Spar Nord Cup Hadsund

Spar Nord Cup 2016 i Hadsund

En fodboldcup for piger og drenge i rækkerne U6-U13 med mange hold fra Nordjylland og Østjylland.
Der spilles på 3-, 5- og 8-mands baner.

 

Præmier
Stor pokal til vinderholdet i alle rækker samt en statuette til alle spillere på vinderholdet. Medaljer til 2 og 3. plads.

 

Tilmelding
Tilmeldes der flere hold, end der er plads til, er det efter ”først-til-mølle” princippet.
Tilmeldingen er først gældende fra at tilmeldingsgebyret er indbetalt.
Sidste tilmeldingsfrist er søndag den 14. august 2015.

Tilmeldingsgebyret indbetales på kontonummer 9200-4584938698 med tydelig angivelse af holdid, klub og årgang.

Tilmeldingsgebyret kan ikke betales kontant på stævnedagen.
Ved spørgsmål kontakt stævnearrangør Bjarne Hamann på tlf. 91 39 98 68 eller sparnordcup@hotmail.com
Læs mere på www.hadsundboldklub.dk

 

Spilletid og afvikling
3 mands: 1x10 min. 5 mands: 2 x 10 min. og 2 min. halvleg. 8 mands: 2 x 15 min. og 2 min. halvleg.

Hadsund Boldklub tilstræber at der i hver række deltager 8 eller 10 hold, som opdeles i 2 puljer med 4-5 hold, med efterfølgende slutspilskamp(e). Minimum 4 kampe til alle hold. Spilletiden kan blive tilpasset efter antal kampe.

Hadsund Boldklub forbeholder sig ret til at foretage ændringer i den planlagte turneringsform, således turneringsformen passer med antal tilmeldte hold i de enkelte rækker.

 

Niveau- og kønsinddeling
Der spilles med niveau inddeling i A- og B-rækker i alle årgange U10-U13 Drenge. A-Rækken er for A-hold og B-hold fra den bedste halvdel. B-Rækken er for B-hold fra den nederste halvdel og C-hold.
Der spilles ikke med niveau inddeling i U6 Drenge, U7 Drenge, U8 Drenge, U9 Drenge samt i pigerækkerne.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 Mixede Mixed 3 250 3 0
U-7 Mixede Mixed 3 250 8 0
U-8 Piger Mixed 5 350 0 0
U-10B Drenge Mixed 5 350 7 0
U-10 Piger Mixed 5 350 1 0
U-11B Drenge Mixed 8 500 1 0
U-12 B Drenge Mixed 8 500 5 0
U-12 Piger Mixed 8 500 5 0
U-13 Piger Mixed 8 500 1 0
U-8 Drenge Mixed 5 350 0 0
U-9 Drenge Mixed 5 350 4 0
U-9 Piger Mixed 5 350 1 0
U-10A Drenge Mixed 5 350 0 0
U-11A Drenge Mixed 8 500 1 0
U-12A Drenge Mixed 8 500 6 0
U-13A Drenge Mixed 8 500 1 0
U-13B Drenge Mixed 8 500 0 0
U-11 Piger Mixed 8 500 2 0

Signetud teams

U-6 Mixede 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sulsted Sulsted
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
HB U6 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U-7 Mixede 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK 3 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
ASV ASV Logo ASV
HB U7 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB U7 1 A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U-8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10B Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AGF B Århus GF Logo Århus GF
HB 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB 1 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
NFK/VFB 1 C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub

U-10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11B Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 B Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaiF B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Houlkær IF B Houlkær IF Logo Houlkær IF
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hadsund B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
ASV/HB B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U-12 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gugpigerne C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Hadsund 2 B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Ik Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hadsund Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U-13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
A Grenaa IF Logo Grenaa IF
HB U9 A B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB (8) A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Skalborg B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub

U-9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-10A Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11A Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12A Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaiF A Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aalborg KFUM 2006 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Støvring IF A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
ASV/HB A Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub

U-13A Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13B Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
August 27 2016

Organisation
Hadsund Boldklub
Place
Hadsund Boldklub
Address
Stadionvej 29
Postalcode
9560
City
Hadsund
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview