BorderShop pinsecup 2016

kære alle. så er vi igen klar med årets pinsecup for U10 til U12 drenge i Nykøbing Falster. se mere på www.pinsecup.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 12 A Mixed 8 2000 16 0
U 12 B Mixed 8 2000 26 0
U 12 C Mixed 8 2000 20 0
U 12 D Mixed 8 2000 16 0
U 11 A Mixed 8 2000 12 0
U 11 B Mixed 8 2000 17 0
U 11 C Mixed 8 2000 26 0
U 10 A Mixed 8 2000 13 0
U 10 B Mixed 8 2000 21 1
U 10 C Mixed 8 2000 18 0
U 10 D begynder Mixed 8 2000 13 0
U 11 D Mixed 8 2000 0 0

Signetud teams

U 12 A 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyngby BK A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Greve 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
HUI A A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Næstved IF 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Hmmelev-Veddelev A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Greve 2 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Brøndby IF 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1903 1 A B1903 Logo B1903
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Helsinge Fodbold A Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U 12 B 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyngby BK 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby BK 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Nivå-Kokkedal B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Solrød fc 1 B
Blovstrød IF B Blovstrød IF
Farum BK B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B1903 2 B B1903 Logo B1903
Glostrup FK B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Næstved IF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Brøndby 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Køge BK: B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Varde IF B Varde IF Logo Varde IF
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Strøby AIK 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U 12 C 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyngby BK C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum BK C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Solrød fc 2 C
Strøby AIK 65 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
NAB C Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Humlebæk BK C Humlebæk BK Logo Humlebæk BK
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Stenløse BK 2 C Stenløse BK Logo Stenløse BK
Stenløse BK 1 C Stenløse BK Logo Stenløse BK
Næstved IF 3 C Næstved IF Logo Næstved IF
Karlslunde IF 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
AFK2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Himmelev Veddelev C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Borup If C Borup IF Logo Borup IF
Viby IF C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Helsinge Fodbold C Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Maribo BK C Maribo BK Logo Maribo BK

U 12 D 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nivå-Kokkedal Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
Farum BK Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Solrød fc 3
Tingsted/TGB Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Borup Fodbold C Borup IF Logo Borup IF
AFK3 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Strøby AIK 65 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Køge BK 4 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Helsinge Fodbold Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
Væggerløse Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
B 1938 B1938 Logo B1938
VSB Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U 11 A 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyngby BK A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum BK 1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum BK T A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Nyråd IF A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Roskilde KFUM stribede A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Brøndby IF 2 A Brøndbu IF
HVB A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Rishøj Boldklub A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rosenhøj 1 A Rosenhøj Boldklub

U 11 B 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyngby BK B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Nivå-Kokkedal B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
HUI 1 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Ballerup Skovlunde B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Glostrup FK B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Roskilde KFUM hvid B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Karlslunde B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Østerbro IF 1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Divins drenge B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Allerød FK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
B93 U11 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Helsinge Fodbold B Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
RB 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U 11 C 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nivå-Kokkedal C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
HUI 2 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Lyngby BK C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum BK C Farum Boldklub 1
Farum BK C Farum Boldklub 2
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
NFC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
VSB C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
IFK Hässleholm C IFK Hässleholm
Ballerup Skovlunde C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
RFC 1895 Rostock C Rostocker FC 1895
Nykøbing FC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Karlslunde IF 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Østerbro IF 2 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Allerød FK 2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 1 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Strøby AIK 65 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Rishøj Boldklub C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rosenhøj 2 C Rosenhøj Boldklub
RB 1906 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U 10 A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyngby BK A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum BK VØ A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Herfølge A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Farum U10-1 A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HUI 1 A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF

U 10 B 14 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyngby BK B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Nykøbing FC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
FC Nakskov B FC Nakskov Logo FC Nakskov
HVB FC B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Helsinge Fodbold B Helsinge Fodbold Logo Helsinge Fodbold
VSB Barcelona B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
HUI 2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Glostrup FK B Glostrup FK Logo Glostrup FK
AIK 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Rishøj Boldklub B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Hvidovre IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U 10 C 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lyngby BK C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Farum BK VØ-1 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum BK VØ-2 C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
IFK Hässleholm 2 C IFK Hässleholm
IFK Hässleholm 1 C IFK Hässleholm
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Nykøbing FC C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HVB United C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Tune IF C Tune IF Logo Tune IF
VSB Real Madrid C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
HUI 3 C Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Hvidovre IF C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Valby Boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U 10 D begynder 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nivå Kokkedal Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
NAB Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Strøby AIK 65 2 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Køge BK Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Nykøbing FC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Herfølge Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AIK 65 Strøby 1 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Maribo BK Maribo BK Logo Maribo BK
Rishøj Boldklub Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub

U 11 D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
13. - May 16 2016

Organisation
Nykøbing Falster Alliancen
Place
Nykøbing Falster NFC Syd
Address
Østre Alle' 123
Postalcode
4800
City
Nykøbing Falster
Sport
Soccer
Type
Unknown
BorderShop pinsecup 2016 map

Tournament overview