Safari Fodbold Cup 2016

Stævnet henvender sig i høj grad til de hold, der spiller 3-, 5- og 8-mandsfodbold – både drenge og piger. Safari Fodbold Cup er for børnehold i årgangene U5 til U12.


Afviklingsform
De tilmeldte hold vil blive inddelt i puljer, hvor hvert hold som udgangspunkt spiller 3 kampe fra ca. kl. 09.00 ved klubberne omkring Givskud zoo. Efter afvikling af kampene i puljerne begiver alle deltagerne sig ca. kl. 13.00 til Givskud Zoo.
Ved Jyske 3-bold bliver der spillet på baner lige uden for Givskud Zoo.

Overrækkelse af deltagermedaljer
Der er medaljer til alle spillere i de rækker, som er nævnt nedenfor. Holdene skal være til stede ved scenen i Givskud Zoo.

Priser – holdgebyr samt indgangsbilletter
3-mandshold: 75 kr. pr. hold + 70 kr. pr. spiller
5-mandshold: 165 kr. pr. hold + 70 kr. pr. spiller
8-mandshold: 165 kr. pr. hold + 70 kr. pr. spiller
Trænere/leder: 125 kr. pr. person


Klubben betaler holdgebyr, og derudover kan klubben selv bestille det antal spiller/trænerbilletter på spillestedet, det enkelte hold har behov for.
Bestillingsseddel til billetterne bliver medsendt programmet. Klubben skal derefter aflevere bestillingssedlen til DBU Jyllands repræsentant på spillestedet, hvor man vil få udleveret billetterne til Givskud Zoo.

Holdgebyr og spiller- og træner-/lederbilletter bliver opkrævet på klubbens månedsfaktura.


På spillestederne kan forældre, søskende og andre købe billetter til Givskud Zoo til en pris af 125 kr. pr. person for voksne og 70 kr. for børn fra 3-11 år. Normalprisen ved indgangen til Givskud Zoo er 190 kr. pr. voksen (online bestilling 175,00) og 100 kr. for børn fra 3-11 år (online bestilling 95,00) – husk derfor at købe billetter på spillestederne.

Husk, at gyldigt sæsonkort til Givskud Zoo kan benyttes.


Spørgsmål kan rettes til DBU Jylland Region 3: tlf.: 8939 9930
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Drenge 3M Mixed 5 75 4 0
U6 Drenge 3M Mixed 5 75 6 0
U7 Drenge 3M Mixed 5 75 14 0
U8 Drenge 5M Mixed 5 165 0 0
U8 Drenge 5M Mixed 5 165 5 0
U8 Drenge 5M Mixed 5 165 1 0
U9 Drenge 5M Mixed 5 165 2 0
U9 Drenge 5M Mixed 5 165 7 0
U9 Drenge 5M Mixed 5 165 0 0
U10 Drenge 5M Mixed 5 165 1 0
U10 Drenge 5M Mixed 5 165 4 0
U10 Drenge 5M Mixed 5 165 4 0
U11 Drenge 8M Mixed 8 165 0 0
U11 Drenge 8M Mixed 8 165 1 0
U11 Drenge 8M Mixed 8 165 1 0
U11 Drenge 8M Mixed 8 165 2 0
U12 Drenge 8M Mixed 8 165 0 0
U11 Drenge 5M Mixed 5 165 1 0
U12 Drenge 8M Mixed 8 165 0 0
U12 Drenge 8M Mixed 8 165 0 0
U12 Drenge 8M Mixed 8 165 0 0
U12 Drenge 8M Mixed 8 165 2 0
U12 Drenge 8M Mixed 8 165 0 0
U6 Piger 3M Mixed 3 75 0 0
U7 Piger 3M Mixed 3 75 1 0
U8 Piger 5M Mixed 5 165 0 0
U8 Piger 5M Mixed 5 165 3 0
U9 Piger 5M Mixed 5 165 0 0
U9 Piger 5M Mixed 5 165 1 0
U10 Piger 5M Mixed 5 165 0 0
U10 Piger 5M Mixed 5 165 6 0
U11 Piger 8M Mixed 8 165 0 0
U11 Piger 8M Mixed 8 165 1 0
U11 Piger 5M Mixed 5 165 0 0
U12 Piger 8M Mixed 8 165 0 0
U12 Piger 8M Mixed 8 165 0 0
U12 Piger 8M Mixed 8 165 0 0
U12 Piger 5M Mixed 5 165 1 0
U12 Drenge 5M Mixed 5 165 0 0

Signetud teams

U5 Drenge 3M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 Drenge 3M 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariehøj IF Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Varde if 2. Varde IF Logo Varde IF
Varde if 1. Varde
Hatting-Torsted Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U7 Drenge 3M 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariehøj IF C Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Jelling 2 Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 1 Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Hatting/Torstd 3 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Bredballe IF 2 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 3 Bredballe IF Logo Bredballe IF
Hatting/Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U8 Drenge 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 5M 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EB U8 B Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
Christiansfeld B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Lindved GF Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Esbjerg FB B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
VB U8 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U8 Drenge 5M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U9 Drenge 5M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub A A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U9 Drenge 5M 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EB U9 Drenge B Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
Billund IF B B Billund IF Logo Billund IF
Bramming 2 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming 1 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming 3 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Stensball B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Vejle Boldklub B B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U9 Drenge 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 5M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF

U10 Drenge 5M 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
EB U10 B Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
Brædstrup IF 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Vejle Boldklub U10B B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U10 Drenge 5M 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF 3 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Brædstrup IF 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Stilling IF C Stillinge IF Logo Stillinge IF

U11 Drenge 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 8M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg Kfum 1 B Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM

U11 Drenge 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 8M 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg kfum 2 C Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Hatting - Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U12 Drenge 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 5M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF C 3 C Bredballe IF Logo Bredballe IF

U12 Drenge 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 8M 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lystrup C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Harlev C Harlev IK Logo Harlev IK

U12 Drenge 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 Piger 3M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Piger 3M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariehøj IF Mariehøj IF Logo Mariehøj IF

U8 Piger 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger 5M 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EB U8 Piger C Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
SSIF U8 Piger C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U9 Piger 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 5M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sif u9 piger C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U10 Piger 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 5M 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Strib 2 B Strib IF Logo Strib IF
Strib 1 B Strib IF Logo Strib IF
Sif u10 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
EB U10 Piger C Engesvang Boldklub Logo Engesvang Boldklub
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U11 Piger 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 8M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sif u11 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U11 Piger 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 8M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 5M 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SLGU C Strellev-Lyne G.U Logo Strellev-Lyne G.U

U12 Drenge 5M 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 25 2016

Organisation
No Club
Place
Klubber nær Givskud Zoo
Postalcode
7323
City
Givskud
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview