Sportsfan Pigecup

Roskilde PigeFodbold og Danmarks førende sportsmagasin, Sportsfan glæder sig til at byde Jer velkommen til vintersæsonens bedste indestævne for piger.

Sportsfan Pigecup
 

Vi håber at se en masse glade og dygtige fodboldpiger samt deres forældre.

Tilmeldingsgebyr kun kr. 350-

Så kom til Roskilde, Tjørnegårdshallen d. 12. og 13. marts og
vær med til dette fantastiske fodboldstævne.

• Pigestævne med mange scoringspræmier
• Medaljer til alle piger i U9 og U10
• Flotte præmier til 1,2 og 3 i hver årgang
• Erindringspræmie til bedste spiller i hver årgang
• Alle hold garanteret min. 3 kampe (Kamplængde 7-9min)
• Alle årgange afvikles og færdigspilles hurtigt (varighed ca. 2-3 timer)
• Alle deltagere får en erindringsgave i form af goodiebag m. diverse

Indestævne håndboldmål m. bander 
U9 og U10 spiller 5 mod 5 på fuld bane. (max. 7 spillere pr. hold)
U11, U12, U13, U14 og U15 spiller 4 mod 4 med spiller over midten.(max. 6 spillere pr. hold)

Tid og sted:
U9, U10, U13 og U14 spiller lørdag d. 12. marts i tidsrummet kl. 9.00-16.00
U11, U12 og U15 spiller søndag d. 13. marts i tidsrummet kl. 9.00-16.00               

Tjørnegårdshallen, Hyrdehøj 3, 4000 Roskilde


Tilmelding skal ske senest 21. februar her på stævner.dk
Tilmeldingsgebyret skal indbetales til følgende konto eller mobilepay
reg. 2280-6891263714 og tlf: 60145166

Ved indbetalig  - Husk markering: holdnavn/klub, årgang, kontaktperson og mobilnummer
(f.eks.  De sjove piger/Roskilde, U12, Peter Jensen 32668839)

 

Da stævnets varighed er sat til 2 dage, er der begrænsning på tilmeldinger. Dvs. holdtilmelding foregår efter først-til-mølle princippet og husk, at I først er sikret deltagelse, når tilmeldingsgebyret er indbetalt.
Ved manglende indbetaling tilbydes jeres plads til et hold på evt. venteliste

Stævneprogram sendes på mail senest en uge før afviklingen!

Hvis man har nogle spørgsmål, rettes henvendelse til brianuglebjerg@hotmail.com / tlf:60145166
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U9 Mixed 7 350 11 1
U10 Mixed 7 350 11 0
U11 Mixed 6 350 10 0
U12 Mixed 6 350 10 0
U13 Mixed 6 350 4 0
U14 Mixed 6 350 8 0
U15 Mixed 6 350 9 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Måløv Boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AIK 65 STRØBY C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Køge Boldklub C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Roskilde Pigefodbold C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Vallensbæk U9 Pigerne C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Havdruo B Havdrup GI Logo Havdrup GI

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Roskilde Pigefodbold Blå C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Tøserne B HSV
Allerød FK U9-1 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Cocopigerne C Tuse Næs Boldklub
Tølløse pigerne C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Brøndby U9-1 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Måløv Boldklub 1 B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Herlev C Herlev IF Logo Herlev IF

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hekla U11piger C BK Hekla
RPF2 C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Skjold Birkerød B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Fk Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fremad Valby U11 P B Fremad Valby Logo Fremad Valby
RPF U11 C Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
B82 B B82 Virum Logo B82 Virum
Mean girls B Grevefodbold

U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hekla U12piger C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hareskov IF C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Guldpigerne C Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901
Fk Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
TBK tøser 1 B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Herfølge BK B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
TBK tøser 2 C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
RPF U12 B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold

U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Himis B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Team Lewel B Taastrup FC Logo Taastrup FC
LYnge-Uggeløse IF C Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
RB 1906 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U14 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farum C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Brede IF C Brede IF
Fk 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
RPF 2 B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
RPF 1 B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold

U15 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HG Piger 2 C HG Fodbold | Herlufsholm Allé
GH piger 1 B HG Fodbold | Herlufsholm Allé
Tingsted 2 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted 1 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
HTI 2 C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
HTI 1 C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Roskilde Pigefodbold U14 B Roskilde Pigefodbold Logo Roskilde Pigefodbold
Super Girls B Havdrup GI Logo Havdrup GI

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
No Club
Place
Tjørnegårdshallen
Address
Hyrdehøj 3
Postalcode
4000
City
Roskilde
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Sportsfan Pigecup map

Tournament overview