Gladsaxe Cup 2016

Det er med stor glæde vi kan præsenterer Gladsaxe Cup i sin oprindelig form d.4-5-6 nov i Gladsaxe Sportscenter. Vi er tilbage til at have 2 haller så vi igen kan afvikle stævnet med kort ventetid og en masse god fodbold.

Vi har denne gang valgt at udvide med flere  rækker, U7-U15.
U7 til U9 spiller 5-mands med niveau opdeling A-B-C og min 3 kampe på 7 min pr. kamp.
U10 & U15 spiller med 4-mand på banen og 7 min pr. kamp. U11-U12 uden niveau opdeling samt U13-U15 med BCD niveau.

VIF stiller dommer hele weekenden, ingen forældre dommer..:)

Programmet sendes ud senest 5 dage før.
Betaling ved tilmelding til stævnet.
Tilmeldingsgebyr indsættes på "5361-0000542280"
Ved for få tilmeldinger vil årgangene blive slået sammen.

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Tilmelding: Amar Fazal, email: amf.vif@gmail.com
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8-B (2009) Mixed 7 400 28 0
U8-CD (2009) Mixed 7 400 17 0
U9-A (2008) Mixed 7 400 0 0
U9-B (2008) Mixed 7 400 8 0
U9-CD (2008) Mixed 7 400 7 0
U10-A (2007) Mixed 6 400 5 0
U7-A (2010) Mixed 7 400 15 0
U7-B (2010) Mixed 7 400 20 0
U7-CD (2010) Mixed 7 400 13 0
U8-A (2009) Mixed 7 400 17 0
U10-B (2007) Mixed 6 400 8 0
U10-CD (2007) Mixed 6 400 7 0
U11 (2006) Mixed 6 400 17 0
U12 (2005) Mixed 6 400 14 0
U13-BC (2004) Mixed 6 400 11 0
U14-BC (2003) Mixed 6 400 8 0
U15-BC (2002) Mixed 6 400 12 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8-B (2009) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
FC Holte 2 B FC Holte Logo FC Holte
Hareskov_B B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Slangerup B Slangerup og Omegns IF Logo Slangerup og Omegns IF
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
West Ham B Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Christian's Drenge B Gladsaxe Hero
Barca Boys B Gladsaxe Hero
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
AB2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HIK 7 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Glostrup FK 2 B Glostrup FK Logo Glostrup FK

U8-CD (2009) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Holte 3 C FC Holte Logo FC Holte
KB Juventus C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Farum Tiger C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hammers C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
HIK 6 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 5 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
RBK C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
B93 - Suarez C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Cameroun - u7 C Nørrebro United Logo Nørrebro United
LSF 4 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
HIK 8 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U9-A (2008) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9-B (2008) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B.93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIK 08 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 08 B1 - 2 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Lundtofte Boldklub B Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub

U9-CD (2008) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
hif 08 C Helsingør IF
Rishøj Boldklub 2 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj Boldklub C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
BS72 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972

U10-A (2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7-A (2010) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fc holte 2 A FC Holte Logo FC Holte
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
KB U7A (2) A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby 1 A Brøndbyernes IF
Køge Boldklub Ællingerne 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
KB U7A A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
kastrup Boldklub 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Bk Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KB7E A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7-B (2010) 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fc holte 3 B FC Holte Logo FC Holte
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Kastrup 5 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Brøndby 2 B Brøndbyernes IF
GVI2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
Fremad Amager U7 B fremad amager
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Kastrup u6 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Bk Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Blå B Aakanden GF Logo Aakanden GF
GVI1 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB7E B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7-CD (2010) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dragør B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Fremad Valby 2 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby 1 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Brøndby 4 C Brøndbyernes IF
Brøndby 3 C Brøndbyernes IF
Køge Boldklub Ællingerne B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Kastrup 4 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Karlslunde IF 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 1 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KB7E C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8-A (2009) 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team connection A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
FC Holte 1 A FC Holte Logo FC Holte
Vestia 1 A Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Hareskov_A A Hareskov IF Logo Hareskov IF
Kb Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
RBK A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Vallensbæk IF A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
AB1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Glostrup FK 1 A Glostrup FK Logo Glostrup FK

U10-B (2007) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk IF B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Hekla Bryggen B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
B.93 (A1) A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Team Maidane B Næstved IF Logo Næstved IF

U10-CD (2007) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B82-2 C B82 Virum Logo B82 Virum
KB Spinjitzu C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tigerne C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
B82-1 C B82 Virum Logo B82 Virum
Hekla City C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Svogerslev BK C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub

U11 (2006) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United Nørrebro United Logo Nørrebro United
B1903 A B1903 Logo B1903
AUMENTO STARS A V-i-f
B1903 B B B1903 Logo B1903
B1903 B (A) A B1903 Logo B1903
Team Kulek B Team Kulek
Bk Olympic A Bk Olympic
Bk Olympic Bk Olympic
Joga Bonita Academy A
B93 B A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 A A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Ipswich A

U12 (2005) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903 B1903 Logo B1903
VIF 2 V-i-f
VIF 1 V-i-f
TIKITAKA V-i-f
B93 Hvid B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Fremad Amager [3] Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager [2] Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Fremad Amager [1] Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
B93 Blå B
Team tiger C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Oliver´s Garage A
Løveholdet B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Team Kulek

U13-BC (2004) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VIF 3 V-i-f
VIF 2 V-i-f
VIF 1 V-i-f
Hvidovre Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Sammenholdet C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Brøndby 4 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Havenisserne
Team Kulek
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub

U14-BC (2003) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BIF 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
BIF 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
White Ops B -
Juhl Andersen B
motech.dk B -
Moffe.dk B -

U15-BC (2002) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bjæverskov 2 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Bjæverskov 3 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Virumdrengene B
Gurli gris & Venner 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Gurli gris & Venner 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
FC Svinekød B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Michaels Rødder C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Gnus Føl C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Roskilde Racing Center B -
Listorps IF B Listorps IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
No Club
Place
Gladsaxe Sportscenter
Address
Vandtårnsvej 55
Postalcode
2860
City
Søborg
Sport
Soccer
Type
IndoorCup

Tournament overview