SHI Cup 2016 (U5 - U10)

 Stævne for 3- & 5-mands udendørsfodbold. U5 – U10 drenge og piger.

Afholdes søndag den 9. Oktober 2016

 

Der vil være garanti for min. 3 kampe pr. hold - afviklet mellem kl. 8.30 – 18.00.

Der vil være medaljer til samtlige spillere og pokal til de vindende hold i 5 mandsrækkerne.

 

Antal spillere pr. hold:

3 mands: Max. 6 spillere.  (U5 – U7)

5 mands: Max. 8 spillere.   (U8 – U10)

 

Tilmelding og betaling:

3 mands hold. ( 1 x 10 min. kampe )Kr. 250,00

5 mands hold. ( 2 x 10 min. kampe )Kr. 350,00

 

Tilmelding senest den 18. September 2016 skal ske på www.staevner.dk eller på mail: ulla.bangsgaard@mail.dk

Betaling skal ske på konto 9001-4584978460 - senest den 18. September 2016

 

Husk at angive klub, række og niveau ved tilmelding

 

Spørsmål til stævnet kontakt:

Ulla Bangsgaard, 30755863, ulla.bangsgaard@mail.dk

 

Hovedsponsor: Spar Nord

 

Sponsorer: Bilhuset Hjørring A/S - Peugeot, Onside Sportspræmier, BDO Hjørring, REMA 1000, Bjergby Auto, Bredbånd Nord

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5/U6 Mixed 3 250 17 0
U7 Mixed 3 250 16 0
U7 Mixed 3 250 0 0
U8 Mixed 5 350 18 0
U8 Mixed 5 350 6 0
U9 Mixed 5 350 8 0
U9 Mixed 5 350 18 0
U9 Mixed 5 350 9 0
U10 Mixed 5 350 7 0
U10 Mixed 5 350 23 0
U10 Mixed 5 350 6 0

Signetud teams

U5/U6 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIUF 1 B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
LIUF 2 C Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
SHI 1 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
BI 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
SHI 2 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Brønderslev piger 3 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev piger 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev piger 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Hirtshals Boldklub Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
BMI B Bjergby/Mygdal IF Logo Bjergby/Mygdal IF
Freja Piger B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
AaB 3 C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
AaB 2 C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
AaB 1 A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U7 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sindal 2 Sindal IF Logo Sindal IF
Sindal 1 B Sindal IF Logo Sindal IF
SHI 2 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 1 Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Bangsbo Freja 4 B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Bangsbo Freja 3 B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Bangsbo Freja 2 B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Hirtshals Boldklub, 2 Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
Hirtshals Boldklub Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
BMI B Bjergby/Mygdal IF Logo Bjergby/Mygdal IF
Bangsbo Freja 1 B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
LIUF - U7 B B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
LIUF U7 B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
HI 2 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
HI 1 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
VBI Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja 2 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 1 A Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Sindal grønne drenge B Sindal IF Logo Sindal IF
Bagterp 1 B Bagterp IF Logo Bagterp IF
Bagterp 2 B Bagterp IF Logo Bagterp IF
NFB B Nørresundby Boldklub Logo Nørresundby Boldklub
BMI 2 B Bjergby/Mygdal IF Logo Bjergby/Mygdal IF
BMI 1 B Bjergby/Mygdal IF Logo Bjergby/Mygdal IF
Hirtshals Boldklub, 2 C Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
Hirtshals Boldklub 1 B Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
LIUF U8 B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Bangsbo Freja A Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
SHI 1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Vadum 1 B Vadum IF Logo Vadum IF
SHI 3 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
HI B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening

U8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SHI C Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Bangsbo Freja 2 C Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Freja Piger B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Bangsbo freja 1 C Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Fortuna Hjørring 2 Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Fortuna Hjørring 1 Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring

U9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SHI 1 A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
LIUF U9 - A A Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Hirtshals Boldklub A Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
Gandrup A Gandrup Sportsklub Logo Gandrup Sportsklub
VBI A Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF
HI 1 A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Team Brian - Aalborg Freja IF A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U9 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SHI 3 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Bagterp B Bagterp IF Logo Bagterp IF
LIUF U9 - B B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Tårs/Ugilt B Tårs/Ugilt IF Logo Tårs/Ugilt IF
BMI B Bjergby/Mygdal IF Logo Bjergby/Mygdal IF
Hirtshals Boldklub, 2 B Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
KRIF3 B Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening Logo Kvissel-Ravnshøj Idrætsforening
Sindal C Sindal IF Logo Sindal IF
VBI 1 B Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF
HI 3 C Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
HI 2 C Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
DFI B Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Aalborg Freja 2 B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Bangsbo Freja B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja

U9 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LKB Gistrup LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
RKG 2 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 1 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Shi 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Shi 1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Brønderslev IF 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev IF 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Fortuna 2 A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Fortuna 1 A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skagen A Skagen IK Logo Skagen IK
BAMSIF A Bjergby/Mygdal IF Logo Bjergby/Mygdal IF
Hirtshals Boldklub A Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
LIUF U10 A A Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
ThistedFC A Thisted FC Logo Thisted FC
Shi A Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF

U10 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Shi 3 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Kongerslev IF 1 B Kongerslev IF Logo Kongerslev IF
Biersted IF 2 C Biersted IF Logo Biersted IF
Skagen C Skagen IK Logo Skagen IK
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Bangsbo Freja B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Biersted IF 1 C Biersted IF Logo Biersted IF
Tårs/ugilt B Tårs/Ugilt IF Logo Tårs/Ugilt IF
HI2 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
HI 1 B Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
BAMSIF 2 B Bjergby/Mygdal IF Logo Bjergby/Mygdal IF
BAMSIF 1 B Bjergby/Mygdal IF Logo Bjergby/Mygdal IF
St. Restrup IF B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Hirtshals Boldklub, 2 C Hirtshals Boldklub Logo Hirtshals Boldklub
LIUF U10 B1 B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
LIUF U10 B B Lundergård idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
ThistedFC2 B Thisted FC Logo Thisted FC
ThistedFC1 B Thisted FC Logo Thisted FC
SIF 2 C Sindal IF Logo Sindal IF
SIF 1 C Sindal IF Logo Sindal IF
Shi 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Shi 1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF

U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Fortuna Hørring 2 A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Fortuna Hjørring 1 A Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
October 9 2016

Organisation
Skibsby-Højene IF
Place
SHI's anlæg
Address
Vellingshøjvej 380
Postalcode
9800
City
Hjørring
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview