Middelfart Sparekasse Cup

Bemærk tilmeldingsfristen er blevet forlænget til 4. maj.

Hedensted Idrætsforening inviterer søndag d. 22. maj til fodboldstævne i forbindelse med den årlige festuge i Mosen. Stævnet afvikles efter fair play principperne og retningslinjerne i DBU's "holdninger og handlinger".

Det tilstræbes at vi får jævnbyrdige kampe, hvorfor der er både A, B og C rækker i U8, U9 og U10 Drenge.

Der spilles i følgende rækker:

U6 Mix (2010) - 3:3. Præmier til max 5 spillere. Spilletid: 1x8 min

U7 Mix (2009) - 3:3 Præmier til max 5 spillere. Spilletid: 1x8 min

U8 Drenge (2008) - 5:5 Niveau: A + B + C.Præmier til max 7 spillere, Spilletid: 2x10

U9 Drenge (2007) - 5:5 Niveau: A + B + C.Præmier til max 7 spillere, Spilletid: 2x10

U9 Piger (2007) - 5:5 Præmier til max 7 spillere, Spilletid: 2x10

U10 Drenge (2006) - 8:8 Niveau A + B + C. Præmier til max 11 spillere. Spilletid: 2x12

U10 Piger (2006) - 8:8. Præmier til max 11 spillere. Spilletid: 2x12

Alle hold garanteres minimum 3 kampe. Ved for få tilmeldinger forbeholder vi os retten til at slå rækker sammen eller helt aflyse en række.

Spilletiden kan ændres afhængig af antal tilmeldte hold.

 

Spilletidspunkt: Alle kampe afvikles i tidsrummet 9.00 – 17.00.

 

Stævnegebyrer: U6-U7 kr. 350, U8-U9 kr. 450 og U10 kr. 600

U10 kampene dømmes af eksaminerede dommere.

Præmier:

U6 – U7: der vil være pokaler til alle.

U8 – U9: der vil være præmier til alle, og store pokaler til finaleholdene.

U10: der vil være store pokaler til finaleholdene.

 

Tilmelding foregår via www.staevner.dk senest onsdag den 4. maj 2016.

Betaling via overførsel til Reg. nr. 9570 Konto: 11747248 senest onsdag den 4. maj 2016.

http://www.hedensted-if.dk/media/1373/middelfart-sparekasse-cup-2016.pdf

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 mix Mixed 5 350 10 0
U7 mix Mixed 5 350 23 0
U8 drenge A Mixed 7 450 7 0
U8 drenge B Mixed 7 450 10 0
U8 drenge C Mixed 7 450 4 0
U9 drenge A Mixed 7 450 5 0
U9 drenge B Mixed 7 450 12 0
U9 drenge C Mixed 7 450 9 0
U9 piger Mixed 7 450 1 0
U10 drenge A Mixed 11 600 10 0
U10 drenge B Mixed 11 600 8 0
U10 drenge C Mixed 11 600 1 0
U10 piger Mixed 11 600 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 mix 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sport24 Vejle A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 4 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting/Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
DIF Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening

U7 mix 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hedensted IF 4 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Daugård IF B Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Engum 2 C Engum UI Logo Engum UI
Engum 1 C Engum UI Logo Engum UI
De brølende løver B Løsning IF
De trampende elefanter B Løsning IF
De seje næsehorn B Løsning IF
Kænguruhopperne B Løsning IF
De flyvende aber B Løsning IF
Hatting/Torsted 3 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Sole if 1 Sole if
Sole if 2 C Sole if
Søvind Søvind GIF
Vinding 2 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding 3 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding 1 Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U8 drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Phønix A varde if
Vejle B(A) A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Hedensted 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Fc Horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens

U8 drenge B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Vejle B(B3) B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle B(B2) B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle B(B1) Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Fc Horsens 4 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
Hedensted 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U8 drenge C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fc Horsens 6 C FC Horsens Logo FC Horsens
IF 92 C IF 92 Esbjerg
Fc Horsens 5 C FC Horsens Logo FC Horsens
Hedensted 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U9 drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF 1 A Skibet IF Logo Skibet IF
Hedensted IF 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
HFK Rød A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Bredballe IF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U9 drenge B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
Hedensted IF 3 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Engum UI B Engum UI Logo Engum UI
Sole IF B Sole IF
HFK Blå B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Marienlyst B Marienlyst Logo Marienlyst
EGIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U9 drenge C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF 3 C Skibet IF Logo Skibet IF
HFK Grøn C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
EGIF C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hedensted IF 6 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 5 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 4 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Bredballe IF 3 C Bredballe IF Logo Bredballe IF

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vinding SF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Stensballe IK A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Allesø GF A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Vejle Boldklub A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Tjørring IF A Tjørring IF Logo Tjørring IF
Hjerting IF A Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hedensted 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF

U10 drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hjerting IF B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hedensted 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ammitsbøl X B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold

U10 drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Hedensted IF
Place
Hedensted stadion
Address
Jørgensens alle 26
Postalcode
8722
City
Hedensted
Sport
Soccer
Type
Unknown
Middelfart Sparekasse Cup map

Tournament overview