Gladsaxe / CC Sportswear Cup

 INDBYDELSE TIL INDENDØRS FODBOLDTURNERING


CC Sportswear - Bagsværd Hovedgade 79 - 2880 Bagsværd - Tlf.: 4444 0734

VB 1968 afvikler Gladsaxe / CC Sportswear Cup fra fredag den 24. februar til søndag den 26. februar 2017 i Gladsaxe Sportscenter (hal 1 og 2) for rækkerne U7/13 drenge. Piger er også velkomne.

Rækkerne U7/11 drenge afvikles på niveau AB og BC, dog er nogle af rækkerne splittet op i både A, B og C. Rækkerne U12/13 drenge afvikles uden niveauangivelse. Alle rækkerne afvikles på en håndboldbane som 5-mands (U7/9) og 4-mands (U10/13). Man må tage to reserver med. Niveau C er for nystartede eller som bare har væsentlig mere fodboldglæde end de har fodboldforståelse.

Max. antal hold er 16 i hver række. Alle hold er garanteret mindst tre kampe. Nr. 1 og 2 fra hver pulje går videre og der spilles kvart-, semi- og finale i hver række. Spilletiden for alle rækker er 7 minutter. VB 1968 stiller med egne dommere. Pokaler til 1., 2. og 3. pladsen i alle rækker og desuden pokaler til ALLE i U7 rækkerne. Der spilles efter DBU's regler for indendørs fodbold på håndboldmål.

Kampprogrammet udsendes 5 dage før start.

Tilmelding og betaling: Senest fredag den 17. februar 2017

Tilmeldingsgebyr (400,- pr. hold) indsættes på konto: 1551-11379036 eller MobilePay: 61721968

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Tilmelding og turnering: Jørgen Franck, email: jorgen.franck@privat.dk   

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U00 (FEJL) Mixed 2 0
U08 B (2009) Mixed 7 400 Lørdag formiddag 26 1
U09 A (2008) Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 22 1
U10 AB (2007) Mixed 6 400 Lørdag aftensmad 18 0
U11 AB (2006) Mixed 6 400 Lørdag aften 12 1
U00 (FEJL) Mixed 0 0
U07 BC (2010) Mixed 7 400 Søndag formiddag 25 2
U08 BC (2009) Mixed 7 400 Søndag frokost 21 0
U09 BC (2008) Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 20 1
U10 BC (2007) Mixed 6 400 Søndag eftermiddag 17 0
U11 BC (2006) Mixed 6 400 Søndag aftensmad 11 1
U13 BC (2004) Mixed 6 400 Fredag aften 20 0
U12 BC (2005) Mixed 6 400 Fredag aftensmad 8 1
U07 A (2010) Mixed 7 400 Søndag morgen 12 1
U09 B (2008) Mixed 7 400 Lørdag frokost 19 1
U08 A (2009) Mixed 7 400 Lørdag morgen 18 1

Signetud teams

U00 (FEJL) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U08 B (2009) 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hekla II Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
GVI 1 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
NFC 1 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 2 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
De seje Piger 1 B Høje Gladsaxe Idrætsforening Logo Høje Gladsaxe Idrætsforening
De seje Piger 2 B Høje Gladsaxe Idrætsforening Logo Høje Gladsaxe Idrætsforening
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
AFK1 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK2 B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Hareskov B B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hekla I B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
FIX 1 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
BSF 1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
JB1 B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
FB drengene B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U09 A (2008) 13 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Mälmö FF Malmö Fotbollförening Logo Malmö Fotbollförening
Mälmö FF 1 Malmö FF 1
KB 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndbyernes IF Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndbyernes IF Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Holbæk A1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
AB Tårnby rød A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B93 - Måltyvene A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF

U10 AB (2007) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aftensmad

Teamname LVL Logo Club
Taastrup FC 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC 1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
RB 1906 Blå A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Coffeeprint.dk
GHB 1 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
GHB 2 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Holbæk 8 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HIK-2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
SIF Hvid Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
SIF Blå Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Tottis drenge A Vanløse IF Logo Vanløse IF
Team Maidane A Næstved IF Logo Næstved IF
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
vi 39 Gul Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
vi39 Sort Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U11 AB (2006) 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club
Malmö FF Malmö Fotbollförening Logo Malmö Fotbollförening
Malmö FF 1 Malmö FF 1
Malmö FF 2 Malmö FF 2
Striwerne A B1903 Logo B1903
LTG B Lundtoftegården
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Kvarnby IK Kvarnby IK
Næstved drengene Næstved IF Logo Næstved IF
Bk Olympic A Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
Bk Olympic Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia

U00 (FEJL) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U07 BC (2010) 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kr. Værløse 1 B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
CIK U7 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Valby boldklub 2 Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Valby Boldklub 1 Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
SIF RØD B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
kastrup boldklub 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FFB C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
FIF C FIF Hillerød Logo FIF Hillerød
FB Rød 10 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
KB U7A (2) B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Real de Sporting Nord B
KB7D B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB7D 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup u6 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
SIF U7 HVID C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Dragør B B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
LSF 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
RØD C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK

U08 BC (2009) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag frokost

Teamname LVL Logo Club
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Valby Boldklub B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
HVS 09 C
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Gladsaxe Hero - Barca Boys B Gladsaxe Hero
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Nivå - Kokkedal C Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK
HI 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
Super B82 C B82
BKF C BK Favoritten
Hareskov C C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Fix 2 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 3 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Santander C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
JB C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U09 BC (2008) 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hekla Orange C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla Blå C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Stenløse B Stenløse BK Logo Stenløse BK
HUI B3 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
hif 08 C Helsingør IF Logo Helsingør IF
BS72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
GVI - Bayern München C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Espergærde´s sejeste drenge C Espergærde IF Logo Espergærde IF
HIF REAL C Helsingør IF Logo Helsingør IF
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
CIK3 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Holbæk C1 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
VSB C C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Gladsaxe Hero 1 Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Gladsaxe Hero 2 C Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Valby BK World Class B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U10 BC (2007) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hvid Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Sort Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Bk frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
RB 1906 Hvid B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Fb07a B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Fb07b Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Sif drengene C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Sif rødderne C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
De coole drenge C VB1968
FC Kebab C Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
B82-1 C B82 Virum Logo B82 Virum
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Rød Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U11 BC (2006) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag aftensmad

Teamname LVL Logo Club
De seje drenge C VB1968
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BKF Grøn B BK Favoritten
BKF Sort B BK Favoritten
Brødrene B
Vallensbæk Gul C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Sort C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B93-1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U13 BC (2004) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
White Ops
Helsingør 1 B Helsingør IF Logo Helsingør IF
Helsingør 2 B Helsingør IF Logo Helsingør IF
FV U13-3 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Helsingør 3 B Helsingør IF Logo Helsingør IF
Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Vestegnen B
ikrams drenge C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Oscar B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Holbæk HBogI B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Team Kulek
HTI C Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Ørslevdrengene B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Brøndbyernes IF 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndbyernes IF 2 C Brøndby IF Logo Brøndby IF

U12 BC (2005) 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag aftensmad

Teamname LVL Logo Club
Hvepsene Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Hundige 1 C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Hundige 2 C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Ronaldos drenge
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Brønshøj Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub

U07 A (2010) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Kr. Værløse 2 A Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
kastrup boldklub 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Bk Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KB U7A (1) A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FC Intersport A
Ishøj Bk u7 B Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

U09 B (2008) 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag frokost

Teamname LVL Logo Club
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
karlslunde if 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
karlslunde if 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KB 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RB 1906 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
AB Tårnby grøn B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
VSB B B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Holbæk B1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Husum Boldklub B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
HIK 08 B1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Valby BK Absolut Pro B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U08 A (2009) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Byens tag A
Ishøj bk u 8 B Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
HI 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
AFK_A A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
24. - February 26 2017

Organisation
Værebro Boldklub
Place
Gladsaxe Sportshal
Address
Vandtårnsvej 55
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Gladsaxe / CC Sportswear Cup map

Tournament overview