Fraugde Trænings CUP

Velkommen til Fraugde Trænings CUP 2016


Kom og deltag i en træningsturnering på græs, som afvikles lørdag d. 19/03-2016
Kampprogram sendes ud ca. 7-10 dage før stævnet.
Stævnet afvikles Fraugde-by-vej 22, 5220 Odense SØ.

Der kan tilmeldes hold i følgende årgange
Drenge: U7 - U9 - U10

Der vil der være præmie til nr.1 + nr.2 + nr.3 + nr.4

Vores cafeteria holder åbent under stævnet, overskud herfra går til ungdomsafdelingen.

Program: 

U7 – Lørdag kl. 09:30 – 11:30 (2 x 5min)

U9 – Lørdag kl. 11:30 – 14:30 (2 x 8min)

U10 – Lørdag kl. 14:30 – 17:30 (2 x 8min)


Spilleregler:
Stævnet afvikles som åbent for alle og der er ikke niveauopdeling. Hvert hold må max have en dispensationsspiller/kvartalsspiller på holdet.
10 hold pr årgang, dette er lig med 2 puljer med 5 hold i hver, derefter mødes spilles der krydskampe. 

(2x 5min)

Nr. 1 pulje 1 – Nr.2 pulje 2

Nr. 1 pulje 2 – Nr.2 pulje 1

Herefter Bronzekamp & Finalekamp

 
Der spilles efter FBU´s regler  

 

Prisen pr. hold er:

200kr 


Reg. Nr.: - Kontonr.: 4703-16646776
Mobilpay / Swipp er muligt tlf.: 20693873

HUSK at angive klub og årgang eller id nr. ved elektronisk betaling.
Tilmeldingsfrist er 5. Marts 2016

Kontakt:
Patrick Gade
Ridderhatten 249
5220 Odense SØ
tlf. 26 22 19 13
mail. patrickgaderasmussen@gmail.com


VI SES til en fantastisk dag!

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 - Årgang 2009 Mixed 8 200 11 0
U9 - Årgang 2007 Mixed 8 200 14 0
U10 - Årgang 2006 Mixed 8 200 15 2

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 - Årgang 2009 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Fraugde G&IF 2 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde G&IF 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Morud B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
OKS 1 B OKS
OKS 2 B OKS
TPI Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U9 - Årgang 2007 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tved 2 C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tved 1 B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Oks B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Lif B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Fraugde G&IF 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
BK Stjernen 2 C BK Stjernen
BK Stjernen 1 B BK Stjernen
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub

U10 - Årgang 2006 9 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo U10 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Fraugde G&IF 2 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fraugde G&IF 1 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
HPTI B HPTI Fodbold
brenderup u 10 B Brenderup
Daniels dreamteam B Ringe Boldklub Logo Ringe Boldklub
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Allesø gf B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Place
Fraugde G&IF
Address
Fraugde-By-Vej 22
Postalcode
5220
City
Odense SØ
Sport
Soccer
Type
Unknown
Fraugde Trænings CUP map

Tournament overview