INTERSPORT SPORT DRESS CUP, STORVORDE

 

Storvorde Sejlflod Boldklub inviterer til:

INTERSPORT SPORT DRESS CUP

Søndag 18. september 2016

 

Stævnet afvikles for rækkerne U6 til U11 piger og drenge, på SSB's anlæg Tofthøjvej 43 - 45, 9280 Storvorde.

Stævnet afvikles som et breddestævne, med præmier til alle. Alle hold garanteres minimum 3 kampe, der kåres ingen vindere, og der er dermed ingen slutspilskampe. Kampene vil blive afviklet med lokale kampledere fra SSB. Stævnet afvikles efter DBU's anbefalinger, og som stævnearrangør, henstiller vi til at man på de deltagende hold anvender "HAK princippet", dvs. alle spillere spiller mindst halvdelen af kampen, så alle spillere får en god oplevelse af at være til stævne. Vi vil forsøge at lave præmieoverrækkelse løbende, som de deltagende hold afslutter stævnedeltagelsen.

Ved fremmøde bedes en repræsentant fra holdet melde sig til på stævnekotoret, som findes i teltet, som ligger umiddelbart ved siden af banerne, for registrering af fremmøde og aflevering af kontaktoplysniger for holdet under stævnet. På stævnedagen vil der være åbent i SSB's cafeteria, og salgsbod, hvor der kan købes forplejning.

Seneste tilmelding 4. september, via staevner.dk  Betaling som bankoverførsel til konto: 9128-4573444960, ved betaling angiv da, klub og række: eksempelvis; SSBU8P, (læs Storvorde Sejlflod Boldklub U8 piger).

Stævneledelsen vil arbejde på at offentliggøre et stævneprogram en uge inden stævnet, via et link som vil blive offentliggjort under fanebladet "Program" på staevner.dk, og på SSB's hjemmeside ssb-storvorde.dk Vi arbejder på at tilgængeligheden skal være tilrettet såvel smartphone/tablet som pc.

- - - - NYHED - - - -

Der vil for et begrænset antal hold være mulighed for overnatning og forplejning se dette lionk for nærmere information: https://drive.google.com/file/d/0B3EQgU__fvZ5S0pMNmIxQU5QRGM/view?usp=sharing

 

Har du spørgsmål til stævneledelsen, er du velkommen til at kontakte os:

Vel Mødt

Thomas Jensen, thoj@dbujylland.dk   tlf: +4551320954

Thor Sørensen, koordinator@ssb-storvorde.dk   tlf: +4522797757

 

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 Mixed 3 275 9 0
U7 Mixed 3 275 4 0
U7 Mixed 3 275 20 0
U8 Mixed 5 375 6 0
U8 Mixed 5 375 20 0
U9 Mixed 5 375 4 0
U9 Mixed 5 375 20 0
U10 Mixed 5 425 1 0
U10 Mixed 5 425 1 0
U10 Mixed 5 425 11 0
U11 Mixed 8 500 10 0
U11 Mixed 8 500 1 0
U11 Mixed 8 500 1 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja Y B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja X B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja Z B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
SSB3 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Støvring IF C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
SSB2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Freja Piger U7 B Aalborg Freja
Brønderslev piger 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev piger 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U7 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Gug B 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug B 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug B 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Støvring IF 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Vestbjerg U7-3 B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Vestbjerg U7-1 B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Vestbjerg U7-2 B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
SSB2 B Storvorde/Sejlflod
SSB1 B Storvorde/Sejlflod
Hobro IK 3 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Aalborg Freja 3 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 2 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 1 IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
SGIF 3 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U8 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U8 Girlpower piger B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Fortuna Hjørring 2 Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
Fortuna Hjørring Fortuna Hjørring Logo Fortuna Hjørring
LKB Gistrup C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup

U8 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gandrup/ Holtet B Gandrup Sportsklub
Drenge U8 C Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
SIF 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 1 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
GUG BK 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
GUG BK 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
GUG BK 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
ASV B ASV Logo ASV
RKG 2 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 1 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RIF1 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Arden 2 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Arden 1 A IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
GIF C Gudumholm IF
SSB2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB1 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Aalborg Chang 1 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Jetsmark 2 A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Jetsmark 1 A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF

U9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LKB/Gistrup LKB Gistrup
RKG C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
St. Restrup IF U9 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF

U9 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gandrup 2 B Gandrup Sportsklub
Gandrup 1 B Gandrup Sportsklub
SIF 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SIF 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Sulsted if B Sulsted if
RKG U9 - 2 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG U9 - 1 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG U9 - 3 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
LKB Gistrup 2 C LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
LKB Gistrup 1 B LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
Skørping 3 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
SSB3 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB2 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB1 B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Nørresundby FB 2 B Nørresundby FB
Nørresundby FB 1 B Nørresundby FB

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
St. Restrup IF U10 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF

U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 5 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

U10 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Aalborg KFUM 4 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Bangsbo Freja C Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Power Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Super Skørping IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
NFK/VFB 2 C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
NFK/VFB 1 C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub

U11 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mou pigerne C Mou Idrætsforening
Suldrup B Sønderup/Suldrup
De Grønne Djævle C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
SIF 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SSB U11 piger C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Chang C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Storvorde Sejlflod Boldklub
Place
SSB
Address
Tofthøjvej 43 - 45
Postalcode
9280
City
Storvorde
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview