Id Hair Sommer Cup VRI 2016

 ID HAIR Sommer Cup VRI

U5- U16 drenge og piger


11. juni 2016

Alle spillere deltager automatisk i lodtrækningen om FCBESCOLA billet.

Stævnet med gode præmier og gaver til alle

 

Vejlby-Risskov Idrætsforening (VRI) har sammen med hovedsponsor Id Hair fornøjelsen at indbyde jer til fodboldstævne for årgangene U5- U16 drenge og piger. Alle kampe spilles på baneanlægget ved Bellevuehallerne, Nordre Strandvej i Risskov.

Tidspunkt :
Stævnet afvikles lørdag den.11. juni, og puljerne spilles færdig inden for kortest mulig tidsramme samme dag. Program fremsendes på mail ca. 1 uge før stævnet. Stævneadministrationen forbeholder sig ret til at lægge rækker sammen såfremt antal tilmeldinger taler herfor.

Præmier :
Alle deltagerne får en flot ID-Hair gave.
Der er holdpokal til nr. 1 og 2 i U11- U16 og en statuette til alle i U5-U10.

Kampe:
Tremandshold er garanteret tre kampe og der må max. være fem spillere på holdet.
Femmandshold er garanteret fire kampe og der må max. være otte spillere på holdet.
Ottemandshold er garanteret fire kampe og der må max. være 11 spillere på holdet.
Rækker og niveauer fremgår af skemaet.

Dommere:
Der anvendes lokale dommere i U5-U11. U12-U16 dømmes af DBU-dommere.

Aktiviteter og forplejningsmuligheder:
Der er gode muligheder for at købe forfriskninger og mad på stævnepladsen. Kom og få testet din skudhastighed på speed-track’en, prøv tricks på panna-banerne eller få sat kulør på frisuren med Id Hair produkter. Fodboldbanerne ligger direkte op til én af Østjyllands bedste badestrande, så husk evt. håndklæde og badetøj til en dukkert efter kampene.

Tilmelding :
Sker via www.staevner.dk senest den 28.maj 2016. Tilmelding er først gældende, når deltagergebyr er indbetalt på konto: 1535 4508313128
Husk at påføre staevner.dk-id-nr., klub og række(r) på indbetaling.

FCBESCOLA

Alle spillere deltager automatisk i lodtrækningen om en FC Barcelona Camp 2017 billet - til en værdi af 2.495,- Vi flyver selvfølgelig vores FC Barcelona trænere til Århus for at give den bedste og professionelle træning. OBS! I kan stadig nå at købe jeres billet til vores sommer Camps 2016 her: http://www.billetnet.dk/artist/fc-barcelona-camp-billetter/927195

Tivoli Friheden:
Alle deltagere, søskende og forældre kan købe billetter billigt til Tivoli Friheden, for 140.-kr pr stk (barn eller voksen) gælder for entre og turbånd, (besparelse ca 100.-kr pr billet.)
Bestilles senest 6. juni hos Bo Nielsen på: allingevej@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 3 300 17 0
U6 Mixed 3 300 35 0
U7 Mixed 3 300 38 0
U8K Mixed 5 600 0 0
U9K Mixed 5 600 0 0
U10K Mixed 5 600 11 1
U11K Mixed 8 750 1 0
U12K Mixed 8 750 4 0
U13K Mixed 8 750 0 0
U14K Mixed 8 750 1 0
U15K Mixed 8 750 6 0
U16K Mixed 8 750 0 0
U8MB Mixed 5 600 16 0
U8MA Mixed 5 600 7 0
U9MA Mixed 5 600 14 0
U9MB Mixed 5 600 31 0
U10MA Mixed 5 600 7 0
U10MB Mixed 5 600 20 0
U11MA Mixed 8 750 6 0
U11MB Mixed 8 750 13 1
U12MA Mixed 8 750 1 0
U12MB Mixed 8 750 10 0
U13MA Mixed 8 750 0 0
U13MB Mixed 8 750 6 0
U14M Mixed 8 750 3 0
U15M Mixed 8 750 4 0
U16M Mixed 8 750 0 0

Signetud teams

U5 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI U5 hold 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U5 hold 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
AGF Århus GF Logo Århus GF
Skødstrup 4 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup 3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI U5 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U6 34 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF 4 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 3 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
DB Fodbold 2 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Hørning IF 2 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Viborg FF A Viborg FF Logo Viborg FF
IF Lyseng 6 IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 5 IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 4 IF Lyseng Logo IF Lyseng
FC Vejlby B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Skødstrup 3
Skødstrup 2
Skødstrup 1
Lyseng 3 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 2 IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 1 IF Lyseng Logo IF Lyseng
VRI U6 hold 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U6 hold 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Brabrand if 2 U6 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand if 1 U6 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Hadsten SK 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten SK 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
LIF U6 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
VIK 2 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Aarhus Fremad 2 Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
VFB Liverpool Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
VFB Barcalona B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
DB Fodbold Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
AGF Århus GF Logo Århus GF
Aarhus Fremad Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
TMG C Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
HEI C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U7 36 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ebeltoft IF Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Ebeltoft IF 1 Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Lystrup 4 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hsk 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hsk 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
VRI 6 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Egebjerg I.F. B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Galten FS 2 B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Lystrup 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Houlbjerg-Laurbjerg IF U 7 C Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
TST 1 tst/Sabro Logo tst/Sabro
HEI 5 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 4 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
AGF 3 B Århus GF Logo Århus GF
AGF 2 B Århus GF Logo Århus GF
Brabrand if 2 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Brabrand if 1 Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
TRIF3 B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Vorup FB 2 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB 1 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
TRIF2 C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
TRIF1 C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
AGF 1 B Århus GF Logo Århus GF

U8K 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9K 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10K 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe tøserne C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Ebeltoft IF B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Lystrup 2006 piger C Lystrup IF Logo Lystrup IF
VRI 3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U10 hold 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U10 hold 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
ASA ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
HOG Hinnerup B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Lyseng 2 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U11K 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12K 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Grenaa if B Grenaa IF Logo Grenaa IF
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
FC GOG C FC GOG Logo FC GOG

U13K 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14K 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15K 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AIA Tranbjerg B C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Søftens bedste piger B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Hornslet IF C Hornslet IF Logo Hornslet IF
AIA-Tranbjerg B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
8240erne B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
ØHI U14 Piger B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening

U16K 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8MB 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ebeltoft IF B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI U8 hold 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI U8 hold 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Fodbold Venner B
Lystrup 2 Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Virup 2 B Virup IF Logo Virup IF
Tst B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst
Sabro IF B tst/Sabro Logo tst/Sabro

U8MA 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Virup 1 A Virup IF Logo Virup IF
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Grenaa if A Grenaa

U9MA 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 1 A Hobro IK Logo Hobro IK
Hornslet IF 1 A Hornslet IF Logo Hornslet IF
TRIF A A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
ASA U9 A A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Grenaa IF A Grenaa IF Logo Grenaa IF
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hei 1,2 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI 2 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hatting-Torsted 1 A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U9MB 27 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Lystrup IF u9 hold 3 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
TRIF B B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Grenaa IF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
ASA U9 B B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Oks 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Lørdagsslik B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Fredagsslik B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skovbakken 3 C IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Skovbakken 1 B IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Skovbakken 2 C IK Skovbakken Logo IK Skovbakken
Lystrup IF u9 hold 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF u9 hold 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Oks 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum B B Dalum IF Logo Dalum IF
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Brabrand if 2 B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 3 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U10MA 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Viby A Viby IF Logo Viby IF
VRI U10 hold A A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VIK/Skovbakken 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK
GIF A Grenaa IF Logo Grenaa IF
Ebeltoft1 A Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF

U10MB 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
vejle fc B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Viby 1 C Viby IF Logo Viby IF
Viby B Viby IF Logo Viby IF
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
VIK/Skovbakken. 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
AarhusFremad II B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
AarhusFremad I B Aarhus IC Fremad Logo Aarhus IC Fremad
Bayern München B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Barcelona B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Fuglebakken A C Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
Fuglebakken B C Fuglebakken KFUM Aarhus Logo Fuglebakken KFUM Aarhus
HEI C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
GIF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Ebeltoft2 B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U11MA 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TRIF 1 A TRIF
Hornslet if A Hornslet IF Logo Hornslet IF
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SIF Assentoft A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Brabrand IF 1 A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U11MB 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TRIF 2 B TRIF
Stautrup 1 B Stautrup
VIK/Skovbakken B Vejlby IK Logo Vejlby IK
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI U11 hold 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
U11 hold 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
KHIF B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Brabrand IF B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U12MA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12MB 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Ebeltoft B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Lyseng 4 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Lyseng 3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
De grønne stjerner B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hørning IF B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U13MA 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13MB 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
TRIF B TRIF U13 D
Hornslet if B Hornslet IF Logo Hornslet IF

U14M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15M 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VRI 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 1 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U16M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 11 2016

Organisation
Vejlby-Risskov Idrætsklub
Place
VRI Bellevue Risskov
Address
Vestre Strandalle 170
Postalcode
8240
City
Risskov
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview