Fodbold U13 (8M) Mixed 8 625 Søndag ca. 13-17.30 1 0
Fodbold U10 (5M) Mixed 5 525 Søndag ca. 13-17 13 0
Fodb.U15 piger (11M) Mixed 11 625 Søndag ca. 9-13 5 0
Fodbold U11 piger (5 Mixed 5 525 Lørdag ca. 13-17 4 0
Fodbold U14 (11M) Mixed 11 625 Søndag ca. 13-17.30 8 0
Rugby U8 Mixed 5 450 Søndag 4 0
Rugby U 10 Mixed 7 450 Søndag 8 0
Rugby U12 Mixed 9 625 Søndag 5 0
Rugby U14 Mixed 11 625 Søndag 4 0
Fodbold U12 (8M) Mixed 8 625 Lørdag ca. 9-13 9 0
Fodbold U8 (5M) Mixed 5 525 Lørdag ca. 13-17 16 0
Fodbold U9 C (5M) Mixed 5 525 Søndag ca. 13-17 9 0
Fodbold U10 (5M) Mixed 5 525 Lørdag ca. 13-17 13 0
Fodbold U15 (11M) Mixed 11 625 Søndag ca. 13-17 8 2
Rugby U16 Sevens Mixed 7 450 Søndag 2 0
Rugby U18 Sevens Mixed 7 450 Søndag 1 0

Signetud teams

Fodbold U5 (3M) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 9-12

Teamname LVL Logo Club
Dragør BK 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
BK FIX' Hajer C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BK FIX' Ørne C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FA 2000 1 FA 2000 Logo FA 2000
Dragør BK 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør BK 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Farum Boldlklub Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KB C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FA 2000 2 FA 2000 Logo FA 2000

Fodbold U11 (8M) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca 13-17

Teamname LVL Logo Club
IFK Gøteborg A IFK Gøteborg
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Fremad Amager 1 A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Team Kulek A

Fodbold U11 (8M) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 9-13

Teamname LVL Logo Club
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup Boldklub 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
brede B Brede IF Logo Brede IF
Kastrup Boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
CIK B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Fremad Amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager

Fodbold U10 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 13-17

Teamname LVL Logo Club
Karlslundepigerne C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Dragør BK 4 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør BK 1 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør BK C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U9 (5 mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Fodbold U7 (5M) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 9-13.

Teamname LVL Logo Club
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Østerbro IF A Østerbro IF Logo Østerbro IF
KB JUVENTUS A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Greve fodbold A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
J&L BYG A
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
RBK 1 (Ruderdal Boldklub) A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
FA2000(2) FA 2000 Logo FA 2000
FA2000(1) FA 2000 Logo FA 2000
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 4 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK

U9 piger (5 mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Fodbold U12U13A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 13-17.30

Teamname LVL Logo Club
Sundby A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Østers IF (Sverige) B Østers IF
Østers IF (Sverige) A Østers IF
U13A A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

Fodbold U6 (3M) 29 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 9-12

Teamname LVL Logo Club
KB Sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB6E Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
kastrup boldklub 4 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB6E 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør 6 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
ABT Minions 2 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Dragør 4 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hold B B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Hold A B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Dragør 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup Boldklub 3 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
AB Tårnby Minions C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hvid (A) A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup u5 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Fremad Amager 2 Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager 1 Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Farum Boldlkub 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Boldklub 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KB Hvid C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby IF 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Dragør 5 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB D1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB D2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Fodbold U7 (3M) 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 9-12.30

Teamname LVL Logo Club
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
BK Skjold Lørdagsholdet C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Dragør 3 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 1 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Fremad amager dpe transport B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Greve fodbold Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Dragør 4 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup 3 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
AB Tårnby Vest 2 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Vest 3 Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Greve Fodbold - P Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AB Tårnby Vest 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Øst 5M B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby Øst 3M B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BK Vest B Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
Vestia B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Fremad Amager Kwame Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager Thomas Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
FA2000(4) FA 2000 Logo FA 2000
FA2000(3) FA 2000 Logo FA 2000
Brøndby 3 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
West Ham B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Dragør 5 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

Fodbold U8 (5M) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 13-17

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
CIK1 A Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Ørestad IF Tigrene A Ørestad IF Logo Ørestad IF
LSF-B B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
RB A A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Brøndbyernes IF Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndbyernes IF Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Farum 1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
VSB A A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
LSF-A A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
B1903 - Sort1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Barcelona A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HVB Løverne A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

Fodbold U8 (5M) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 9-13

Teamname LVL Logo Club
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Greve Hold Blå - B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Hold Blå - A B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Ørestad IF Løverne B Ørestad IF Logo Ørestad IF
VIF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
HIK 08 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
B1903 hvid1 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Glostrup driblerne B Glostrup FK Logo Glostrup FK
B1903 - Sort2 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Kif B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Kastrup A B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Tottenham B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Fodbold U9 (5M) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 9-13

Teamname LVL Logo Club
RBK A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Roskilde RB 1906 A A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
ØENS A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fremad 1 A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BK Friheden 1 A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

Fodbold U9 (5M) 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 9-13

Teamname LVL Logo Club
LSF 4 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Roskilde RB 1906 B B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Greve Grå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB B1 Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fremad 3 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad 2 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
8'erne B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
TrailerØen B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
AutoNorden B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Tølløse U9 drenge B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Dragør Ulvene B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør Tigerne B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør Løverne B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
BK friheden 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Glostrup Sponserne B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Skovshoved B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
AB I B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

Fodbold U12 (8M) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 13-17.15

Teamname LVL Logo Club
Sundby B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Fremad 2 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad 1 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Dragør B2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
IFK Göteborg P05U B IFK Göteborg
Dragør B1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Brøndby Strand IK B Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold) Logo Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold)
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KB 3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vestia B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia 2 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

Fodbold U13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

FodbolU13 piger (8M) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/søndag

Teamname LVL Logo Club
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

Fodbold U10 (8M) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 9-13

Teamname LVL Logo Club
Sundby 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Dragør Boldklub A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U13 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

FodbolU12 piger (8M) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/søndag

Teamname LVL Logo Club

Fodbold U13 (8M) 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 9-13

Teamname LVL Logo Club
Lyngby Boldklub B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
FA 2000 2 B FA 2000 Logo FA 2000
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
DISR B Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
fa 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Fortuna Black B Fortuna FF
Fortuna Red B Fortuna FF
Lundtofte Boldklub B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Hundested B Hundested Idrætsklub Logo Hundested Idrætsklub
U13C C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Skjold Birkerød 2 B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Skjold Birkerød 1 B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
U13B1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Sundby boldklub B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Hellas U13 Drenge C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas

Fodbold U13 (8M) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 13-17.30

Teamname LVL Logo Club

Fodbold U10 (5M) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 13-17

Teamname LVL Logo Club
M-drengene B
KB Lions B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B1903 B B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
AB Tårnby Vest B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Svogerslev BK B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
BKF 1 B BK Favoritten
Preben Ellkjær B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Dragør 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

Fodb.U15 piger (11M) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 9-13

Teamname LVL Logo Club
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KFUM/Gentofte05 B KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Sundby U14 Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

Fodbold U11 piger (5 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 13-17

Teamname LVL Logo Club
Ab Taarnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Dragør BK B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Ab taarnby 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Karlslundepigerne B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

Fodbold U14 (11M) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 13-17.30

Teamname LVL Logo Club
Lundtofte Boldklub A Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
HUI U14.1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Østers IF (Sverige) A Østers IF
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KIF-2002-1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Østers IF 2 A Østers

Rugby U8 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dragør Rugby Barbarians Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Frederiksberg Rugby Klub Frederiksberg
Gentofte Rugby Klub
Hundested Hundested Rugby Klub

Rugby U 10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dragør Rugby Barbarians Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
CSR U10 Christianshavns Skoles Rugbyklub
Gentofte Rugby Klub
Frederiksberg Falcons Frederiksberg Rugby Klub
Hundested mfl. Hundested Rugby Klub
RK Speed U10 RK Speed

Rugby U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dragør Rugby Barbarians Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
CSR U12 Christianshavns Skoles Rugbyklub
Gentofte Rugby Klub
Frederiksberg Falcons Frederiksberg Rugby Klub
RK Speed U12 RK Speed

Rugby U14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dragør Rugby Barbarians Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
CSR U14 Christianshavns Skoles Rugbyklub
Sunny Falcons Frederiksberg/Gentofte Rugby
RK Speed U14 RK Speed

Fodbold U12 (8M) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 9-13

Teamname LVL Logo Club
Ffkp C Forening i Nivå
Drengene fra Vest C Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
BK Friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
U12 C C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB - løvetænder C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør D C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

Fodbold U8 (5M) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 13-17

Teamname LVL Logo Club
CIK 3 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Tårnby FF C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Ørestad IF Rævene C Ørestad IF Logo Ørestad IF
VSB C C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Dragør 4 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
RB2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
BK Friheden C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
FC Holte C FC Holte Logo FC Holte
Kastrup C C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Farum 2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Hekla C2 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla C1 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Valby BK Grønt Hold C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
HVB Krokodillerne C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
AB Tårnby 3 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

Fodbold U9 C (5M) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 13-17

Teamname LVL Logo Club
RBK 1 B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
RBK 2 B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
MM Living C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KB Spinjitzu C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Ninjago C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AB II C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

Fodbold U10 (5M) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. 13-17

Teamname LVL Logo Club
Ørestad IF kamp C Ørestad IF Logo Ørestad IF
Dragør 4 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
kastrup 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
BKF 2 C BK Favoritten
Dragør 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Hekla Blå C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
AB Tårnby Vest 2 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Kastrup boldklub C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

Fodbold U15 (11M) 5 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. 13-17

Teamname LVL Logo Club
U15A-1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HUI U15.1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Østers IF (Sverige) A Østers IF
Angered (Sverige) A Angered
BB2001 A Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub

Rugby U16 Sevens 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
RK Speed 16 RugbyKlubben Speed
Hundested Hundested Rugby Klub

Rugby U18 Sevens 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
RK Speed U18 RugbyKlubben Speed

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
14. - May 15 2016

Organisation
Dragør Boldklub
Place
Dragør Boldklub
Address
Halvejen 5
Postalcode
2791
City
Dragør
Sport
Soccer
Type
Unknown
DB-Cup 2016 map

Tournament overview