MINI SKAW CUP, SKAGEN 2016

Lørdag d. 20. samt søndag d. 21. august 2016 inviteret Skagen Idræts Klub til ”MINI SKAW CUP” på Spar Nord Arena, Stadionvej 2 i Skagen. Turneringen er tiltænkt som en opstart inden efterårs turneringen for pige- og drengespillere i U7 - U13 går i gang.
 

Der vil blive lagt vægt på at det gælder om at spillere sammen med forældre og søskende får en hyggelig dag, hvor det sociale får mindst lige så stor betydning som det sportslige. Pris for hold U7 - U10 som spiller 5 mands (8 spillere) er kr. 500,00 pr. hold. For U11 - U13 som spiller 8 mands (11 spillere) er kr. 750,00.
 
Store pokaler til alle spillere der bliver nr. 1 - 2 - 3 (ca. 35-30 og 25 cm) i alle rækker. Alle andre hold/spillere modtager erindringsmedalje.
 

Tilmelding af hold kan ske på skagenik@skagennet.dk med oplysning om klub, kontaktperson, spillerække samt antal spillere. Tilmeldingsfrist - jo før jo bedre - dog senest 17. juli 2016.
 

Betaling for deltagelse sendes sammen med tilmelding med oplysninger om hold på vores konto i Spar Nord Bank, Reg.: 9015, kontonummer: 1460024702.
 

Der vil på stævnepladsen være mulighed for at købe: Kaffe og hjemmebag, superlækre og sunde sandwich, øl, sodavand og vand, alt til fornuftige priser.
 

Turneringsprogrammet vil være tilgængelig på SIKs hjemmeside, www.skagenik.dk, senest 8 dage for afvikling af cup.
 

Vi glæder os til se dig og dit hold til MINI SKAW CUP i Skagen 20. eller 21. august 2016. Yderligere oplysninger vedr. cuppen kan rettes til Henrik HA Andersen, tlf.: 2033 4010 eller på mail ha1965@live.dk Tag dit hold med til MINI SKAW CUP i Skagen og få en god start på efterårssæsonen for dine spillere. 
 

Se indbydelse her.... 

Med sportslig hilsen
Mikro-afdelingen i SIK

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U11 Mixed 11 750 5 0
U11 Mixed 11 750 6 0
U12 Mixed 11 750 2 0
U12 Mixed 11 750 4 0
U10 Mixed 8 500 7 0
U13 Mixed 11 750 0 0
U7 Mixed 8 500 3 0
U7 Mixed 8 500 1 0
U8 Mixed 8 500 6 0
U8 Mixed 8 500 8 0
U9 Mixed 8 500 10 0
U9 Mixed 8 500 19 0
U10 Mixed 8 500 6 0
U13 Mixed 11 750 5 0
U7P Mixed 8 500 0 0
U8P Mixed 8 500 0 0
U7P Mixed 8 500 0 0
U8P Mixed 8 500 2 0
U9P Mixed 8 500 0 0
U11P Mixed 11 750 1 0
U12P Mixed 11 750 2 0
U13P Mixed 11 750 2 0
U9P Mixed 8 500 0 0
U10P Mixed 8 500 3 0
U10P Mixed 8 500 1 0
U11P Mixed 11 750 0 0
U13P Mixed 11 750 2 0
U12P Mixed 11 750 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sæby U11 A A IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Bangsbo Freja A Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
FFI A Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Skagen ik A Skagen ik
BTI A Bindslev/Tversted IF

U11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ålbæk Stations IF Aalbæk Stations IF
RKG Klarup Fodbold U11 D C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Bangsbo Freja B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
FFI B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Skagen IK B Skagen IK
BTI B Bindslev/Tversted IF

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FFI U12, drenge A A Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Kattegatcup drengene A Grenaa IF

U12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skagen Skagen IK
FFI U12, drenge, B B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
sindal Sindal IF

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FFI 3 B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
FFI 4 B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
SEIF Strandby-Elling Idrætsforening
Bangsbo Freja B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Skagen IK B Skagen IK
BTI B Bindslev/Tversted IF

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SEIF Strandby-Elling Idrætsforening
Sæby 1 IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby

U7 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skagen IK B Skagen IK

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FFI 1 A Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Sæby U8 A A IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
SEIF 1 Strandby-Elling Idrætsforening
FFI 2 A Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Skagen IK A Skagen IK

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ålbæk Stations IF B Aalbæk Stations IF
FFI 1 B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
FFI 2 B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Sæby U8 B B IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
SEIF 2 Strandby-Elling Idrætsforening
bangsbo Freja 2 B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Bangsbo Freja 1 B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
bagterp B Bagterp IF

U9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FFI 1 A Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
SHI 2 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 1 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Gug A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
SEIF 1 Strandby-Elling Idrætsforening
Bangsbo Freja A Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Sæby IF 1 A IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby
Lundergård A Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Viborg SIK TIGERS A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BTI A Bindslev/Tversted IF

U9 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybvad B Dybvad
FFI 2 B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
FFI 1 B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
SHI B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SEIF 2 Strandby-Elling Idrætsforening
Nibe Boldklub 2 B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe Boldklub 1 B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Bangsbo Freja 3 B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
bangsbo Freja 2 B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Bangsbo Freja 1 B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Lundergård B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
bagterp B Bagterp IF
Aabybro 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aabybro 1 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Dall-Ferslev B Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Skagen IK B Skagen IK
Viborg SIK BEARS C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg SIK LIONS B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
BTI B Bindslev/Tversted IF

U10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FFI 2 A Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
FFI 1 A Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Skagen 1 A Skagen IK
Lundergård IU A Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
BTI A Bindslev/Tversted IF

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FFI U13, drenge 2 B Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
FFI U13 drenge 1 A Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Skagen B Skagen IK
Skalborg B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
BTI B Bindslev/Tversted IF

U7P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ålbæk Stations IF B Aalbæk Stations IF
Skagen IK B Skagen IK

U9P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Viborg B Team Viborg Logo Team Viborg

U12P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ålbæk Stations IF B Aalbæk Stations IF
Brønderslev B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U13P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng, piger A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skagen IK PIge u13 A Skagen IK

U9P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FFI 1 Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
FFI 3 Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
FFI 2 Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI

U10P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bindslev bindslev

U11P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tøzerne C Fjerritslev
Hjallerup B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening

U12P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FFI Frederikshavn FI Logo Frederikshavn FI
Skagen B Skagen IK

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Skagen IK
Place
Skagen Stadion
Address
Stadionvej 2
Postalcode
9990
City
Skagen
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview