Kerteminde Cup 2016

 

LUKKET FOR TILMELDING

 

Til udendørs fodboldstævne på Kerteminde Stadion den 24. – 25. juni - 26. juni 2016.

Kære træner/leder,

Kerteminde Boldklub  har hermed fornøjelsen af, at byde velkommen til fodboldstævne i
Kerteminde.

Kerteminde Cup er andet og mere end fodbold. Det er også kammeratskab og festligt samvær med
aktiviteter for hele familien.

Kerteminde Stadion er rigtigt godt beliggende, direkte ved Kerteminde Fjord

Forældrecamping er lige ved siden af stadion og med den skønneste udsigt over fjorden.

Kerteminde Stadion er særdeles overskueligt og et perfekt sted for børn og voksne.

Vi vil bestræbe os på at gøre Kerteminde Cup til både pigernes & drengenes cup.

Det er vigtigt for os, at pigerne og drengene får en god oplevelse med fodbolden, kammeraterne og
forældrene.
 

Lidt om aktiviteterne Info.

Der er medaljer til alle spillere på alle hold, placeringspræmie 1,2,3, og pokal til det vindende hold i alle
rækker.

Hvis tilmeldingerne er til det, vil vi spille i A- og B rækker i samtlige årgang. VIGTIGT at skrive
hvilken række holdet spiller i til dagligt, således vi får den bedst mulige matchning.

Pigerne spiller i U8, U9, U10 (alle 5-mands),  U11, U12, U13, U14 & U15 (alle 8-mands)

Drengene spiller i U8, U9, U10-5 mands, U10-8 mands, U11, U12, U13, U14 (11mands)  & U15 (11mands)

Sidste års en-dagsstævne for U7 Mix på vores multibane blev en stor succes, så den gentager vi naturligvis.

Dette afvikles lørdag med start omkring kl. 10.00 - efter fælles optog fra byen(hvis man har lyst) og indmarchen på Kerteminde Stadion

Alle hold er garanteret min. 5 kampe til vores stævne således at man har kampe alle 3 dage.

Der spilles efter "gamle" rækker.

Overnatninger.

Foregår både i hallen ved stadion samt på Kerteminde Skolerne.

Får man lyst til en dukkert, så ligger Kertemindes to dejlige badestrande også kun ca 10 minutters
gang fra skole eller fodboldbaner.
 

Lidt om det praktiske.

Tilmeldingsgebyr pr. hold kr. 995,-


Der indbetales på bankkonto Nordfyns Bank

Reg. 6864

Konto 0001070385

IBAN NR.: DK6568640001070385
SWIFT: NSBKDK21

 

 

Seneste tilmelding og betaling af holdgebyr den 25. maj 2016 -  dette gælder også overnatning/forplejning - se nedenfor.


Husk at oplyse klubnavn og hold på indbetalingen samt id nr. fra stævner.dk



Deltagere til overnatning og bespisning:

A- kort kr. 525,00 pr person med fuld forplejning fra fredag aften til og med søndag middag og overnatninger alle dage.

 


 VIGTIGT - Deltager tilmeldinger sker via http://www.kertemindecup.dk


1 leder er gratis med ved 5 og 8 mands
2 leder er gratis ved 11 mandshold

Indbetaling for deltagerkort senest den 25 maj 2016.

 

 

Holdgebyr ved afbud refunderes ikke efter 25. maj.

Bedes overføres på bankkonto i Nordfyns bank
Reg. 6864
Konto 0001070385

IBAN NR.: DK6568640001070385
SWIFT: NSBKDK21

 

Spørgsmål til:

Stævnekoordinatorer på

email: kertemindecup16@gmail.com
 

Camping:      ALT BOOKET - for venteliste kontakt undertegnede

Campingpladser á kr. 400,-

Der indbetales på bankkonto nr. 6864 0001070393
IBAN: 4368640001070393

Begrænset antal pladser.

Spørgsmål om camping til på mail: campingkbcup16@gmail.com
 

Isabella Aarenstrup

Tlf. 40 46 52 02
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U 8 Piger Mixed 10 995 3 0
U 9 Piger Mixed 10 995 5 0
U 10 Piger Mixed 10 995 4 0
U 11 Piger Mixed 13 995 5 0
U 12 Piger Mixed 13 995 4 0
U 13 Piger Mixed 13 995 7 0
U 14 Piger Mixed 13 995 0 0
U10 Dr. 8 mands Mixed 13 995 6 0
U 15 Piger Mixed 13 995 8 0
U 8 Drenge Mixed 10 995 11 0
U 9 Drenge Mixed 10 995 21 0
U 10 Drenge Mixed 10 995 13 0
U 11 Drenge Mixed 13 995 9 0
U 12 Drenge Mixed 13 995 19 0
U 13 Drenge Mixed 13 995 17 0
U 14 Drenge Mixed 16 995 5 0
U 15 Drenge Mixed 16 995 9 0
U 7 MIX Mixed 5 300 10 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U 8 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Kirke Helsinge IF B Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening

U 9 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aarslev BK C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Bogense Fodboldklub B Bogense G & IF
Greve B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve A A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI

U 10 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gørlev IF - U10 piger C Gørlev Idrætsforening
Ålholm 2006 Piger C Ålholm IF

U 11 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mean girls A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Harboøre/Thyborøn IF C Harboøre IF Logo Harboøre IF
Ålholm I B Ålholm If
U11 B Højby IF
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI

U 12 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF.
Kirke Helsinge IF B Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening
Marienlyst A Marienlyst Logo Marienlyst
Jens`s Piger B Glamsbjerg if

U 13 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Bogense Fodbold B Bogense G & IF
Harboøre/Thyborøn IR B Harboøre IF Logo Harboøre IF
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Dr. 8 mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GVI Blå B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI Hvid A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Ålholm 2006 C Ålholm IF
Kims drenge B Glamsbjerg if

U 15 Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde Boldklub B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Herlufsholm B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
nørre åby tøserne 1 A Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
H C piger B Glamsbjerg IF
Brenderup/Ejby/Gelsted A Brenderup IF Logo Brenderup IF
Harboøre/Thyborøn IF B Harboøre IF Logo Harboøre IF
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI

U 8 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden 3 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BK Friheden 1 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
SGIF super 8 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Fjordager IF 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Kirke Helsinge IF C Kirke Helsinge Idrætsforening Logo Kirke Helsinge Idrætsforening

U 9 Drenge 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aarslev BK 1 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Korup Gutterne B Korup IF Logo Korup IF
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Blå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hvid B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Aarslev BK 2 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Fjordager IF 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
SGIF Super 9 - 2 Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF Super 9 - 1 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Ryslinge C Ryslinge Boldklub
GVI rødderne A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Ålholm 2007 II C Ålholm IF
Ålholm 2007 I C Ålholm IF
Kerteminde B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 10 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde BK B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
gørlev if C Gørlev Idrætsforening
Gørlev if A Gørlev Idrætsforening
SGIF Super 10 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
AB Tårnby Vest B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fjordager IF C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Munkebo U10 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Ålholm 2006 C Ålholm If
U10 B Højby IF
HGB 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U 11 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
SGIF Super 11 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Greve Fodbold A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Engum/Daugård B Engum UI Logo Engum UI

U 12 Drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSH Fodbold A Stouby GIF Logo Stouby GIF
Drengene fra Ryslinge C Ryslinge Boldklub
BGF B Båring Gymnastikforening
Herlufsholm B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Andrup A Andrup IF
Harboøre/Thyborøn IF B Harboøre IF Logo Harboøre IF
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Skælskør U12 B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
kerteminde BK - hold 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Ålholm 2004 C Ålholm IF
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 1 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Kerteminde BK - hold 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
U12 B Højby IF
Skjold 2004 A A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold 2004 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U 13 Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSH Fodbold B Stouby GIF Logo Stouby GIF
Nyborg A Nyborg G&IF Logo Nyborg G&IF
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Engum UI C Engum UI Logo Engum UI
Krarup Espe Krarup Espe
Torbens drenge B Glamsbjerg IF
Havdrup C C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup A A Havdrup GI Logo Havdrup GI
Skælskør U13 B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Ålholm 2003 II C Ålholm IF
Ålholm 2003 I A Ålholm IF
Kerteminde U13 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
U13 C Højby IF
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

U 14 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSH Fodbold A Stouby GIF Logo Stouby GIF
Kerteminde U14 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Ålholm 2002 C Ålholm IF
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Munkebo boldklub A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 15 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
kerteminde BK - hold 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK - hold 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Krarup Espe B Krarup Espe
Ålholm U15 B Ålholm If
Engum UI C Engum UI Logo Engum UI
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Ålholm 2001 I B Ålholm IF

U 7 MIX 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fraugde C Fraugde
Åholm rød lll Ålholm If
Ålholm hvid 1 Ålholm If
SGIF Fantastisk Fantastisk Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF Super Fantastisk B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Ålholm Rød II C Ålholm IF
Ålholm Rød I C Ålholm IF
Dalum 3 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Kerteminde Boldklub
Place
Kerteminde Stadion
Address
Enggade 19
Postalcode
5300
City
Kerteminde
Sport
Soccer
Type
Unknown
Kerteminde Cup 2016 map

Tournament overview