Løve Cup 2016

B1903 inviterer til den traditionsrige Løve Cup i st. bededagsferien den 22. - 24. april på banerne ved Lyngbyvej 270 i Hellerup. Kom og vær med i et af de mest traditionsrige og veltilrettelagte stævner i København. Udover en masse glad og god fodbold håber vi igen i år at kunne tilbyde en billet til en FCK kamp i Parken, samt besøg af FCK spillere der skriver autografer. Tilmelding via staevner.dk senest 31. marts 2016. Tilmelding er først gældende, når indbetaling er modtaget Giro, korttype +73 kontonr. 81670137 (angiv hold ID i overførelsen), og bekræftelse er modtaget fra B 1903. Præmier: Medaljer til alle spillere i 3-mandsrækkerne. I 5- og 8-mands rækkerne er der præmier til nr. 1-4. For yderligere informationer vedrørende Løve Cup henvises til www.b1903.dk eller loevecup@b1903.dk.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (2010) - 3 mands Mixed 5 375 Lørdag 23 0
U8B (2008) - 5 mands Mixed 8 500 Fredag 31 1
U10B (2006) - 8mands Mixed 11 625 Fredag 25 1
U11A (2005) - 8mands Mixed 11 625 Lørdag 17 0
U11B (2005) - 8mands Mixed 11 625 Lørdag 17 0
U5 (2011) - 3 mands Mixed 5 375 Fredag 4 0
U10A (2006) - 8mands Mixed 11 625 Fredag 3 0
U9A (2007) - 5 mands Mixed 8 500 Lørdag 17 0
U7 (2009) - 3 mands Mixed 5 375 Søndag 42 0
U8A (2008) - 5 mands Mixed 8 500 Fredag 19 1
U10A (2006) - 5mands Mixed 8 500 Søndag 1 0
U10B (2006) - 5mands Mixed 8 500 Søndag 16 0
U12A (2004) - 8mands Mixed 11 625 Søndag 13 1
U12B (2004) - 8mands Mixed 11 625 Søndag 7 0
U9B (2007) - 5 mands Mixed 8 500 Lørdag 38 0

Signetud teams

U6 (2010) - 3 mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Rishøj BK C Rishøj Bk
FC Holte 1 A FC Holte Logo FC Holte
Fremad Valby U6 - 2 Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby U6 - 1 Fremad Valby Logo Fremad Valby
rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Leoparder B1903 Logo B1903
Geparder B1903 Logo B1903
Tigre B1903 Logo B1903
Pantere B1903 Logo B1903
Pumaer B1903 Logo B1903
Løver B1903 Logo B1903
Hold A B Aakanden GF Logo Aakanden GF
FC Holte 2 A FC Holte Logo FC Holte
KB6E Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Jægersborg Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U8B (2008) - 5 mands 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
KB U8B B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
CIK2 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK1 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Hvidovre IF 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Dragør BK 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør BK 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HIK 08 B1 (2) B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BSV 2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Bjørnene B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
Tottenham B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Himmelev-Veddelev Boldklub B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
BK Skjold - Skjoldungerne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Roskilde KFUM Blå B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
JB U8 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B1903 - Hvid2 B B1903 Logo B1903
B1903 - Hvid1 B B1903 Logo B1903
KB BARCELONA B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK 08 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Farum 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U10B (2006) - 8mands 14 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Husum Boldklub Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B1903 B2 B B1903 Logo B1903
B1903 B1 B B1903 Logo B1903
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hold3 C B1903 Logo B1903
Frederikssund FB 2 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
KB lions B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Roskilde Kfum C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
HIK - 2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Valby Boldklub U10 B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U11A (2005) - 8mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
A-1 A FA 2000 Logo FA 2000
Hellerup Idræts Klub A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Rønne ik A Rønne IF Logo Rønne IF
B1903 A B1903 Logo B1903
BSV 2005 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
VIF 1 A Vanløse IF Logo Vanløse IF
A2-1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B.93 A1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Farum BK A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
RB Rødderne A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Værebro if A V-i-f
SIF 1 A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B1903 Hästens A B1903 Logo B1903
LBK 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U11B (2005) - 8mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bk Stefan U11 B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
Farum 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
A2 Pelle2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
A2 Pelle1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Humlebæk BK B Humlebæk BK Logo Humlebæk BK
A-2 B FA 2000 Logo FA 2000
Rønne ik 2 B Rønne IF Logo Rønne IF
HUI-Kenneth B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB A2-2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Hvid B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
JA Auto B B1903 Logo B1903
The Lions C B1903 Logo B1903
Løverne B B1903 Logo B1903
LBK 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U5 (2011) - 3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U10A (2006) - 8mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U9A (2007) - 5 mands 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Østerbros Ørne 2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB stjernerne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Herlev B73 1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Skjold Sort A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FIX 2 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
B1903 SORT A A B1903 Logo B1903
B 93 Hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Blå A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Humlebæk BK A Humlebæk BK Logo Humlebæk BK
B1903 SORT B A B1903 Logo B1903
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Skovshoved A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U7 (2009) - 3 mands 37 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Vallensbæk IF 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Greve hvid 2. Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vestia U7 hold 1 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Galaticos B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 1 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Gladsaxe Hero - Boys B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
FFKS piger C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Vallensbæk IF 3 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Værløse BK B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
hammers C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
West Ham C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
AB - Real Madrid 1 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Greve hvid 1. Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
AB - Real Madrid 2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Greve hvid 3. Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
A.G.F. Hvid A Aakanden GF Logo Aakanden GF
JB Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
KB BARCELONA B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Valby Boldklub 1 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Rosenhøj 2 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 1 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Hold 9 B1903 Logo B1903
Hold 8 B1903 Logo B1903
Hold 7 B1903 Logo B1903
Hold 6 B1903 Logo B1903
Hold 5 B1903 Logo B1903
Hold 4 B1903 Logo B1903
Hold 2 B1903 Logo B1903
Hold 3 B1903 Logo B1903
Hold 1 B1903 Logo B1903

U8A (2008) - 5 mands 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
BSV 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Bayern München A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GVI Blå A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
VSB Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Farum 2 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Roskilde KFUM Hvid A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
B1903 - Sort2 A B1903 Logo B1903
B1903 - Sort1 A B1903 Logo B1903
GVI Hvid A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Himmelev-Veddelev Boldklub A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
FC Holte A FC Holte Logo FC Holte
B93 - Måltyvene A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U10A (2006) - 5mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10B (2006) - 5mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Eagles B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Dreamers B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Hold3 HVIS C B1903 Logo B1903
Hold3 SORT C B1903 Logo B1903
Jægersborg Blå B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Jægersborg Hvid B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Boldkluben Rødovre B Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
Østerbro IF B C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Bk Stefan U10 B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
Virum Hvid B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Virum Grøn B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
B93 Hold1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U12A (2004) - 8mands 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Nordsjælland A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
Svogerslev 1 A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
B1903 U12A A B1903 Logo B1903
B93 2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1903 U12-A2 A B1903 Logo B1903

U12B (2004) - 8mands 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B1903's U12 Løver C B1903 Logo B1903
B1903 U12B B B1903 Logo B1903

U9B (2007) - 5 mands 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ørnene B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
Hornbæk 2 B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Ølstykkke FC1 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
AGF Blå Aakanden GF Logo Aakanden GF
Østerbros Ørne 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB piraterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HUI 3 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Herlev B73 3 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Herlev B73 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
KB B1 Leoparderne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tune IF 1 B Tune IF Logo Tune IF
Ølstykkke FC2 C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Skjold rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KB B1 Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Espergærde IF B Espergærde IF Logo Espergærde IF
B1903 HVID A B B1903 Logo B1903
B1903 HVID B B B1903 Logo B1903
Humlebæk BK B Humlebæk BK Logo Humlebæk BK
B1903 HVID C C B1903 Logo B1903
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Skovshoved 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skovshoved 1 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
22. - April 24 2016

Organisation
B1903
Place
B1903
Address
Lyngbyvej 270
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview