Boldklubben Frem cup 2016

Boldklubben Frem holder bredde stævne d 29-30 okt for U9 og U10.

Alle hold får 5-6 kampe. Vi starter med at laver blandede puljer, når de så er spillet så spiller alle 1 i sammen pulje, 2 i sammen pulje og så videre. For at få så jævnbyrdige kampe som muligt og så drengene får nogen gode kampe.

Der er medaljer til alle og pokaler til 1. og 2. plads i begge årgange.

Vi spiller 12 min. pr kamp uden pause.

Det koster 500kr pr. hold og skal overføres på 15517065388

Husk at skrive hold id og klubnavn og årgang.

Vil være muligt at købe kage og noget at drikke ved banerne og vores cafe har også åben.

 

Har man spørgsmål så kan man kontakte mig på mobil 22230167 eller Mickeybkfrem@hotmail.com

Mvh Mickey Spens

Boldklubben Frem årgangsansvarlig U5-U10

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U9 Mixed 7 500 28 0
U9 Mixed 7 500 30 0
U10 Mixed 7 500 41 1

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B73 3 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
TFC Boys B Taastrup FC Logo Taastrup FC
HIK B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B73 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Karlslunde if B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Himmelev-Veddelev Boldklub 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev Boldklub B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Rosenhøj BK B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
HIK 08 B1 (2) B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Tårnby grøn B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Bk Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B73 4 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Karlslunde 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U9 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIF 2 C Helsingør IF
Taastrup C Taastrup FC Logo Taastrup FC
KARLSLUNDE IF 5 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B73 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Skjoldungerne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Dragør 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HIF helsingør C Helsingør IF
Nexø Boldklub 3 C Nexø Boldklub
AB Tårnby sort C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
TFC drengene C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Bk Frem C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Store Merløse C Store merløse
Nexø boldklub 2 C Nexø boldklub
Nexø Boldklub C Nexø Boldklub

U10 32 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB B1 Panterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LB07 - 2 B LB07
LB07 - 1 LB07
KB B1 Tigrene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B2 Fremadvalby
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Team Patito B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Team Pato A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Hekla City C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Store Merløse Fodbold B Store merløse
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
BBa B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Løverne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Hekla Bryggen B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
GVI 2 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 1 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
BB1 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Vanløse Hvid B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Kulladals FF Röd B Kulladals FF
Kulladals FF blå B Kulladals FF
Kulladals FF blå B Kulladals FF
Bk Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Bk Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
ABT FIAT B AB Tårnby
ABT Autonorden B AB Tårnby
Greve Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Boldklubben FREM
Place
Boldklubben FRem baner
Address
Julius andersensvej 7
Postalcode
2450
City
Kbh SV
Sport
Soccer
Type
Unknown
Boldklubben Frem cup 2016 map

Tournament overview