Sparkron Ulvehøj Cup 2017

Vorup FB og Sparekassen Kronjylland Vorup,

byder endnu en gang velkommen indendørs stævne:

Sparkron Ulvehøj Cup 2017.

Stævne afvikles 28., 29. & 30. december og 6.,7. & 8 .januar

Store præmier i U12 A - U19 A-rækker - 2000 / 4000 kr til vindere af disse rækker..

Klik på indbydelse til højre (opdateres snarest) for at se spilledage for de enkelte årgange. Spilledage fremgår også af tilmeldingsformular.

Indledende runder afvikles Ulvehøj Hallen + nærliggende haller.

  • drenge fra U7 - U19 i A,B & C niveau (U16-19 kun A & B)
  • pigehold kan tilmeldes i en årgang yngre i drengerækken.
  • Forskellige aktiviteter med præmier - Hastighedsskud & præcisionsskud
  • Vi tilbyder at tage holdfoto af jer i forbindelse med stævnet.
  • Se http://www.ulvehojcup.dk for mere information

Stævnet afvikles denne gang mellem jul og nytår 28. / 29. & 30. december 2016 og i starten af de nye år i weekenden 6., 7., 8. januar 2017.

Indledende kampe vil blive afviklet i Ulvehøj Hallen samt Tirsdalens Idrætshal (28. - 30.dec) og  Arena Randers (6. - 8.januar).

Finaler/slutspil i Ulvehøj Hallen

Seneste tilmelding & betaling: 4.december 2016 til

Sparekassen Kronjylland Vorup, reg.nr.9332, kontonr.3325617054

Kampprogram kan findes her: http://ulvehojcup.dk/?Deltagersider

 

Velkommen til jer alle...

Team Ulvehøj

Bemærk: sidste år var vi nødt til oprette venteliste medio november, så der opfordres til hurtig tilmeldning.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U19 - drenge Mixed 7 800 6.januar 17 5 0
U19 - drenge Mixed 7 450 7.januar 17 4 0
U17 - drenge Mixed 7 800 6.januar 17 2 0
U17 - drenge Mixed 7 450 7.januar 17 1 0
U16 - drenge Mixed 7 800 6.januar 17 6 0
U16 - drenge Mixed 7 450 7.januar 17 2 0
U15 - drenge Mixed 7 800 8.januar 17 12 0
U15 - drenge Mixed 7 450 8.januar 17 8 0
U14 - drenge Mixed 7 550 7.januar 17 4 0
U14 - drenge Mixed 7 450 7.januar 17 10 0
U13 - drenge Mixed 7 550 30.dec. 16 9 0
U13 - drenge Mixed 7 450 30.dec. 16 11 0
U12 - drenge Mixed 7 550 30.dec. 16 11 0
U12 - drenge Mixed 7 450 30.dec. 16 23 0
U11 - drenge Mixed 7 400 29.dec. 16 18 0
U10 - drenge Mixed 7 400 29.dec. 16 33 0
U09 - drenge Mixed 7 400 8.januar 17 32 0
U08 - drenge Mixed 7 400 28.dec.16 20 0
U07 - drenge Mixed 7 400 28.dec.16 14 0

Signetud teams

U19 - drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6.januar 17

Teamname LVL Logo Club
Team Interfjord B
Mojne A
SUB 88 A
MI-TECH A Randers FC Logo Randers FC

U19 - drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 7.januar 17

Teamname LVL Logo Club
Team Interfjord A

U17 - drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6.januar 17

Teamname LVL Logo Club
Freja Reunion A

U17 - drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 7.januar 17

Teamname LVL Logo Club
Team Vædderbo B

U16 - drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6.januar 17

Teamname LVL Logo Club
Diegos disciple A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
DT02 A
Tre musketerer + en A Værum IF
Skovsgaard B A Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub

U16 - drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 7.januar 17

Teamname LVL Logo Club
Langes stjerner A
Team Vædderbo B

U15 - drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8.januar 17

Teamname LVL Logo Club
Ebeltoft 1 A Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
R2 Agro A
Team Ninja Power A
FC Alliancen A
Pappas Pizza Tørring A
LDM revision Vejle A
Teletoppierne A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
DT02 A
FC Freestyle A
ReeAct A
Sport24 A

U15 - drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8.januar 17

Teamname LVL Logo Club
Ebeltoft 2 B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Al-Shabab B
SMIFF 2 C SMIFF Logo SMIFF
SMIFF 1 B SMIFF Logo SMIFF
Enhjørningerne B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Wonder Boys C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF

U14 - drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 7.januar 17

Teamname LVL Logo Club
Al-Shabab A
united A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Team Nordvestjysk Elservice A

U14 - drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 7.januar 17

Teamname LVL Logo Club
RK 03+ C RK 03
Hornslet 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet 3 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet 4 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Lif-vif B B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Allingåbro if/Nøeager b B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Langå IK 1 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
pink dynamite B
Langå IK 2 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U13 - drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30.dec. 16

Teamname LVL Logo Club
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
FC Thy A Thisted FC Logo Thisted FC
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Cafe Borgen A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
De Hvide Ulve A
Herning Fremad 1 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 2 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
De grønne stjerner A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U13 - drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30.dec. 16

Teamname LVL Logo Club
BMI C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Helsted Fremad IF 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hornslet IF C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Høst IF C Høst IF Logo Høst IF
Høst IF B Høst IF Logo Høst IF
De seje fra Åbyhøj C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Åbydrengene B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

U12 - drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30.dec. 16

Teamname LVL Logo Club
Hornbæk 1 A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Stensballe A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Intersport vejle A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
MIK 1 A Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
hornslet if 1 A Hornslet IF Logo Hornslet IF
Viborg FF 1 A Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF 2 A Viborg FF Logo Viborg FF
Hornbæk 2 A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U12 - drenge 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 30.dec. 16

Teamname LVL Logo Club
MIK 2 B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Overlund GF B Overlund GF Logo Overlund GF
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
hornslet 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
hornslet 3 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Viborg FF 3 B Viborg FF Logo Viborg FF
Høst IF B Høst IF Logo Høst IF
Høst IF C Høst IF Logo Høst IF
De Seje Hedenstedgutter C
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Randers KFUM C Randers KFUM Logo Randers KFUM
Nørager BK B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
IF Alliancen 1 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
IF Alliancen 2. C IF Alliancen Logo IF Alliancen
IF Alliancen 3. C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Kb1 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kb2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kb3 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hornbæk 3 B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Helsted Fremad IF 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U11 - drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29.dec. 16

Teamname LVL Logo Club
Rougsø FF C Rougsø FF Logo Rougsø FF
Aabyhøjre Vigepligt B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
U11 drenge B B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Hobro ik 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Aabyhøj IF A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Aabyhøjst sandsynligt B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hadsten SK 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten SK 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Aabyhøjdespringerne B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Aabyhøj IF C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
TST B TST
HSF 3 C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
HSF 2 B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
HSF 1 A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Hobro ik 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U10 - drenge 31 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29.dec. 16

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 3 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Rougsø FF B Rougsø FF Logo Rougsø FF
SIK Viborg 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg 1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Overlund A Overlund GF Logo Overlund GF
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK C Hobro IK Logo Hobro IK
Romalt IF B B Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt IF C C Romalt IF Logo Romalt IF
NBK/AIF 3 C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
NBK/AIF B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
NBK/AIF A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
VSK Aarhus B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Viborg FF A
Viborg FF B
IF Alliancen 1 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
IF Alliancen 2 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
IF Alliancen 3 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Randers KFUM B Randers KFUM Logo Randers KFUM
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Helsted Fremad IF 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 1 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Kristrup Boldklub C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub

U09 - drenge 29 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8.januar 17

Teamname LVL Logo Club
Rougsø FF A Rougsø FF Logo Rougsø FF
ØBG A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Helsted Fremad IF 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Lystrup IF 4 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Aabyhøj IF C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Aabyhøj If B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Aabyhøj IF A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Lystrup IF 3 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
GUI A Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Høst IF C Høst IF Logo Høst IF
Langå C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Kristrup Boldklub C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
De små gule B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Virup if B Virup IF Logo Virup IF
Virup if A Virup IF Logo Virup IF
Helsted Fremad IF 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HOG hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Lystrup IF 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Spentrup u9 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
IF Alliancen 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
IF Alliancen 1 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Bjerregrav Boldklub B Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
HSK(1) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK(2) B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U08 - drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28.dec.16

Teamname LVL Logo Club
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hadsten sk B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
GUI B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Langå IK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Helsted Fremad 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 3 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 4 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Ebeltoft Goldkickers B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Langå IK 2 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Overlund GF 1 A Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 2 A Overlund GF Logo Overlund GF
Spentrup if 1 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup if 2 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
If alliancen 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
If alliancen 1 A IF Alliancen Logo IF Alliancen

U07 - drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28.dec.16

Teamname LVL Logo Club
DB Fodbold 2 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hadsten sk B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
DB Fodbold B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
MIK drengene B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Spentrup u7 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Helsted Fremad IF A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
December 28 2016 - January 8 2017

Organisation
Vorup Frederiksberg Boldklub
Place
Ulvehøj Hallen
Address
Møllevangsvej 7, Haslund
Postalcode
8940
City
Randers SV
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview