BGIF Cup 2016

Der er personlig præmie til hver spiller og pokal til vinderholdet i hver række. Betaling senest 1. maj 

Niveau:

Stævnet er opdelt i 3 niveauer. Det gør at alle hold kan deltage.

A-Rækken er for hold der spiller i DBU A 

B rækken er for hold der spiller DBU B1 

C rækken er for hold der spiller DBU B2 og C række

 Spilleform og regler:

Der spilles 8 mands efter DBU Jyllands regler. 

Alle kampe er 2X10 min

Holdet må maksimalt bestå af 11 spillere.

Aller hold er garanteret minimum 5 kampe.

Aldersdispensation er efter DBU regler.

 

Præmier til alle spillere og pokal til vinderholdene.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U12 A Mixed 11 600 17 0
U12 B Mixed 11 600 11 0
U12 C Mixed 11 600 13 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U12 A 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bramdrudam GIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Andrup if A Andrup IF
Harte A Harte G&IF Logo Harte G&IF
Haderslev FK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
KB/Dalby 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
De grønne A Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Aabk magic boys A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Bredballe if A Bredballe IF Logo Bredballe IF
årup A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Vamdrup 1 Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U12 B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kolding if B Kolding IF Logo Kolding IF
Bramdrupdam GIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Haderslev FK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
KB/Dalby 3 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Vejle Kammeraterne B Vejle Kammeraterne
Bredballe IF - B1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Aabk wild boys B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
EFB1 B Esbjerg FB

U12 C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BIF DreamTeam C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bramdrupdam GIF C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Kolding Boldklub C1 C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
TSIF C Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
KB C Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Øsvn If C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
NBSIF 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Haderslev FK C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
De blå/gule C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
årup C Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
EFB2 C Esbjerg FB
Vamdrup 2 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Place
Bramdrupsdams baner
Address
Bramdrupskovvej 110
Postalcode
6000
Sport
Soccer
Type
Unknown
BGIF Cup 2016 map

Tournament overview