Ubberud Indoor Cup 2016

Ubberud Indoor Cup

 

Ubberup IF invitere til pigestævne lørdag d. 12 og 13 Marts, hvor vi vil gentage sidste års succe med Bager From Cup.

 

Igen i år vil vi have fokus på pokaler til alle, masser af spilletid, tidsplanen og super stemning.Det er en pokal til alle deltagere. Vi kårer finalens profil. Efter hver finalekamp er afsluttet, finder vi rækkens bedate straffesparksskytte.

 

Alle rækker er 4 mands efter FBU reglerne, spilletid 7 minutter pr. Kamp

 

Info vedr betaling kommer senere, er der spørgsmål så sende en SMS 20573859

Husk at angiv niveau ved tilmeldingen. Programmet vil ligge på Stævner.dk et par dage før stævnet starter.

 

 

Mvh.

Finn Bang

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Piger Mixed 7 450 Puljestart lør. kl. 8.00 10 0
U10 Piger Mixed 7 450 Puljestart lør. kl. 10.30 12 0
U11 Piger Mixed 7 450 Puljestart søn. kl. 10.00 11 0
U12 Piger Mixed 7 450 Puljestart lør. kl. 14.00 9 0
U13 Piger Mixed 7 450 Puljestart søn. kl. 13.30 17 0

Signetud teams

U9 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Puljestart lør. kl. 8.00

Teamname LVL Logo Club
Søhus/stige C Søhus
MG&BK U8 Piger C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Mini-spurt B Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Korup IF B Korup IF Logo Korup IF
Kolding Boldklub 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding Boldklub 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Ubberud IF A Ubberud IF Logo Ubberud IF

U10 Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Puljestart lør. kl. 10.30

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Strib IF A Strib IF Logo Strib IF
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Ubberud IF 2 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Harte G&IF B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Ubberud IF A Ubberud IF Logo Ubberud IF

U11 Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Puljestart søn. kl. 10.00

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
MG&BK 4 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 2 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 1 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Ubberud United A Ubberud IF Logo Ubberud IF
MG&BK 3 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
TPI Rød C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI Hvid A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
FC United B Brenderup IF Logo Brenderup IF

U12 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Puljestart lør. kl. 14.00

Teamname LVL Logo Club
Ubberud IF Ubberud IF Logo Ubberud IF
EGB A Ejby IK Logo Ejby IK
Rønnede If C Rønnede IF Logo Rønnede IF
Tønder SF B Tønder SF Logo Tønder SF
Næsby boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Marienlyst 1 B Marienlyst Logo Marienlyst

U13 Piger 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Puljestart søn. kl. 13.30

Teamname LVL Logo Club
Ubberud IF Ubberud IF Logo Ubberud IF
Hold Thomas B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Hold Astrid B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Strib IF A Strib IF Logo Strib IF
EGB A Ejby IK Logo Ejby IK
Brylle Boldklub B Brylle Boldklub Logo Brylle Boldklub
De Grønne B
Næsby boldklu A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Bramming 2 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming 1 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF
Allesø GF B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
12. - March 13 2016

Organisation
Ubberud IF
Place
Ubberud hallen
Address
Ubberudvej 30
Postalcode
5491
City
Blommenslyst
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview