BSF opstartsstævne april 2016

Ballerup-Skovlunde Fodbold Opstartsstævne 2016

BSF inviterer til opstartsstævne

Lørdag den 9. april og søndag den 10. april 2016 i Ballerup Idrætspark

 

8-mands hold (max. 11 spillere):        

U13 Drenge Årgang 2003, Søndag, Række 1,2,3/4

U12 Drenge Årgang 2004, Lørdag, Række 1,2,3/4

U11 Drenge Årgang 2005, Søndag, Række 1,2,3/4

13/12 Piger Årgang 2003/2004, Lørdag, Række 1/2 eller 3/4         

U11 Piger Årgang 2005, Lørdag, Række 1/2 eller 3/4    

 

5-mands hold (max. 8 spillere):             

U10 Drenge Årgang 2006, Søndag, Række 1,2,3/4 

U9 Drenge Årgang 2007, Lørdag, Række 1,2,3 eller 4

U8 Drenge Årgang 2008, Lørdag, Række 1,2,3 eller 4

U10 Piger Årgang 2006, Søndag, Række 1/2 eller 3/4

U9 Piger Årgang 2007, Søndag, Række 1/2 eller 3/4

U8 Piger Årgang 2008, Søndag, Række 1/2 eller 3/4
 

3-mands hold (max. 6 spillere):     

U7 Piger Årgang 2009, Søndag, Fællesrække               

U7 Drenge Årgang 2009, Søndag, Række 1/2 eller 3/4                                

U6/U5 Drenge/Piger Årgang 2010/2011,  Lørdag, Fællesrække

 

Pris:                                                                                                                                                                             Holdgebyr for 8 mandshold er kr. 450,-       

Holdgebyr for 5 mandshold er kr. 350,-

Holdgebyr for 3 mandshold er kr. 250,-

 

Da formålet med stævnet er at have det sjovt på det ”rigtige” græs igen, vil der ikke være resultatformidling.

Vi regner med at alle spiller 4 kampe.

3 mands kampe er på 2 x 7 minutter og ”hjemmehold” dømmer.

5 mands kampe er på 2 x 8 minutter. Her dømmer hvert hold 2 kampe i en modsat pulje.

8 mands kampe er på 2 x 12 minutter. BSF stiller med dommer.

Der vil være medaljer til alle 3- og 5-mands hold.

Tilmelding skal ske senest d. 19. marts 2016. Tilmelding er først gældende, når indbetalingen er registreret på reg. nr. 2279 konto nr. 3498779416. Husk at oplyse ID nr. ved indbetalingen (fra staevner.dk).

Såfremt banerne ikke er klar grundet vejrmæssige forhold, vil stævnet blive aflyst og gebyrerne vil blive refunderet.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 drenge rk.1 Mixed 11 450 Søndag d. 10.04.16 19 0
U13 drenge rk.2 Mixed 11 450 Søndag d. 10.04.16 5 0
U13 drenge rk.3/4 Mixed 11 450 Søndag d. 10.04.16 3 0
U12 drenge rk.1 Mixed 11 450 Lørdag d. 09.04.16 11 0
U12 drenge rk.2 Mixed 11 450 Lørdag d. 09.04.16 10 0
U12 drenge rk.3/4 Mixed 11 450 Lørdag d. 09.04.16 11 0
U11 drenge rk.1 Mixed 11 450 Søndag d. 10.04.16 10 0
U11 drenge rk.2 Mixed 11 450 Søndag d. 10.04.16 10 0
U11 drenge rk.3/4 Mixed 11 450 Søndag d. 10.04.16 11 0
U13/12 piger rk.1/2 Mixed 11 450 Lørdag d. 09.04.16 0 0
U13/12 piger rk.3/4 Mixed 11 450 Lørdag d. 09.04.16 1 0
U11 piger rk.1/2 Mixed 11 450 Lørdag d. 09.04.16 0 0
U11 piger rk.3/4 Mixed 11 450 Lørdag d. 09.04.16 1 0
U10 drenge rk.1 Mixed 8 350 Søndag d. 10.04.16 4 0
U10 drenge rk.2 Mixed 8 350 Søndag d. 10.04.16 6 0
U10 drenge rk.3/4 Mixed 8 350 Søndag d. 10.04.16 4 0
U9 drenge rk.1 Mixed 8 350 Lørdag d. 09.04.16 14 0
U9 drenge rk.2 Mixed 8 350 Lørdag d. 09.04.16 21 0
U9 drenge rk.3 Mixed 8 350 Lørdag d. 09.04.16 14 0
U9 drenge rk.4 Mixed 8 350 Lørdag d. 09.04.16 8 0
U8 drenge rk.1 Mixed 8 350 Lørdag d. 09.04.16 17 0
U8 drenge rk.2 Mixed 8 350 Lørdag d. 09.04.16 19 0
U8 drenge rk.3 Mixed 8 350 Lørdag d. 09.04.16 15 0
U8 drenge rk.4 Mixed 8 350 Lørdag d. 09.04.16 4 0
U10 piger rk.1/2 Mixed 8 350 Søndag d. 10.04.16 4 0
U10 piger rk.3/4 Mixed 8 350 Søndag d. 10.04.16 6 0
U9 piger rk.1/2 Mixed 8 350 Søndag d. 10.04.16 0 0
U9 piger rk.3/4 Mixed 8 350 Søndag d. 10.04.16 0 0
U7 piger Mixed 6 250 Søndag d. 10.04.16 4 0
U7 drenge rk. 1/2 Mixed 6 250 Søndag d. 10.04.16 34 0
U7 drenge rk 3/4 Mixed 6 250 Søndag d. 10.04.16 32 0
U6/5 drenge+piger Mixed 6 250 Lørdag d. 09.04.16 25 0
U8 piger rk. 1/2 Mixed 8 350 Søndag d. 10.04.16 2 0
U8 piger rk. 3/4 Mixed 8 350 Søndag d. 10.04.16 3 0

Signetud teams

U13 drenge rk.1 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
KB 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF - Gerard A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U13 drenge rk.2 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
Værløse BK A Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U13 drenge rk.3/4 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Grantoften if B Grantoften IF Logo Grantoften IF
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U12 drenge rk.1 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev 1 A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
AB 1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Avrat BK A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Brøndby 3 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSF - Sergio Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U12 drenge rk.2 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
HBogI A2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Svogerslev 2 B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
AB 2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Glostrup FK B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Lyngby Boldklub B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Østerbro 1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Hørsholm HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U12 drenge rk.3/4 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
Greve 5 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FC Damsø-P FC Damsø Logo FC Damsø
HBogI B1 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Kastrup C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Lyngby Boldklub Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
AVARTA BK Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Solrød FC-P B Solrød FC Logo Solrød FC
ØIF2 Østerbro IF Logo Østerbro IF

U11 drenge rk.1 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
BSF - Arda A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
A-2 A FA 2000 Logo FA 2000
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
FHF Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Union A Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
BSF - Claudio A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U11 drenge rk.2 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
Farum BK B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
A2 Pelle1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
A2 Pelle2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Værløse Boldklub B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KVIF NORD B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
BSF2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AB 1 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U11 drenge rk.3/4 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Kastrup 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
BSF-P Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
VB2 C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
VB 1 C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
KFUM Rosiklde KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Jægersborg U11 Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
KVIF SYD C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BS 72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
AB 3 C Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U13/12 piger rk.1/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club

U13/12 piger rk.3/4 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club

U11 piger rk.1/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club

U11 piger rk.3/4 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge rk.1 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
BSF A A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF - Andres A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF - Luis A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HG Hvid A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U10 drenge rk.2 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
BSF B B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Eagles B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B1903 B B B1903 Logo B1903
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HIK -2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Svogerslev BK B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U10 drenge rk.3/4 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
BSF C 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF C 1 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dreamers C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Dragør Boldklub C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U9 drenge rk.1 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
FIX1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
B1903 Torpedo A B1903 Logo B1903
KB Piraterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Stjernerne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk Friheden BLÅ A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BIFU9-BLÅ A Brøndby IF Logo Brøndby IF
BIFU9-GUL A Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSF - Neymar A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AIF rød A Albertslund IF Logo Albertslund IF
BSF - Neymar (2) A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U9 drenge rk.2 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
LSF 4 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
FIX 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
B1903 Sort B B1903 Logo B1903
Bsf1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Husum Grøn B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
BK Friheden Rød Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Måløv B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
FIF B FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
KB B1 Løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B93tt B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
AIF hvid B Albertslund IF Logo Albertslund IF

U9 drenge rk.3 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Taastrup FC 3 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
U9 SGIF C Allindelille Idrætsforening Logo Allindelille Idrætsforening
FIX 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Brøndby Blå 4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
B1903 Hvid C B1903 Logo B1903
Bsf2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Måløv 3 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
B82 C B82 Virum Logo B82 Virum
CIK C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
KB Ninjago C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Spinjitzu C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 drenge rk.4 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
Bsf3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BK Frem Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM

U8 drenge rk.1 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
VSB 1 A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 2 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Kastrup drengene. A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Barcelona A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSV 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Bsf1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
CIK3 B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
AB Tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Kastrup A A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
BSF - Lionel Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Team Nitro TN
GVI blå A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Hekla KYOTO A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Dragør BK 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Himmelev-Veddelev Boldklub A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U8 drenge rk.2 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
Østerbro IF 1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
KB U8B B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Team Navidoc B
BSV 2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Farum 1 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AIF 1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
HIK 08 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
J&L BYG
Team Roma B Team Roma
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Hekla United B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KARLSLUNDE B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Dragør BK 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB Panterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
VIF B Vanløse IF Logo Vanløse IF

U8 drenge rk.3 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
Østerbro IF 2 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
FFB 2008 - 2 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
CIK1 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Drengene fra skævinge B IS Skævinge Logo IS Skævinge
Bsf2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Bsf3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AB Tårnby 3 C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Valby BK Grøn C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
FFB 2008 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Gundsømagle IF C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
Dragør BK 3 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Himmelev-Veddelev Boldklub C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Skjolderne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KASTRUP C C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U8 drenge rk.4 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
CIK2 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Hekla 3 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
AIF 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Dragør BK 4 Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U10 piger rk.1/2 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
FB A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
B93-1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U10 piger rk.3/4 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse U10 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Gundsø piger Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
B93-2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Dragør BK 1 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U9 piger rk.1/2 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club

U9 piger rk.3/4 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
Sengeløs U7 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF

U7 drenge rk. 1/2 31 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
Holbæk B&I 2 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Fuglebo A
HG2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B1908 2 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
RB3 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
HUI-Blå A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Solrød FC 3 B Solrød FC Logo Solrød FC
Østerbro IF 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
BSF3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AB - Real Madrid 2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
AB - Real Madrid 1 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Vestia 1 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
LSF 3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Farum grøn C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum gul B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum blå A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum rød A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KB REAL MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
kb BARCELONA A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør 10 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Rosenhøj 2 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
B93 (1) A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Bsf2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U7 drenge rk 3/4 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
SGIF B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
Holbæk B&I 5 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 4 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 3 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HG3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Kastrup 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Vanløse Grønt hold C Vanløse IF Logo Vanløse IF
BSF 4 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HG4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Østerbro IF 3 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
hammers C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
West Ham C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
FFB 2 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
FFB C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Hakoah C Hakoah
JB C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 1 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
KB JUVENTUS B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Rosenhøj 3 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
B93 (2) B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U6/5 drenge+piger 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 09.04.16

Teamname LVL Logo Club
LSF 1 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
KB D1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
JIK C Jægerspris IK Logo Jægerspris IK
LSF 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Brøndby piger Brøndby IF Logo Brøndby IF
hold B B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Hold A B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Sort Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
AB Tårnby Minions C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Brøndby 3 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
KB 2010E B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI
BSF 4 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U8 piger rk. 1/2 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
BSF U8-1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF

U8 piger rk. 3/4 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 10.04.16

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse U8 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
BSF U8-2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Sundby Supergirlz C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
9. - April 10 2016

Organisation
Ballerup-Skovlunde Fodbold
Place
Ballerup Idrætspark
Address
Marbækvej 12
Postalcode
2750
City
Ballerup
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview