Orient Cup

D. 19-20 November Byder Orient Fodbold på Indendørs stævne i Rødovre

SCORINGSPRÆMIER I ALLE KAMPE

SÆRLIGE SCORINGSPRÆMIE I KVART - SEMI - BRONZE KAMPENE

FINALENS SPILLER KÅRES OG MODTAGER EN FLOT GAVE.

- STOR POKAL TIL VINDEREN I HVER RÆKKE

- PERSONLIGE SMÅ POKALER TIL NR 1 OG 2 I HVER RÆKKE 

- MEDALJER TIL NR 3

Der er plads til 16 hold i hver række i følgende rækker

U7 årgang 2010 Niveau A+B
U7 årgang 2010 Niveau C
U8 årgang 2009 Niveau A+B
U8 årgang 2009 Niveau C
U9 årgang 2008 Niveau A+B
U9 årgang 2008 Niveau C

U10 årgang 2007 Niveau A+B

U10 årgang 2007 Niveau C

Spilletider :

Lørdag

U7 AB KL 9.30 - 12.00

U8 C KL 12.00 - 14.00

U9 AB KL 14.00 - 16.30

U10 AB KL 16.30 - 18.30

Søndag 

U7 C KL 9.30 - 12.00

U8 AB KL 12.00 - 14.00

U9 C KL 14 - 16.30

U10 C KL 16.30 - 18.30 

nr 1 + 2 i hver puje går videre til Kvart - Semi og Finale i hver række.

Spilletid er 7 min pr. Kamp og Orient Fodbold stiller dommere til rådighed

En stor "fælles" pokal til vinderhold, samt små pokaler til samtlige spillere på 1 OG 2 plads.  

Der spilles efter Dbu regler for indendørs Fodbold på Håndboldmål

Tilmeldingen er først til mølle og først gældende når betaling er modtaget.

400 kr pr.Hold.

Tilmelding og betaling :

Bankkonto
Nordea Bank
Reg:     2252
Konto: 8128 511 564

Spørgsmål sende til Stævneansvarlig Micki Strømlund

Mail : Mickistroemlund@gmail.com
Mob : 27123407

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U8 Årgang 2009 Mixed 8 400 23 0
U8 Årgang 2009 Mixed 8 400 22 0
U7 Årgang 2010 Mixed 8 400 24 1
U7 Årgang 2010 Mixed 8 400 22 0
U9 Årgang 2008 Mixed 8 400 23 0
U9 Årgang 2008 Mixed 8 400 21 0
U10 Årgang 2007 Mixed 8 400 24 1
U10 Årgang 2007 Mixed 8 400 20 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 Årgang 2009 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Connection A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
KB-Neymar Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FC Holte 1 A FC Holte Logo FC Holte
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Blåbold A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Sengeløse Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Rosenhøj bk B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Kvickly jeg amager B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
KB-Ronaldo Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
DPE transport A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
BSF Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Lyngby 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Vestia B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia

U8 Årgang 2009 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greves Piger Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FC Holte 3 C FC Holte Logo FC Holte
FC Holte 2 C FC Holte Logo FC Holte
HIK Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Slagelse B&I C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
KB Juventus C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 - Suarez C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vallensbæk IF Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Hjorten 1 C IF Hjorten
Vestas C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Gundsølille SGIF C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Lyngby 2 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK PIger U8 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Greve Hvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Orient C Orient
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U7 Årgang 2010 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fc Holte 3 B FC Holte Logo FC Holte
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
AIF Condi B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Kastrup Boldklub 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Dragør A A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Allerød FK A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
KB U7A (2) Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U7A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Orient B Orient GIF Logo Orient GIF
Blå B Aakanden GF Logo Aakanden GF
BS72 - 1 A Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Orient 1 Orient GIF Logo Orient GIF
KB7E B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB7E A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
FC Holte ! A FC Holte Logo FC Holte

U7 Årgang 2010 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk IF 1 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Avartas bedste U7 C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Fremad Valby C Fremad Valby Logo Fremad Valby
AIF Vestegnens Pizzeria C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Nødebo C Nødebo IF Logo Nødebo IF
Tunes seje drenge C Tune IF Logo Tune IF
Kastrup Boldklub 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Allerød FK Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
BS72 - 2 C Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
Orient 3 Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 2 Orient GIF Logo Orient GIF
Vestamager C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U9 Årgang 2008 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B.93 2008 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
De cool'e drenge C VB1968
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Lyngby 1 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
HIK 1 A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HI - BLÅ B Herlev IF Logo Herlev IF
Sundby ajax A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
VSB B B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Kastrup Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B1908 Sort A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 Hvid A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Hekla KYOTO B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Orient 4 B Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 3 A Orient GIF Logo Orient GIF
VSB A B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U9 Årgang 2008 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hekla Orange C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla Blå C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
De bedste fra Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
TFC Taastrup FC Logo Taastrup FC
VSB C C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Haslev FC C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HIK 08 B1 - 2 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 08 B1 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
CIK1 C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
B1908 Orange C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
TFC Boys C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Orient 5 C Orient GIF Logo Orient GIF
Tosserne C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Orient 2 C Orient GIF Logo Orient GIF
Orient 1 C Orient GIF Logo Orient GIF

U10 Årgang 2007 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Taastrup FC/ B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC1 A Taastrup FC Logo Taastrup FC
GVI 2 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
FA 2000 Hvid FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 Blå FA 2000 Logo FA 2000
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
SIF Hvid Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Pokemonori B Orient GIF Logo Orient GIF
KB Ninjago B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
SIF Blå Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Team Patito B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Team Pato A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Mormor & morfar A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Farmor & farfar A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U10 Årgang 2007 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ejby 68 C Ejby IF 68
HIK Piger C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB Kenobi C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ejby 68 - 2 C Ejby IF 68
De røde sole C Solrød FC Logo Solrød FC
Greve U10-C C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B82-2 C B82 Virum Logo B82 Virum
Brøndby Brøndby IF Logo Brøndby IF
Ishøj C Ishøj Boldklub
Orienterne C Orient GIF Logo Orient GIF
Diva'erne C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
KB Spinjitzu C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Skovshoved B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B82-1 C B82 Virum Logo B82 Virum
AGF Hvid C Aakanden

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Orient GIF
Place
Rødovre Hallen
Address
Rødovre Parkvej 425
Postalcode
2610
City
Rødovre
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Orient Cup map

Tournament overview