BONES Cup

INVITATION TIL U11 BONES Cup
SØNDAG D. 25 SEPTEMBER 2016

B1908 og BONES inviterer hermed til BONES CUP for U11b/c – årgang 2006 søndag den 26. september 2016 i Sundby idrætspark

Stævnet er et breddestævne for B/C niveau, hvilket bedes respekteret ved tilmeldingen. Formålet med stævnet er at have det sjovt, så der lægges derfor vægt på både det sportsligt såvel som det underholdningsmæssigt.

Hvert hold er garanteret 4 kampe af 12 minutters varighed.

Der vil være medaljer til alle spillere, samt en holdpokal til 1. og 2. pladsen i hver række.

Hver spiller vil få en goodybag, med en drikke dunk fra STADIUM og Juice, frugt og frugstang fra REMA 1000

Aktiviteter:
Ud over fodbolden, vil der være lotteri med gode præmier

Der vil på baneområderne være mulighed for køb af  kaffe,
vand og kage. Endvidere vil cafe 8’erne i klubhuset naturligvis være åben.

Rækker/pris:
U11B (8 mands – max 11 spillere), 10 hold i rækken – pris 350 kr
U11C (5 mands) - Max. 7 spillere – 10 hold i rækken pris 250 kr

Dommere
Som udgangspunkt stiller B 1908 med dommere til alle kampe

Tilmelding skal ske senest onsdag den 14. september 2016. Tilmelding er først gældende, når indbetalingen er registreret på reg. nr. 2411 konto nr. 6283156921  Husk at oplyse hold, niveau(b/C) og ID nr. ved indbetalingen (fra staevner.dk).

Stævnet vil foregå i tidsrummet 8:00 – 18:00 - endeligt program udsendes ca. 1 uge før stævnet.

Spørgsmål til stævnet kan rettes til: Lars Cramer på mail lars.cramer@gmail.com eller mobil 30232923

Vi glæder os til at se jer,
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U11 - 5 mands Mixed 8 250 13 0
U11 - 8 mands Mixed 11 350 13 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U11 - 5 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bk Olympic C Bk Olympic
Ørestad IF 2 C ørestad if
Ørestad IF 1 C ørestad if
Valby Boldklub U11 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Fc Grå Syd Næver
Sundby C Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Virum Hvis C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
BKF 2 C BK Favoritten
TPS C Torveparken Sportsklub
B 1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U11 - 8 mands 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Lyngby BK B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Husum Boldklub Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Hekla Boldklub B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Bk. Hellas Messi B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Virum Grøn B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
BKF 1 B BK Favoritten
Brøndby 07 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
B 1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Boldklubben 1908 Amager
Place
Sundby Idrætspark
Address
Englandsvej 61
Postalcode
2300
City
københavn S
Sport
Soccer
Type
Unknown
BONES Cup map

Tournament overview