Møgeltønder Cup 2016

Møgeltønder Cup

 

Tilmelding: senest 8. august

 

Præmier:

til klubben i seniorrækkerne: Pokal til nr. 1-2-3
 
til klubben i ungdomsrækkerne: 
nr. 1 får yderligere en kampbold
nr. 2 får yderligere en fodboldtaske
 
til spillerne:
Ungdomsspillere spillere desuden om guld,- sølv,- og bronzemedaljer.
 
3-mands hold: Medaljer til alle.
 
medaljeantal:
3-mands hold: 5 spillere + 2 trænere
5-mands hold: 8 spillere + 2 trænere
7-mands hold: 12 spillere + 2 trænere
 
 

Overnatning

Der er overnatningsmuligheder på Møgeltønder Campingplads og / eller på Møgeltønder skole

 

Stævneafvikling

MUIF forbeholder sig ret til at optage de første betalende hold i hver række

 

Spilletid

Lørdag: Det tilstræbes, at alle kampe afvikles over 1x25min

Søndag: Det tilstræbes, at alle kampe afvikles over 1x20 min

U6 & U7 dog 2x 8 min

 

Regler 1

Der spilles efter DGI´s regler for 7-mandshold - dog således at:

  • en advarsel giver 5 min. udvisning
  • rødt kort giver min. én kamps karantæne
  • en spiller kan kun deltage på ét hold i samme række under Møgeltønder Cup
  • der spilles efter 3-point systemet

 

Regler 2

Følgende er gældende, såfremt ét eller flere hold står lige

  1. målforskel
  2. flest scorede mål
  3. resultat i indbyrdes kamp
  4. straffespark

 

Protester

Indsigelser mod en kamps afvikling skal meddeles dommeren inden spillerne forlader banen. Protest over eventuelt ulovligt spillere o.a. afleveres omgående til officiakteltet på stadion, hvorefter den vil blive behandlet af protestudvalget.

Fællesspisning og dans

lørdag d. 3 sep. kl 19.00 i festteltet

Pris: 160,- kr 

 

Stævnets kontaktperson

Vagn Petersen

Tel: 23739821

Mail: vagn@bbsyd.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U16+U17+U18 1999-01 Mixed 7 285 Lørdag 1 0
U16+U17+U18 1999-01 Mixed 7 285 Lørdag 0 0
Damer 1998 el. før Mixed 7 385 Lørdag 2 0
Herrer 1998 el. før Mixed 7 385 Lørdag 5 0
Old Girls 1989el før Mixed 7 385 Lørdag 0 0
Old Boys 1984 el.før Mixed 7 385 Lørdag 4 0
Veteraner1976 el.før Mixed 7 385 Lørdag 12 0
U6 årg. 2011 Mixed 3 185 Søndag 2 0
U7 årg. 2010 Mixed 3 185 Søndag 2 0
U8 årg. 2009 Mixed 5 235 Søndag 0 0
U8 årg. 2009 Mixed 5 235 Søndag 8 0
U9 årg. 2008 Mixed 5 235 Søndag 0 0
U9 årg. 2008 Mixed 5 235 Søndag 10 0
U10 årg. 2007 Mixed 5 235 Søndag 0 0
U10 årg. 2007 Mixed 5 235 Søndag 5 0
U11 årg. 2006 Mixed 5 235 Søndag 4 0
U11 årg. 2006 Mixed 5 235 Søndag 6 0
U12+U13 årg.04-05 Mixed 7 285 Søndag 4 0
U12+U13 årg.04-05 Mixed 7 285 Søndag 5 0
U14+U15 årg. 02-03 Mixed 7 285 Søndag 1 0
U14+U15 årg.02-03 Mixed 7 285 Søndag 1 0

Signetud teams

U16+U17+U18 1999-01 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
x Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening

U16+U17+U18 1999-01 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Damer 1998 el. før 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Pink Panthers Tønder SF Logo Tønder SF
Øster Højst UIF B Ravsted Ungdoms- og Idrætsforening Logo Ravsted Ungdoms- og Idrætsforening

Herrer 1998 el. før 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
F.C. Full Pull B Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
Møgeltønder Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Øster Højst UIF B Ravsted Ungdoms- og Idrætsforening Logo Ravsted Ungdoms- og Idrætsforening
De blå fuger B Tønder SF Logo Tønder SF
Herreklubben B Tønder SF Logo Tønder SF

Old Girls 1989el før 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Old Boys 1984 el.før 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
TSV Suederluegum TSV Suederluegum
Kjær,s knejte B Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
FC Bayern B Tønder SF Logo Tønder SF

Veteraner1976 el.før 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lynge 2 Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Lynge 1 Lynge-Uggeløse IF Logo Lynge-Uggeløse IF
Kerteminde Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Møgeltønder Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Møgeltønder B Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
SG Wiedingharde B Rodenas
Gørslev Gørslev IF Logo Gørslev IF
Risum Lindholm B Tønder SF Logo Tønder SF

U6 årg. 2011 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Møgeltønder B Muif
HKUF Harreslev-Kobbermølle UF

U7 årg. 2010 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Møgeltønder Muif
Tønder sf Tønder SF Logo Tønder SF

U8 årg. 2009 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U8 årg. 2009 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Møgeltønder Muif
x Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Rødekro IF U8 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
HKUF Harreslev-Kobbermølle UF
TSF 2 B Tønder
TSF 1 B Tønder
Bredebro A Bredebro idrætsforening Logo Bredebro idrætsforening
SUB Sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U9 årg. 2008 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U9 årg. 2008 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Møgeltønder 2 Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Møgeltønder 1 Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Bns B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
HKUF Harreslev-Kobbermølle UF
BUI U9 - 2 B Broager UI Logo Broager UI
BUI U9 - 1 B Broager UI Logo Broager UI
TSF 2 B Tønder SF Logo Tønder SF
TSF 1 B Tønder SF Logo Tønder SF
EFB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U10 årg. 2007 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U10 årg. 2007 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Møgeltønder Muif
Tarp 1 C Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Aabk A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Tarp 2 B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Øster Højst UIF B Ravsted Ungdoms- og Idrætsforening Logo Ravsted Ungdoms- og Idrætsforening

U11 årg. 2006 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Møgeltønder Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
HIF Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
Team Vest B Tønder SF Logo Tønder SF

U11 årg. 2006 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HIF Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
HKUF Harreslev-Kobbermølle UF
Vesterland UIF B
Jerne if B Jerne IF Logo Jerne IF
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U12+U13 årg.04-05 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Møgeltønder 2 Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Møgeltønder 1 Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening Logo Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Tønder SF B Tønder SF Logo Tønder SF
Dybbøl IU B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U12+U13 årg.04-05 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
x Højer Idrætsforening Logo Højer Idrætsforening
DE GULE C Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
SUB B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U14+U15 årg. 02-03 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BIG A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U14+U15 årg.02-03 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Møgeltønder Muif

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
3. - September 4 2016

Organisation
No Club
Place
Møgeltønder Sportsplads
Address
Møllevej 9b, Møgeltønder
Postalcode
6270
City
Tønder
Sport
Soccer
Type
Unknown
Møgeltønder Cup 2016 map

Tournament overview