Aluline Sommer Cup 2016 Tølløse

Tølløse Bold Klub afholder stort sommerstævne 2016. Stævnet bliver spillet i weekenden 24.-25.-26. juni 2016 lige op til sommerferien. Stævnet spilles i skønne omgivelser på Midtsjælland med god vejforbindelse tæt på motorvejen. Der spilles på både græsbaner og kunstgræs. Der vil være rig mulighed for at købe mad og drikke på stævnepladsen hos de mange frivillige hjælpere.

PRAKTISK INFO:
Der er begrænsning på antal hold i hver årgang og vi bruger princippet "først til mølle".

STED:
Tølløse Stadion, Sportsvej 3, 4340 Tølløse. Parkering ved hallen.

KONTAKTPERSON:
Ulla Bj. Christiansen ubchristiansen@outlook.dk telefon: 60 23 17 34

TURNERINGSFORM:
Der spilles alle mod alle.

U7, U8, U9 drenge og U9, U10 piger spiller 5v5 og der må max være 8 spillere på holdet.
En halvleg á 13 minutter, i alt 7 kampe.
Medaljer til ALLE og Kæmpe Pokal til vinderhold.

U10, U11, U12, U13 drenge og U12 piger spiller 8v8 og der må max være 11 spillere på holdet.
En halvleg á 13 minutter, i alt 7 kampe.
Medaljer til ALLE og Kæmpe pokal til vinderhold.

U14, U15, U17 drenge og U15 piger spiller 11v11 og der må max være 14 spillere på holdet.
En halvleg á 26 minutter, i alt 3 kampe.
1. Præmie 2.000 kr.

Ved pointlighed mellem 2 eller flere hold, findes vinderen således:
1. Indbyrdes kamp(e) 2. Målforskel i indbyrdes kamp(e). 3. Flest scorede mål i indbyrdes kampe. 4. Målforskel i hele puljen 5. Flest scorede mål i hele puljen.

TILMELDINGS- OG BETALINGSFRIST:
Senest 1/6-2016 eller når årgang er fyldt op.
Ved tilmelding på regnr. 1551 - kontonr. 3229 18 31 92
5 mands 400 kr. pr hold.
8 mands 550 kr. pr. hold.
11 mands 700 kr. pr. hold.

FORVENTET PROGRAM:
Fredag 24/6-16:
18:00-21:00 U 14 drenge og U 15 piger på opvisning og kunstgræsbanen.

Lørdag 25/6-2016:
09:00-13:00 U7, U8, U9 drenge på 5 mands baner U10 og U11 drenge på opvisning og kunstgræsbanen.
13:00-17:00 U12 drenge på opvisning og kunstgræsbanen.
17:30-21:00 U15, U17 drenge på opvisning og kunstgræsbanen.

Søndag 26/6-2016:
09:00-13:00 U13 drenge, U12 piger på opvisning og kunstgræsbanen.
09:00-13:00 U9 og U10 piger på 5 mands baner
10:00 Sandkasseholdet laver opvisning for alle interesserede.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U7 drenge 5 mands Mixed 8 400 19 0
U8 drenge 5 mands Mixed 8 400 10 0
U9 drenge 5 mands Mixed 8 400 9 0
U10 drenge 8 mands Mixed 11 550 11 0
U12 drenge 8 mands Mixed 11 550 8 0
U11 drenge 8 mands Mixed 11 550 6 0
U13 drenge 8 mands Mixed 11 550 4 0
U15 drenge 11 mands Mixed 14 700 0 0
U14 drenge 11 mands Mixed 14 700 4 0
U 17 drenge 11 mands Mixed 14 700 0 0
U9 Piger 5 mands Mixed 8 400 0 0
U10 Piger 5 mands Mixed 8 400 7 0
U12 Piger 8 mands Mixed 11 550 1 0
U15 Piger 11 mands Mixed 14 700 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U7 drenge 5 mands 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tølløse U7 superhold C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
DIF 2 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
DIF 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Holbæk B&I 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Himmelev-Veddelev B B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev A B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Sørbymagle IF C Sørbymagle idrætsforening
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
FHF B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Greve hvid 1. B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
HG 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
rosenhøj bk A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
B 73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U8 drenge 5 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK 08 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hvalsø IF C Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Raklev Raklev GI Logo Raklev GI
RB2 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Holbæk b&i B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tøllse C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Team AS B Team AS

U9 drenge 5 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Store merløse Store merløse
Fløng-Hedehusene 2 B Fløng-Hedehusene
Borup IF C Borup IF
Tølløse Bold Klub B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
FC Storebælt U9 B FC Storebælt
Tølløse Bold Klub Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Team AS B B Team AS
Team AS C C Team AS
Fløng-Hedehusene Fodbold 1 A Fløng-Hedehusene

U10 drenge 8 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev Rød B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Urmston Meadowside, Manchester Urmston Meadowside
Tølløse Boldklub U10 C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
HIK - 2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Liverpool A
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Kr. Eskilstrup C Kirke Eskilstrup Boldklub Logo Kirke Eskilstrup Boldklub
Høng GF B Høng GF Logo Høng GF
Benløse IF C Benløse IF Logo Benløse IF
Vipperød boldklub U10 drenge C Vipperød BK

U12 drenge 8 mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Raklev 2 C Raklev GI Logo Raklev GI
Kr. Eskilstrup C Kirke Eskilstrup Boldklub Logo Kirke Eskilstrup Boldklub
Team Kulek
Kalundborg GB Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Kalundborg GB C Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
TBK 3 C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
TBK 2 B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Raklev 1 C Raklev GI Logo Raklev GI

U11 drenge 8 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SBI slagelse 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
De Gule C Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Team Kulek
Tølløse C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
HVB Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Raklev B Raklev GI Logo Raklev GI

U13 drenge 8 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Daniels drenge B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Henriks drenge B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Sorø B Sorø IF Freja Logo Sorø IF Freja
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U15 drenge 11 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 11 mands 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FA2000 B B FA 2000 Logo FA 2000
FHF B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
KFUM03 Roskilde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Sorø B Sorø IF Freja Logo Sorø IF Freja

U 17 drenge 11 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 5 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tølløse U9 Super piger C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Tølløse U10 super piger C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Vemmelev SG&I 1 C Vemmelev
Danse pigerne B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Taastrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Vemmelev SG&I C Vemmelev
HIC A Herstedøster IC Logo Herstedøster IC

U12 Piger 8 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U15 Piger 11 mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Tølløse Boldklub
Place
TBK baner i Tølløse
Address
Sportsvej 3
Postalcode
4340
City
Tølløse
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview