Champions League for Kids-SJÆLLAND

Mere end 400 hold var med i Danmarks sjoveste vinterturnering hen over vinteren. Er du træt af at konstant at skulle finde modstandere til træningskampe hen over vinteren, ja så er Champions League for Kids noget for jer. Her spilles puljespil som man kender det fra CL og nye puljer kommer efter jul. Så en masse kampe mod en masse forskellige modstandere på samme niveau. Det hele sluttes af med en flot statuette til alle spillerne uanset resultater. Alt opdateres på hjemmesiden cupbooking.dk Læs meget mere på cupbooking.dk og tilmeld jer her.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - 2010 Mixed 5 650 19 0
U7 - 2010 Mixed 5 650 7 0
U7 - 2010 Mixed 5 650 2 0
U8 - 2009 Mixed 5 650 14 0
U8 - 2009 Mixed 5 650 13 0
U8 - 2009 Mixed 5 650 1 0
U9 - 2008 Mixed 5 650 18 0
U9 - 2008 Mixed 5 650 18 0
U9 - 2008 Mixed 5 650 6 0
U10 - 2007 Mixed 8 700 1 0
U10 - 2007 Mixed 8 700 11 0
U10 - 2007 Mixed 8 700 7 0
U11 - 2006 Mixed 8 700 3 0
U11 - 2006 Mixed 8 700 13 0
U11 - 2006 Mixed 8 700 9 0
U12 - 2005 Mixed 8 700 16 0
U12 - 2005 Mixed 8 700 17 0
U12 - 2005 Mixed 8 700 10 0
U13 - 2004 Mixed 8 700 7 0
U13 - 2004 Mixed 8 700 3 0
U13 - 2004 Mixed 8 700 7 0
U13 - 2004 Mixed 11 800 2 0
U13 - 2004 Mixed 11 800 1 0
U13 - 2004 Mixed 11 800 3 0
U14 - 2003 Mixed 11 800 2 0
U14 - 2003 Mixed 11 800 2 0
U14 - 2003 Mixed 11 800 1 0
U15 - 2002 Mixed 11 800 0 0
U15 - 2002 Mixed 11 800 1 0
U15 - 2002 Mixed 11 800 0 0
U9 - 2007-2008 Mixed 5 600 1 0
U9 - 2007-2008 Mixed 5 600 1 0
U11 - 2005/2006 Mixed 8 700 0 0
U11 - 2005/2006 Mixed 8 700 0 0
U13 2003/2004 Mixed 8 700 0 0
U13 - 2003/2004 Mixed 8 700 0 0
U15 - 2001/2002 Mixed 11 800 0 0
U15 - 2001/2002 Mixed 11 800 0 0

Signetud teams

U7 - 2010 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aakande GF2 A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Aakande GF 1 A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Holte A FC Holte Logo FC Holte
Kastrup A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
RB 1906 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Fremad Valby B B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Vallensbæk Tigerne A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Bjørne banden B Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen

U7 - 2010 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FC Intersport A
Vallensbæk Løver B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Ishøj boldklub A Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub

U7 - 2010 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk Leoparder C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U8 - 2009 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Glostrup A Glostrup FK Logo Glostrup FK
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
BK Avarta A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Rudersdal A Rudersdal
B1903 2 A B1903 Logo B1903
B1903 1 A B1903 Logo B1903
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Store Merløse Fodbold A St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
BK Hellas A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Ishøj Boldklub A Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Fremad Amager A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Kastrup 1 A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U8 - 2009 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve hvid 20 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
SIF B Snekkersten Idræts Forening Logo Snekkersten Idræts Forening
Rudersdal B Rudersdal
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B 73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U8 - 2009 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 - 2008 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Aakanden Hvid A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Aakande Blå A Aakanden GF Logo Aakanden GF
HIF A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Kastrup A A Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Solrød 2 A Solrød FC Logo Solrød FC
solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
holte FC A FC Holte Logo FC Holte
Hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
hellas A Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
bsv A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
B93 2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
b1903 A B1903 Logo B1903
Ringsted A Ringsted IF Logo Ringsted IF

U9 - 2008 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Skjold Birkeræd B2 B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Skjold Birkerød B1 B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
HIF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hellerup B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KBK Hillerød B KBK Hillerød Logo KBK Hillerød
Bagsværd B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Lundegård B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Holte FC B FC Holte Logo FC Holte
BK Vest B Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
BSV B Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
B1903 B B1903 Logo B1903
afk B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Ringsted Blå B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Bsf 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Ringsted 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Bsf 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U9 - 2008 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby Fremad Valby Logo Fremad Valby
Bagsværd C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
AFK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Farum BK C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
KASTRUP C3 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KASTRUP 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U10 - 2007 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sundby A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U10 - 2007 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Store Merløse Fodbold B St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
FHF B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
stenløse B Stenløse BK Logo Stenløse BK
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Farum BK (2) B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Bjørne Banden B Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Viby IF B Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening

U10 - 2007 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gundsølille Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Herleb C Herlev IF Logo Herlev IF
Stenløse C Stenløse BK Logo Stenløse BK
Farum BK (3) C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
SB50 C SB50 Fodbold Logo SB50 Fodbold
Ishøj BK C Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub

U11 - 2006 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sundby A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub

U11 - 2006 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Espergærde IF Espergærde IF Logo Espergærde IF
Hellas B B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Nykøbing FC B Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B1903 B B1903 Logo B1903
Sundby B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Høng GF B Høng GF Logo Høng GF
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Rønnede B Rønnede IF Logo Rønnede IF
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby

U11 - 2006 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KBK C KBK Hillerød Logo KBK Hillerød
Kastrup C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Nykøbing FC C Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Vipperød 06 C Vipperød BK Logo Vipperød BK
Ørestad C Ørestad IF. Logo Ørestad IF.
Sorø Freja C Sorø IF Freja Logo Sorø IF Freja
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Vanløse IF C Vanløse

U12 - 2005 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
HBI A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Solrød A Solrød FC Logo Solrød FC
Sundby A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Øltykkes A Ølstykke
B1973 Herlev A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1903 U 12 A1 A B1903 Logo B1903
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
NFC A Nykøbing Falster Alliancen Logo Nykøbing Falster Alliancen
Allerød 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Rishøj BK 1 A Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
HVB 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U12 - 2005 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd IF B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
KVIF NORD B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Sorø B Sorø IF Freja Logo Sorø IF Freja
NFC-2 NykøbingFC
KBK B KBK Hillerød Logo KBK Hillerød
Solrød B Solrød FC Logo Solrød FC
Ølstykke B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Sundby B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Humlebæk B Humlebæk BK Logo Humlebæk BK
Roskilde KFUM 2 B Roskilde KFUM
Skovserne Skovshoved
skovshoved IF B Skovs
Rosenhøj 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Frederiksværk B Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Allerød Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U12 - 2005 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KVIF SYD C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
KVIF SYD C Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF
KBK C KBK Hillerød Logo KBK Hillerød
Ølstykke C Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ørestad C ørestad
Humlebæk C Humlebæk BK Logo Humlebæk BK
Allerød C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Rishøj BK 2 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
HVB 3 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U13 - 2004 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dragør A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Rosenhøj A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
B1903 2 A B1903 Logo B1903
b1903 1 A B1903 Logo B1903
AIK 65 A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Gislinge BK A Gislinge Boldklub Logo Gislinge Boldklub

U13 - 2004 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1903 B B1903 Logo B1903
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U13 - 2004 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ishøj løverne C Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
FFB C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Hold 3's Drenge C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U13 - 2004 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Farum BK A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U13 - 2004 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Haslev B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U13 - 2004 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Haslev C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
BK Vest C Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre
FFB C Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber

U14 - 2003 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FHF A FHF
herlev A Herlev IF Logo Herlev IF

U14 - 2003 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF

U14 - 2003 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BK Vest C Boldklubben Vest Rødovre Logo Boldklubben Vest Rødovre

U15 - 2002 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 - 2002 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Frem Bjæverskov B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

U15 - 2002 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 - 2007-2008 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 - 2007-2008 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 - 2005/2006 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 - 2005/2006 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 2003/2004 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 - 2003/2004 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 - 2001/2002 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 - 2001/2002 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
October 24 2016 - March 31 2017

Organisation
Vallensbæk IF 39
Place
Egen bane
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview