Jutlander Bank Cup 2016

ASV afholder Jutlander Bank Cup i Als Hallen 26.-27.-28. februar 2016.

Der spilles i følgende rækker: Drenge: U6-U7-U8-U9-U10-U11-U12 og U13 Piger: U10-U11 og U12. U9 til U13 udbydes i A og B række. Vi forbeholder os dog ret til at slå rækker/årgange sammen. Desuden kan det blive nødvendigt at ændre spilledagen fra den forventede.

Der er plads til ca. 90 hold i alt. I U6-U7 og U8 spilles der med 3 på banen og på lille bane. U9-U10-U11-U12 og U13 spiller med 4 på banen. Der spilles efter DBUs regler Der er præmie til maks. 7 spillere pr. hold I U6-U7-U8-U9 og U10 er der medaljer til alle hold. I U11, U12 og U13 er der præmie til de 3 bedste placerede hold.

Tilmelding foregår via www.staevner.dk evt. spørgsmål kan sendes på mail: jutlanderbankcup@gmail.com Startgebyr: U6 til U8 er 250,- kr. U9 til U13 er 300,- kr. Din tilmelding er kun gyldig ved indbetaling af startgebyret på kontonr. 9231-3775645635 i Jutlander Bank med tydelig angivelse af klub/hold. Tilmelding og betaling senest d. 14. februar 2016.

Kampprogram forventes udsendt i uge 7 se også vores hjemmeside: www.asv-fodbold.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U13 Piger B Mixed 4 300 4 0
U13 Drenge A Mixed 4 300 3 0
U13 Drenge B Mixed 4 300 8 0
U12 Piger Mixed 4 300 8 0
U12 Drenge A Mixed 4 300 1 0
U12 Drenge B Mixed 4 300 2 0
U11 Piger A Mixed 4 300 0 0
U6 Drenge/Piger Mixed 3 250 9 0
U11 Piger B Mixed 4 300 0 0
U11 Drenge A Mixed 4 300 3 0
U11 Drenge B Mixed 4 300 6 0
U10 Piger A Mixed 4 300 0 0
U10 Piger B Mixed 4 300 3 0
U10 Drenge A Mixed 4 300 3 0
U10 Drenge B Mixed 4 300 8 0
U9 Drenge A Mixed 4 300 1 0
U9 Drenge B Mixed 4 300 9 0
U8 Drenge Mixed 3 250 8 0
U7 Drenge/Piger Mixed 3 250 11 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U13 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
RIF - pigerne St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
ommersyssel if ommersyssel if

U13 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOBRO IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
RK03 A RK03
TEAM Als Hadsund A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U13 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HOBRO IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
RK03 B RK03
TEAM Spot On C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
TEAM Superhero C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
TEAM HB / ASV B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U12 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VH08 VH08-mariagerfjord
Hadsund Boldklub 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ASV 2 B ASV Logo ASV
SIV B Saltum IF
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
VH08 1 VH08-mariagerfjord
ASV 1 B ASV Logo ASV

U12 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASV/Hadsund Boldklub A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U12 Drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASV/Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U11 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 Drenge/Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASV 1 ASV Logo ASV
ASV 2 ASV Logo ASV
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Valsgaard Valsgaard
IF Jarl Arden U5/6 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Terndrup IF Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Nørager IF Nøarger/Rørbæk IF

U11 Piger B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASV/HB 2 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ASV/HB 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
U11 drenge A A Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U11 Drenge B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASV/HB 4 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ASV/HB 3 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Farsø 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
vodskov U/11 drenge B B Vodskov IF
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SGIF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U10 Piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
PFU05 B PFU05
PFU05 B PFU05
vh08 VH08

U10 Drenge A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hadsund Boldklub-ASV 1 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U10 Drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dream Team B Gudumholm IF
Øster hornum B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
Hadsund Boldklub-ASV 2 Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
PFU05 2 B PFU05
PFU05 1 B PFU05
Rebild Syd B Rebild Syd

U9 Drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASV A ASV Logo ASV

U9 Drenge B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SGIF 1 SGIF
ASV 2 B ASV Logo ASV
Mariager IK 2 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Mariager I.K. 1 C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Haverslev B Haverslev IF
Hobro ik 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro ik B Hobro IK Logo Hobro IK
Terndrup IF B Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U8 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Purhus if Purhus IF
Purhus IF C Purhus IF
SIF 2 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Haverslev 2 C Haverslev IF
Haverslev 1 B Haverslev IF
ASV 1 ASV Logo ASV

U7 Drenge/Piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ASV 2 ASV Logo ASV
ASV 1 ASV Logo ASV
Jarl Arden 2 IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
PFU 05 Fårup B PFU 05 Fårup
Gug BK 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug BK 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug BK 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
FC Midtjylland IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
FC København IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
ASV
Place
Als Hallen
Address
Vikingvej 8
Postalcode
9560
City
Hadsund
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview