Giraf Cup 2016

Giraf Cup på Savanen


I samarbejde med Knuthenborg Safaripark og FC Nakskov afholdes der igen i 2016 et stort stævne lørdag den 21. maj 2016.

Sidste år var vi 1.600 spillere, vi håber på, at vi kan blive endnu flere i år.

Kom og spil med giraffen og andre dyr....

Mødetid: Fra kl. 9.00...kom i god tid og nyd parken før og efter stævnet

Indgangspris:
Der er gratis adgang for spillere samt en voksen pr. spiller.
Øvrige tilskuere skal betale normal indgangspris i Knuthenborg.

Indgang via:
Kun indgang via Knuthenborg Allé, indgang Maglemer

Priser og holdstørrelse:
U5, U6 og U7 som spiller 3-mandshold, der må deltage op til 5 spillere pr. hold - pris pr. hold 300 kr.
U8, U9 og U10 som spiller 5-mandshold, der må deltage op til 8 spillere pr. hold - pris pr. hold 400 kr.

Der er rækker for både drenge og piger

Holdgebyr indbetales på bankkonto: 0693 0000383988

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U5 drenge Mixed 3 300 18 0
U6 drenge Mixed 3 300 40 0
U7 drenge Mixed 3 300 68 0
U8 drenge Mixed 5 400 51 0
U9 drenge Mixed 5 400 45 0
U10 drenge Mixed 5 400 29 0
U5-U6 piger Mixed 3 300 1 0
U7-U8 piger Mixed 3 300 5 0
U9-U10 piger Mixed 5 400 12 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U5 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NAB 1 Nr Alslev
NAB 2 Nr Alslev
ØUB Øster Ulslev Boldklub
VB Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Rødby Boldklub C Rødby Boldklub
NFC3 NFC
NFC2 NFC
NFC1 NFC
Nakskov 2 FC Nakskov Logo FC Nakskov
Nakskov 1 FC Nakskov Logo FC Nakskov
Guldborg IF Guldborg IF

U6 drenge 38 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Spjellerup FK 3 C Spjellerup FK
NiF 2 Næstved IF Logo Næstved IF
NiF 1 Næstved IF Logo Næstved IF
HG-2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG-1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NAB Nr Alslev
Nfb Nordfalster forenede boldklubber
FK 05 næsehorn C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG-3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
ØUB 1 C Øster Ulslev Boldklub
Karlslunde IF 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Nakskov 6 FC Nakskov Logo FC Nakskov
Nakskov 5 FC Nakskov Logo FC Nakskov
Fk05s løver C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
ØUB Øster Ulslev Boldklub
VIF 2 A Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
kastrup boldklub 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
AB Tårnby Minions C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B.frem B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Spjellerup FK 2 C Spjellerup FK
Spjellerup FK 1 B Spjellerup FK
Rødby Boldklub PI C Rødby Boldklub
HI2010 B Hundested Idrætsklub
Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Utterslev C Utterslev
NFC3 NFC
NFC2 NFC
NFC1 NFC
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Nakskov 4 FC Nakskov Logo FC Nakskov
Nakskov 3 FC Nakskov Logo FC Nakskov
Nakskov 2 FC Nakskov Logo FC Nakskov
Nakskov 1 FC Nakskov Logo FC Nakskov
De brave C Horbelev
NIF3 Næstved
Nakskov 7 FC Nakskov Logo FC Nakskov

U7 drenge 57 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HGB 2 B Holmegaard Boldklub
HGB 1 B Holmegaard Boldklub
NFC-4 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC-3 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC-2 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC-1 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Maribo 4 B Maribo Bk
Maribo 3 B Maribo Bk
NAB 3 Nr Alslev
NAB 2 Nr Alslev
NAB 1 Nr. Alslev
NIF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
ØGIF Østofte
Kastrup 3 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Fk05 girafferne C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
B.frem 3 C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
B.frem 2 B Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
B.frem 1 A Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Holbæk B&I 6 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Suså IF 1 C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HG5 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Store Merløse Store merløse
Fk05's ulve C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Vordingborg IF 3 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF 2 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF 1 C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VB Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Nyråd sort C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd gul C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd IF A Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Maribo 2 B Maribo BK
Maribo 1 A Maribo BK
Rødby Boldklub C Rødby Boldklub
HI 2009 - 1 B Hundested Idrætsklub
Holbæk B&I 5 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 4 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 3 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 2 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
AIK2 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK65-hold 1 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK65-3 Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Utterslev C Utterslev
Holbæk B&I 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
B1990/DMI C B1990/DMI
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Fc Nakskov 2 FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 1 FC Nakskov Logo FC Nakskov
Valby Boldklub 1 B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
FC Nakskov 5 FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 4 FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 3 FC Nakskov Logo FC Nakskov

U8 drenge 49 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
STIF C Sandved Tornemark Idrætsforening
NFC3 B Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
SB C Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
NAB-2 B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NAB-1 B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
ØGIF Østofte
Eskilstrup Boldklub 2 Eskilstrup Boldklub
Eskilstrup Boldklub B Eskilstrup Boldklub
AIF 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
BSV 2 B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Team Nitro A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Fk grøn FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk rød B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Næstved Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Hvid Næstved IF Logo Næstved IF
UBBERUD drenge u8 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Anders's påfugle C Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
KB Geparderne C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
VIF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Anders's aber A Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Møns FK C Møns FK Logo Møns FK
Ørslev Sort B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Spjellerup FK B Spjellerup FK
Ulvene B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Tigerne B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HG SPEAK MEDIA Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG NÆSTVED EL-SERVICE Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Q AUTO Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Maribo 2 B Maribo BK
Maribo 1 A Maribo BK
NFC 2 A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
NFC 1 A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Møns FK C Møns FK Logo Møns FK
BSV 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
HI2008 B Hundested Idrætsklub
Løverne C Horbelev/LUIF
FC Nakskov Nakskov Boldklub
Tingsted Boldklub B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Sundby Barcelona B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Ajax A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
FC Nakskov Nakskov Boldklub
FC Nakskov A Nakskov Boldklub
FLI B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
HG KONTRAST Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved Rød Næstved IF Logo Næstved IF

U9 drenge 43 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØUB 2 Øster Ulslev Boldklub
ØUB 1 Øster Ulslev Boldklub
B 1938 B1938 Logo B1938
kenneth`s ulveunger Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
FK Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Rødby C Rødby Boldklub
Store Merløse B Store merløse
MB3 C Maribo Bk
MB2 B Maribo Bk
MB1 A Maribo Bk
Ubberud drenge u9-2 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
FC Nakskov 2 Nakskov Boldklub
FC Nakskov 1 A Nakskov Boldklub
Næstved blå B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Rød B Næstved IF Logo Næstved IF
NIF Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
Tgb B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Nab Grøn Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
Nab Blå B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
FC Nakskov 3 FC Nakskov Logo FC Nakskov
UBBERUD drenge u9 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Vi 39 gul Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vi 39 Sort Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Møns FK 3 C Møns FK Logo Møns FK
Møns FK 2 C Møns FK Logo Møns FK
Møns FK 1 C Møns FK Logo Møns FK
AIK 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
VB Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Ølstykke FC B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Spjellerup FK B Spjellerup FK
Kongerne C Horbelev/LUIF
FLI C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
vildbasserne B Horslunde Boldklub
SB B Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Ringsted IF Grøn Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF Rød Ringsted IF Logo Ringsted IF
Ringsted IF Blå Ringsted IF Logo Ringsted IF
NFC-4 Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
NFC-3 B Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
NFC-2 A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
NFC-1 A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Rønnede IF C Rønnede IF

U10 drenge 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rudbjerg U-10 B Rudbjerg Forenede Boldklub
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Maribo 2 Maribo BK
Maribo 1 Maribo BK
Rødby C Rødby Boldklub
FC Nakskov 3 C FC Nakskov Logo FC Nakskov
ØGIF B Østofte
Ørslev GIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Næstved zebraer Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Tigerne Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved bøflerne Næstved IF Logo Næstved IF
Tgb B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
SB B Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Horslunde Horslunde
Eskilstrup Eskilstrup Boldklub
Præstø IF 2 Præstø IF
Valby Boldklub U10 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Sundby 2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby 1 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Præstø IF 1 C Præstø IF
Holmegaard 3 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
B1990/DMI C B1990/DMI
FC Nakskov 2 C FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 1 A FC Nakskov Logo FC Nakskov
FFB2 C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber

U5-U6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7-U8 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B 1938 B1938 Logo B1938
de tossede TGB piger 1 C Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Dølle Pigerne C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
ØUB 2 Øster Ulslev Boldklub
ØUB 1 C Øster Ulslev Boldklub

U9-U10 piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svend Gønge blå IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
de tossede TGB piger1 B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Fk05´s seje tøser C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Brøndby 1 (u9) A Brøndby IF Logo Brøndby IF
VI-39 U9 Piger B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Måløv Boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
NFC NFC
Tårnby FF U10 Tårnby FF Logo Tårnby FF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Nakskov Boldklub
Place
Knuthenborg Safaripark
Address
Knuthenborg Allé 1
Postalcode
4930
City
Maribo
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview