B93 UnikBolig Cup 2016

B93 nviterer endnu engang i samarbejde med UnikBolig.dk til opstartsstævne 13. - 14. august 2016, så sæsonen kan blive skudt igang med manér.

Der er både drenge og pigerækker, så alle er velkomne!

Sidste år deltog mere end 130 hold, så der vil være masse af god fodbold at se på mellem kampene.

I år er stævnet udvidet med to-dags elitestævne for U12 og U13. Samtidig ændres holdstørrelser så der ikke længere er begrænsningpå antal spillere. Således kan man få alle spillere igang inden sæsonstart.

3-mands, spiller 10 min. kampe

5-mands spiller 15 min. kampe

8-mands spiller 18 min. kampe

Min. 5 kampe pr. hold

Præmier:

Medaljer til alle U-6 til U-9.
Holdpokaler til top tre i alle rækker fra U10-U13.
Finaler i U12-U13 optages på video, så oplevelsen kan nydes igen og ígen!

Der vil være forskellige aktiviteter som hoppeborg, tombola, salg af mad og drikkevarer mv. så ventetiden imellem kampene kan bruges på en sjov måde!

Tilmelding via staevner.dk senest 17. juli 2016.

Tilmelding er først gældende, når indbetaling er modtaget på reg. og konto nr. 8113-7845741 (angiv id-fra stævner.dk), og bekræftelse er modtaget fra B93

Stævnet afvikles på B93's baner på Østerbro, Ved Sporsløjfen 10, 2100 København Ø, tæt på S-tog.

Med Sportslig hilsen B93

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-9 (2008) - 5 mands Mixed - 400 Lørdag 23 0
U-10 (2007)-8 mands Mixed - 500 Lørdag 13 0
U-10 (2007)-5 mands Mixed - 400 søndag 2 0
U-11 (2006)-8 mands Mixed - 500 søndag 13 2
U-13 (2004)-8 mands Mixed - 500 Søndag 2 0
U-13 (2004)-8 mands Mixed - 500 Søndag 3 0
U-7 (2010)-3 mands Mixed - 250 Lørdag 13 0
U-6 (2011)-3 mands Mixed - 250 Lørdag 0 0
U-8 (2009)-5 mands Mixed - 400 Lørdag 17 0
U-9 (2008)-5 mands Mixed - 400 Lørdag 8 0
U-9 (2008)-5 mands Mixed - 400 Lørdag 1 0
U-11 (2006)-8 mands Mixed - 500 Søndag 5 0
U-12 (2005)-8 mands Mixed - 500 Søndag 3 0
U-12 (2005)-8 mands Mixed - 500 Lørdag 15 0
U-8 (2008)-5 mands Mixed - 400 Lørdag 0 0
U-13 (2004)-8 mands Mixed - 600 Lørdag & Søndag 16 0
U-12(2005)-8 mands Mixed - 600 Lørdag & Søndag 21 1
U-11 (2006) -8 mands Mixed - 500 Søndag 11 0
U-10 (2007)- 8 mands Mixed - 500 Søndag 9 0

Signetud teams

U-9 (2008) - 5 mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vanløse blåt hold B Vanløse IF Logo Vanløse IF
GVI Blå A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
BSV-A A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Vestia 1 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Sundby ajax A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
AFK02 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK01 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Måltyvene A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 2008 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Team Emil 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Team Emil 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-10 (2007)-8 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
b93TT B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Skjold 1 A Skjold
Husum Grøn B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
BK Friheden 1 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Roskilde RB 1906B B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B 73 Herlev grøn B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Herlev B73 blå B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Team Andreas/Hasse B
SIF 2 B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
KB stjernerne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U-10 (2007)-5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club

U-11 (2006)-8 mands 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
B93 Hold1 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FHF B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HB DRENGENE Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
B93 Team JC B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FIX Kickers B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Sundby B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B1903 B B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Slagelse B&I (2) B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U-13 (2004)-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-13 (2004)-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-7 (2010)-3 mands 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skjoldrødderne C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Lørdagsholdet 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Lørdagsholdet 3 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Lørdagsholdet 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
LBK 2 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
LBK 1 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Skjoldhajer C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FC Holte 2 FC Holte Logo FC Holte
FC Holte 1 A FC Holte Logo FC Holte

U-6 (2011)-3 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-8 (2009)-5 mands 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk IF 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
CIK Y B Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
CIK X Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Vestia 1 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Holbæk B&I B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
B93 (3) C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 (1) A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Galacticos B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B1903 hold 5 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 hold 3 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 hold 4 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 hold 2 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 hold 1 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B93 (2) B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-9 (2008)-5 mands 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HIK 08 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BSV-B B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Sundby barcelona B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Vestia 2 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Hvid 1 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B 1903 - Hvid B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
FC Holte Blå B FC Holte Logo FC Holte

U-9 (2008)-5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-11 (2006)-8 mands 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Greve Fodbold Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
B93 U11 Piger A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Ringsted A Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold

U-12 (2005)-8 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-12 (2005)-8 mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
GVI B B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Pelle 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Pelle 1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FA 2000 (2) B FA 2000 Logo FA 2000
Team J&J B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Baltzer El B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Roskilde KFUM hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U-8 (2008)-5 mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-13 (2004)-8 mands 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag & Søndag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B 73 Slagelse (A) A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B93 2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FC Roskilde A FC Roskilde Logo FC Roskilde
RB 06 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
KB 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Espergærde IF A Espergærde IF Logo Espergærde IF
Bath (UK) A Bath (UK)
B1903 A A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 A2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Skjold A 04 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U-12(2005)-8 mands 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag & Søndag

Teamname LVL Logo Club
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Dalby A Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
GVI A A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Nfc A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Vanløse II A Vanløse IF Logo Vanløse IF
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Skjold Birkerød A1 A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Vanløse I A Vanløse IF Logo Vanløse IF
FHF Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Vejle B A
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
B 1903 - Hæstens A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B93 A1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Værebro if A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
FA 2000 (1) A FA 2000 Logo FA 2000
Bath (UK) A Bath (UK)

U-11 (2006) -8 mands 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FIX SORT A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Frederikssund FB 1 A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Sundby A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Slagelse B&I (1) A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U-10 (2007)- 8 mands 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
KB A1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FIX A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B93 Blå A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Hvid A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
SIF A Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
BK friheden 2 A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
13. - August 14 2016

Organisation
Boldklubben af 1893
Place
B93's baner
Address
Ved Sporsløjfen 10
Postalcode
2100
City
København Ø
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview