Pinsecup - Brolagt 2016

Pinsecup - Brolagt 2016

Den 13-14-15-16 Maj 2016

På Dianalund IF fodboldbaner.

Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening (DFUS) har hermed fornøjelse at invitere jer til den 11 udgave af Brolagt Pinsecup.

Husk at rækkerne bliver færdigspillet samme dag... altså skal i ikke bruge hele pinsen på fodboldbanerne. 

Der spilles i følgende rækker på følgende dage:


5-Mands (max 8 spillere)

U6 Mixede drenge/piger (årg2010) spilledag: Lørdag d. 14 Maj(5 pladser tilbage)

U7 Mixede drenge/piger (årg2009) spilledag: lørdag d. 14 Maj(Række fyldt op)

U8 Drenge (årg2008) spilledag: Søndag d. 15 Maj(2 pladser tilbage med spilledag lørdag)

U9 Drenge (årg2007) B/C/D spilledag: Søndag d. 15 Maj(Rækken fyldt op)

U10 Drenge (årg2006) B/C/D spilledag: Mandag d. 16 Maj(Rækken fyldt op)

U8/U9 Piger (årg2008/07) spilledag: Mandag d. 16 Maj(2 pladser tilbage)

DET ER VIGTIGT AT I SKRIVER PÅ HVAD NIVEAU JERES 5-MANDS HOLD SPILLER PÅ (A-B-C ELLER D)

 

 8-Mands (Max 11 spillere)

 U10 Drenge (årg2006) B/C spilledag: Søndag d. 15 Maj(Rækken fyldt op)

U11 Drenge (årg2005) B/C spilledag: Søndag d. 15 Maj(3 pladser tilbage)

U12 Drenge (årg2004) B/C spilledag: Lørdag d. 14 Maj(Fyldt op)

U13 Drenge (årg2003) B/C spilledag: Lørdag d. 14 Maj(fyldt op)

U11/U12 Piger (årg2005/04) B/C spilledag: Mandag d. 16 Maj(Rækken fyldy op)

U13/U14 Piger (årg2003/02) B/C spilledag: Mandag d. 16 Maj(Rækken er fyldt op)

Dame Senior (16 til 99 år) spilledag: Fredag d. 13 Maj fra kl. 17.30(fyldt op)

Old Boys (32 til 99 år) spilledag: Fredag d. 13 Maj fra kl. 17.30(2 pladser tilbage)

HVIS MAN ER ET A HOLD ER DET TILLADT AT TILMELDE SIG I B/C I ÅRGANGEN OVER

 

 11-MANDS (Max 14 spillere)

 U14 Drenge (årg2002) B/C spilledag: Søndag d. 15 Maj(2 pladser tilbage)

U15 Drenge (årg2001) A/B spilledag: Mandag d. 16 Maj(Rækken fyldt op)

 

Vi garantere minimum 4 kampe pr hold.

 

I KAN FÅ TILSENDT EN INVITATION PR MAIL HVIS I SKRIVER TIL M.JOERGENSEN.1979@GMAIL.COM.....ELLER EN SMS MED JERES MAIL TIL TLF 40 93 17 29

 

Holdgebyr..Ungdommen:

5-Mands.....425 kr

8-Mands.....475 kr

11-Mands....525 kr

Holdgerbyr:

Dame Senior, Old Boys og Veteran er 600 kr.

 

Holdgebyret indsættes på Regnr: 2301 Kontonr: 0757995581 (Husk årgang og Klubnavn)

Husk du er ikke tilmeldt før vi har registreret din betaling.

Tilmelding på staevner.dk eller på mail til: M.joergensen.1979@gmail.com.

Evt. spørgsmål kan rettes til Michael Jørgensen på tlf 40931729

 

Præmier:

U6-U7-U8 drenge samt U8/U9 piger er der flotte pokaler til alle deltagere uanset placering. 

I alle øvrige ungdomsrækker er der store flotte pokaler til alle spillere der bliver nr 1-2 eller 3

Da vi ved at i Dame Senior, Old Boys og Veteran ikke har plads til flere pokaler i skabet får i kun en til holdet.... til gengæld er der en flot hemmelig præmie til nr. 1-2 og 3.....

 

Vi gælder os til at se jer til dette fantastiske stævne i Pinsen.

Vel mødt DFUS 

 

Formand Michael Jørgensen (tlf 40931729)

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (årg2010) 5-mands Mixed 8 425 Lørdag d. 14 5 0
Dr.U7 (år09) 5-mands Mixed 8 425 Lørdag d. 14 16 0
Dr.U8 (år08) 5-mands Mixed 8 425 Søndag d. 15 14 0
Dr.U9 (år07) 5-mands Mixed 8 425 Søndag d. 15 24 0
Dr. U10 (06)5-mands Mixed 8 425 Mandag d. 16 7 0
Piger U8/U9 5-Mands Mixed 8 425 Mandag d. 16 8 0
Piger U10 5-mands Mixed 8 425 Lørdag d. 14 1 0
Dr. U10 (06) 8-mands Mixed 11 475 Søndag d. 15 16 0
Dr. U11 (05) 8-mands Mixed 11 475 Søndag d. 15 9 0
U12 (årg04) 8-mands Mixed 11 475 Lørdag d. 14 12 0
U13 (årg03) 8-mands Mixed 11 475 Lørdag d. 14 8 0
U14 (årg02) 8-mands Mixed 11 475 Lørdag d. 14 1 0
U17 (årg99) 8-mands Mixed 11 475 Søndag d. 15 0 0
U11/12 Piger 8-mands Mixed 11 475 Mandag d. 16 9 0
U13/14 Piger 8-mands Mixed 11 475 Mandag d. 16 12 0
U15/16 Piger 8-mands Mixed 11 475 Søndag d. 15 2 0
U14 (årg02) 11-mands Mixed 14 525 Søndag d. 15 5 0
U15 (årg01) 11-mands Mixed 14 525 Mandag d. 16 8 0
Old Boys 8-mands Mixed 11 600 Fredag d. 13 fra 17.30 9 0
Senior 8-mands,damer Mixed 11 600 Fredag d. 13 fra 17.30 5 0
Veteran 8-mands Mixed 11 600 Fredag d. 13 fra 17.30 0 0
U17 (årg99) 11-mands Mixed 14 525 Lørdag d. 14 3 0
å Mixed 0 0

Signetud teams

U6 (årg2010) 5-mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14

Teamname LVL Logo Club
Tuse IF B Tuse IF Logo Tuse IF
Dianalund U6 mix C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Ællingerne 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Ællingerne 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Sorø-Lunden Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

Dr.U7 (år09) 5-mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14

Teamname LVL Logo Club
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Tune IF 1 Tune IF Logo Tune IF
Tune IF 2 Tune IF Logo Tune IF
DIF 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
DIF 2 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
B 73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
BIF 1 A Benløse IF Logo Benløse IF
LBI 1 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
LBI 2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Ugerløse B Ugerløse IF Logo Ugerløse IF
Sorø Freja 1 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 2 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Skælskør B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
B73 Slagelse 2 B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Gundsølille B Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF

Dr.U8 (år08) 5-mands 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15

Teamname LVL Logo Club
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Dianalund IF B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Vemmelev 1 B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Hvidebæk C Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
KIF 2 C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
BIF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
LBI B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Tølløse C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Ishøj BK C Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Greve Fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
If Frem Bjæverskov C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

Dr.U9 (år07) 5-mands 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15

Teamname LVL Logo Club
Haslev B B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev C2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Herfølge 1 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge 2 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Skjold hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KIF 1 B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Sorø Freja 1 B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Sorø Freja 2 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Høng GF 1 C Høng GF Logo Høng GF
Høng GF 2 C Høng GF Logo Høng GF
Store merløse gul B Store Merløse IF
Store merløse blå C St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Viby if C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Præstø IF 1 B Præstø IF Logo Præstø IF
Præstø IF 2 C Præstø IF Logo Præstø IF
Lynge Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Himmelev/veddelev BK C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Svinninge IF C Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening

Dr. U10 (06)5-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 16

Teamname LVL Logo Club
DIF U10 Banditter C Dianalund IF Logo Dianalund IF
DIF U10 Vikinger C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Holbæk 4 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 5 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
sorø freja 1 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
sorø freja 2 C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

Piger U8/U9 5-Mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 16

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Fk05 supertøser C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
U9 Stjerner DIF A Dianalund IF Logo Dianalund IF
Sundby supertøzer C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
B 73, Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B 73, Slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Dansepigerne B Dianalund IF Logo Dianalund IF

Piger U10 5-mands 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14

Teamname LVL Logo Club
Guld pigerne C Dianalund IF Logo Dianalund IF

Dr. U10 (06) 8-mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15

Teamname LVL Logo Club
DIFs Hårde Drenge C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Bjæverskov Orange B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Orient B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
SB50 U10 C SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
DIF U10 Vikinger C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Holbæk 3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Turbodrengene B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Svebølle BI B Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Bk. Hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Suså C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
sorø freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Taarnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF

Dr. U11 (05) 8-mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15

Teamname LVL Logo Club
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
SBI Slagelse B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
DIF U11 -1 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Sorø Freja C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Drengene C Rørby/Værslev IF Logo Rørby/Værslev IF
Hvidebæk C Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
St merløse B St merløse
skævinge B IS Skævinge Logo IS Skævinge

U12 (årg04) 8-mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14

Teamname LVL Logo Club
FC Storebælt C FC Storebælt Logo FC Storebælt
FA2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Suså IF C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Mørkøv IF B Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
Vallensbæk VI 39 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Karrebæk IF B Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
AB U12 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Høje Taastrup C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
BK Frem C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Undløse BK B Undløse Boldklub 1901 Logo Undløse Boldklub 1901

U13 (årg03) 8-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14

Teamname LVL Logo Club
Lübeck drengene C DFB Lübeck
Dianalund 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Skælskør 1 C Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Skælskør 2 C Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Stillinge IF B Stillinge IF Logo Stillinge IF
Sorø Freja B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U14 (årg02) 8-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14

Teamname LVL Logo Club

U17 (årg99) 8-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15

Teamname LVL Logo Club

U11/12 Piger 8-mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 16

Teamname LVL Logo Club
Benløse if C Benløse IF Logo Benløse IF
Guldpigerne B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Ølstykke FC B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Espergærde C Espergærde IF Logo Espergærde IF
Hvalsø IF B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF

U13/14 Piger 8-mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 16

Teamname LVL Logo Club
Skydeteltet B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Hvalsø IF B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Espergærde 1 B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Espergærde 2 C Espergærde IF Logo Espergærde IF
Hashøj IF B Hashøj IF Logo Hashøj IF
Dream Valby 1 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby 2 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Slagelse B73 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
HUI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U15/16 Piger 8-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15

Teamname LVL Logo Club

U14 (årg02) 11-mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 15

Teamname LVL Logo Club
Dianalund B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Taastrup FC A Taastrup FC Logo Taastrup FC
B73, slagelse C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Vestia B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Ølstykke FC B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC

U15 (årg01) 11-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag d. 16

Teamname LVL Logo Club
Dianalund A Dianalund IF Logo Dianalund IF
O.P. GaMeRBoiZ C
Skælle Bois B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Lundtofte Boldklub B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
berling's boys A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

Old Boys 8-mands 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 13 fra 17.30

Teamname LVL Logo Club
DIF Oldboys C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund Oldstars C
Ringsted AKC B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Årby B Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Niløse IF C Niløse IF
Dianalund 2 Dianalund IF Logo Dianalund IF

Senior 8-mands,damer 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 13 fra 17.30

Teamname LVL Logo Club
Team kølle
Niløse IF C Niløse IF
We are Back B
Årby C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Inge Juul C Dianalund IF Logo Dianalund IF

Veteran 8-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 13 fra 17.30

Teamname LVL Logo Club

U17 (årg99) 11-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 14

Teamname LVL Logo Club

å 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
14. - May 16 2016

Organisation
Dianalund IF
Place
Dianalund's fodboldbaner
Address
Sømosevej 48
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview