HIK CUP 2016

HIK CUP 2016 
Lørdag d. 4. juni & søndag d. 5. juni


Hellerup Idræts Klub afholder HIK CUP 2016 lørdag d. 4. & søndag d. 5. for årgang 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 & 2011.

Hvorfor HIK CUP?

- Mange kampe
- Kort ventetid
- Gode baner
- Erfaring med stævneafholdelse.

OVERSIGT
RÆKKE ÅRGANG FORMAT NIVEAU HOLD DAG TIDSRUM
U5 2011 3 v 3 - 12 Søndag 09.30 - 12.00
U6 2011 3 v 3 - 24 Søndag 09.30 - 12.00
U7 2009 3 v 3 A 16 Søndag 12.30 - 15.00
U7 2009 3 v 3 B / C 20 Søndag 12.30 - 15.00

U8
Venteliste

2008 5 v 5 A 12 Lørdag 09.00 - 12.30
U8
Venteliste
2008 5 v 5 B / C 12 Lørdag 09.00 - 12.30
U9
Venteliste
2007 5 v 5 A 24 Lørdag 09.00 - 13.00
U9
Venteliste
2007 5 v 5 B / C 48 Lørdag 13.30 - 17.00

U10
Venteliste

2006 8 v 8 A 20 Søndag 13.00 - 17.00

U10
Venteliste

2006 8 v 8 B / C 20 Søndag 09.00 - 13.00


Retningsliner

- U5 - U7: Medaljer til alle deltagere.
- U8 - U9: Medaljer til alle deltagere samt holdpokal til top 4.
- U10: Holdpokal samt statuetter til top 4.
- Alle kampe sættes igang ved fælles signal.
- HIK stiller kampledere til alle kampe.

Pris pr. hold

- 3-mands: 300 kr.
- 5-mands: 450 kr.
- 8-mands: 600 kr.

Tilmelding

Tilmeldingen er endelig, når betalingen er gået ind på vores konto. Den primære betalingsform er til HIKs mobilepay: 51161428.

Husk tydelig markering af klub, hold samt staevner.dk ID (6-cifre nummer, se 'mine tilmeldinger') ved indbetaling.

Foretrækker I bankoverførsel bedes I kontakte undertegnede.

Kontakt

Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8 (2008) B/C Mixed 5 450 25 2
U8 (2008) A Mixed 5 450 15 1
U9 (2007) B/C Mixed 5 450 59 0
U6 (2010) Mixed 3 300 23 0
U9 (2007) A Mixed 5 450 29 1
U10 (2006) B/C Mixed 8 600 23 0
U10 (2006) A Mixed 8 600 22 0
U5 (2011) Mixed 3 300 10 0
U7 (2009) B/C Mixed 3 300 31 0
U7 (2009) A Mixed 3 300 20 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 (2008) B/C 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIK 08 B3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HEKLA United B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Bjørnene B Bk.Stefan
HUI - Barca B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Slangerne C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
RBK B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
RBK 2 C RBK
Blåt hold B Aakanden GF Logo Aakanden GF
JB U8 C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U8 (2008) A 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK 08 A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HI U8 - HVID A Herlev IF Logo Herlev IF
HEKLA KYOTo A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
A.G.F. Hvid A Äakanden GF
A.G.F. Blå A Äakanden GF
Bayern München A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GVI Blå A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
AB Tårnby A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Ørestad IF A Ørestad IF
GVI Hvid A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk

U9 (2007) B/C 47 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ørnene Bk.Stefan
HIK 07 B2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 07 B2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
A.G.F. Blå B Aakanden GF Logo Aakanden GF
B73 hold 3 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B73 hold 2 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KFUM 1 B KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
HIK 07 B3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
VSB 2 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 1 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
HIK 07 B1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FIX 3 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B1903 C C B1903 Logo B1903
TIF U9 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
B1903 B B B1903 Logo B1903
kb piraterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B93 Lyseblå B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Espergærde 2 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Fremad 3 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad 2 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Westhouse C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Cafax B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
De seje drenge C Ishøj Boldklub
Hekla City C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla Bryggen C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Husum Grøn B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Hornbæk B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Farum B B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Røde B Vanløse boldklub
Ørne B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HUI 4 Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KFUM 2 C KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
FA 2000 Hvid B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 Blå B FA 2000 Logo FA 2000
Valby boldklub Hold.1 B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
B1903 B2 B B1903 Logo B1903
Køge BK 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
B93TT B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Grønne B Vanløse boldklub

U6 (2010) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
TIF U6 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
Blåt hold B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Hold A B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Kastrup Boldklub 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FC Holte 2 A FC Holte Logo FC Holte
FC Holte 1 A FC Holte Logo FC Holte
HUI 2 Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB Sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Sort A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HUI 1 Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U9 (2007) A 23 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad 1 A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
B 93 Hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
HIK 07 A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FIX1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
SIF 1 A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B1903 A A B1903 Logo B1903
kb stjernerne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
kb løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B73 hold1 A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Green Strategy A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Totti´s Drenge A Vanløse IF Logo Vanløse IF
Espergærde IF 1 A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Farum A A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Ørne A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B 93 Blå A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
KB Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Blå A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Køge BK 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
SIF 2 A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF

U10 (2006) B/C 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Løverne Bk.Stefan
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK 06 B2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 06 B1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Skjold blå B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Sundby 2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B1903 B B B1903 Logo B1903
HUI Rød B Hørsholm Usserød Idrætsklub
TIF U10 Taarbæk IF Logo Taarbæk IF
FIX Kickers C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
FIX Flyers B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Jægersborg Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Nykøbing FC ( Bears) B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
KFUM B KFUMs Boldklub København Logo KFUMs Boldklub København
AB Tårnby Vest B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Husum Boldkub B
GVI Blå B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Union B Boldklubben Union Logo Boldklubben Union

U10 (2006) A 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BBU10 A Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
HIK 06 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Skjold rød A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Sundby 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
FC Holte A FC Holte Logo FC Holte
HUI A Hørsholm Usserød Idrætsklub
FIX Eagles A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
A1 A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Jægersborg A Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
KB A2 Løver A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903 A B1903 Logo B1903
Bk Olympic A Bk Olympic
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
GVI hvid A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
BSV A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF

U5 (2011) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK FIX' Hajer C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BK FIX' Ørne C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
A.G.F. Blå A Äakanden GF
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7 (2009) B/C 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GVI 4 C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Østerbro IF 3 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
GVI 3 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
HIK 6 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 5 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Gladsaxe Hero - Boys B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
HG 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Østerbro IF 4 Østerbro IF Logo Østerbro IF
SGIF B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
A.G.F. Hvid B Aakanden GF Logo Aakanden GF
RBK 3 C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
RBK 2 B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
KB BARCELONA B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK 10 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 9 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
West Ham Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
HIK 7 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 8 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB-Suarez B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK SKjold Lørdagsholdet C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Gilleleje FK C Gilleleje Fodboldklub

U7 (2009) A 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GVI 1 A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Østerbro IF 1 A Østerbro IF Logo Østerbro IF
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HUI-Blå A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB-Neymar A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FBI A Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening
AB - Real Madrid 2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB - Real Madrid 1 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
A.G.F. Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
RBK 1 (Ruderdal Boldklub) A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Østerbro 5 Østerbro IF Logo Østerbro IF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
HIK
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Unknown
HIK CUP 2016 map

Tournament overview