Ølsted Cup 2016

Indbydelse til ØLSTED CUP 2016.

 Så sker det igen... Nu bliver der igen afholdt fodboldstævne på Ølsted stadion.  

 

  Lørdag den 18. juni 2016

 

Stævnet er en del af årets byfest, og der vil være mulighed for at deltage i forskellige aktiviteter ind imellem fodboldkampene.

 

Der spilles i følgende rækker:

2010 (U6) & 2009 (U7): 3-bold 

2008 (U8) & 2007 (U9) : 5-bold

2005/2006 (U10/11) : 8-mands

2003/2004 (U12/13) : 11-mands

 

 Ølsted Cup er et Fair Play stævne, hvor fokus er på at have en sjov og hyggelig dag, og der er ens præmier til alle.

 

Max antal spillere pr. hold:

U6 & U7           max 5 spillere.                          

U8 - U9            max 7 spillere.

U10/11             max 10 spillere.

U12/13             max 14 spillere

 

Der vil være lækre T-shirts fra Hummel til alle spillere + guldmedaljer fra U6 til U9.

N.B: Oplys venligst størrelser på t-shits til mail: madsbj1971@gmail.com

Findes i str. 6/8 år (128 cm) - Str. 10/12 år (152 cm) - str. 14/16 år (170 cm)

 

Antal kampe: Vi forventer at der kommer 8-12 hold pr. række, således at hvert hold kommer til at spille min. 5-7 kampe. Dog ikke 11-mands rækken.

Der spilles efter DGI’s regler.

 

Deltager gebyr:

3-bold:    350 kr. pr. hold.

5-bold:    450 kr. pr. hold.

8-mands: 550 kr. pr. hold.

11-mands: 700 kr. pr. hold

Tilmelding via www.staevner.dk.

 

Vi ser frem til at møde Jer til ØLSTED Cup 2016.

 

Med venlig hilsen.

Stævneudvalget i Ølsted U & GF.

www.oelstedugf.dk.

N.B. Afbud efter tilmeldningsfrist vil stævegebyr blive opkrævet.

Stævnesponsor:

Hummel, Sportigan Horsens, Horsens Spån Teknik, Jack`s Tømrer, Ølsted Sognegård, Ladegaard, Rasmussen & Partner, Malerfirma Daugård, Kjærs Malerfirma, G.Funder, T.R. Gulve, Den Jydske Sparekasse

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 5 350 Lørdag formiddag 31 0
U8 Mixed 7 450 Lørdag formiddag 13 0
U9 Mixed 7 450 Lørdag formiddag 19 0
U10/U11 Mixed 10 550 Lørdag for-/eftermiddag 12 0
U12/13 Mixed 14 700 Lørdag for-/eftermiddag 7 0
U6 Mixed 5 350 Lørdag formiddag 17 0

Signetud teams

U7 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK 2 Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 1 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Erritsø GIF 2 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Erritsø GIF 1 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Brande 3 B Brande IF Logo Brande IF
Brande 2 Brande IF Logo Brande IF
Brande 1 Brande IF Logo Brande IF
Galten FS B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
SSIF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs-Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
SSIF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Efb 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Løsning 2 B Løsning IF Logo Løsning IF
Efb 1 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Løsning 3 B Løsning IF Logo Løsning IF
Løsning 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Rårup C Rårup GIF Logo Rårup GIF
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens

U8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Horsens KFUM C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Erritsø GIF Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Egebjerg IF B Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
Vildbjerg SF B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
De grønne C Vejle FC Logo Vejle FC
De grønne C Vejle FC Logo Vejle FC
Hovedgård 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Rårup Vest B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Hovedgård 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Rårup Øst B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Hedensted 2 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF

U9 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ølsted C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Hedensted IF 4 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
TMG B TMG
EIF 2 C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
EIF 1 C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Brædstrup II B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
Ølsted 2 C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
TMG B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Grejs/Lindved C Grejs IF Logo Grejs IF

U10/U11 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag for-/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Stenderup/Rårup B Stenderup SK Logo Stenderup SK
FC Horsens C FC Horsens Logo FC Horsens
Vejle FC C Vejle FC Logo Vejle FC
Ølsted C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Hornsyld IF C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
EIF/NSG C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Løsning 1 B Løsning IF Logo Løsning IF
Hovedgård IF B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Gauerslund if B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U12/13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag for-/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
EIF/NSG 2 C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
EIF/NSG 1 A Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Ølsted B Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Sole If B Sole IF Logo Sole IF
Bramdrupdam B Bgif

U6 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Horsens KFUM 2 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 1 Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hedensted IF 3 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hatting/Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hedensted IF 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
SSIF C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Hovedgård 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Ølsted C Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Rårup U5 C Rårup GIF Logo Rårup GIF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 18 2016

Organisation
Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Place
Ølsted Stadion
Address
Kirstinelundsvej 9, Ølsted
Postalcode
8723
City
Løsning
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview