Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold

 

 

SIDSTE CHANCE FOR AT TILMELDE DIT U15 PIGEHOLD ER ONSDAG DEN 7/12-2016 kl.12:00. Derefter lukker vi annoncen af for tilmelding

 

Dalum IF Multi Cup 2016 for U12-U15 piger og drenge


KOM TIL ET AF FYNS MEST POPULÆRE INDESTÆVNER

 

BEMÆRK:U12, U13, U14, U15 DRENGE og U 13 PIGER ER UDSOLGT, TILMELDER DU ET HOLD VIL DET KOMME PÅ VENTELISTE

Bemærk U14 pigehold kan godt deltage i U15 pigerækken, hvis I har lyst. (U14 pigerækken er jo udsolgt) U11 Pigehold kan også godt deltage i U12 pigerækken.

 

Vi spiller efter klassetrinsreglen/kvartalsspillere. Dvs en spiller der er født i 2004, men går i klasse med årg 2005 kan godt deltage i U12 pigerækken. En spiller der er født i 2001, men går i klasse med årg 2002 kan godt deltage i U15 pigerækken.

DU kan i U12 OG U15 pigerækken nu tilmelde mere en 2 hold pr klub pga., at der stadig er pladser i de 2 rækker.

Har I lyst til dette kan I bare tilmelde yderligere hold i U12 og U15 piger.

 

Manglende hold status pr 3-12-2016

 

Drengerækkerne U12-U15 er UDSOLGT

 

U12 piger UDSOLGT

 

U13 piger UDSOLGT

 

U14 piger UDSOLGT

 

U15 piger  13 hold tilmeldt mangler 3 hold

 

 

DAGE OG TIDSPUNKTER ER NU FASTLAGT-

10. - 11. december 2016 afholder Dalum IF et årgangsopdelt børne/ungdoms-fodboldstævne for drenge og pigehold i Dalumhallerne.

Der er rækker fra U12-U15 for både drenge og piger.

I hver årgang er der plads til 16 hold, der inddeles under hensyntagen til efterårets udendørs puljer.

Der inddeles i 4 puljer med 4 hold, hvor alle møder alle.

Derefter ombrydes til nye 4-holds puljer i et A, B, C, D slutspil. Alle hold får derved 6 kampe, hvoraf mindst halvdelen vil være mod passende modstandere.

En årgang afvikles i sammenhæng og varer ca. 3 timer incl. Præmieoverrækkelse (Der er præmier til finalevinderne i A, B, C, of D finalerne).

Spilletid er 6 minutter pr. kamp.

Max. 6 spillere pr. hold og max. 2 hold pr. klub pr. årgang. Såfremt rækker ikke fyldes op med 16 hold er det muligt for klubberne at deltage med mere end 2 hold.

Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.

Tilmeldingsfrist er 3. December 2016.
Tilmelding kun via www.staevner.dk.


Læs mere om stævnet på

www.dalumif.dk


Stævnegebyr er 350 kr., kan indbetales på Totalbanken konto Reg. nr. 6880 Konto 0001091742

Husk at angive klubnavn og række.

Tilmelding er først gældende, når indbetaling er registreret.
 

Stævneprogram med spilleregler udsendes på mail i ugen op til stævnet.


Kontaktpersoner og spørgsmål

Bjarne Christensen
Tlf. 6613 2968 / 2172 2418
Email: klubkonsulent@dalumif.dk

Niels Laursen
Tlf: 30249677
E:mail: dalumif@mail.dk

Vi ses til Dalum IF Multicup
- hvor alle kan være med

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U-14 piger Mixed 6 350 21 1
U-13 piger Mixed 6 350 19 0
U-14 drenge Mixed 6 350 23 2
U-15 drenge Mixed 6 350 22 3
U-12 piger Mixed 6 350 18 0
U-12 drenge Mixed 6 350 26 0
U-15 piger Mixed 6 350 17 0
U-13 drenge Mixed 6 350 23 1

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U-14 piger 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vindinge BK B Vindinge BK Logo Vindinge BK
SSV Højfyn C SSV Højfyn
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Team Odense Q 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
FCM område 5 (2) B FC Midtjylland
FCM område 5 (1) B FC Midtjylland
Kerteminde 2 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Årslev boldklub A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Næsby BK 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
MBL A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Team Odense Q 2 A Marienlyst Logo Marienlyst
Nr.Lyndelse B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Løjt IF A Løjt IF Logo Løjt IF
Kolding B A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U-13 piger 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
FC Pigerne B FC Horsens Logo FC Horsens
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Cillins B Hedensted IF Logo Hedensted IF
MS Sporty Girls A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Vindinge BK B Vindinge BK Logo Vindinge BK
Næsby BK 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Buccma energy A Billund IF
BM2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BechGranit.dk A FC Horsens Logo FC Horsens
Strib IF A Strib IF Logo Strib IF
TPI Rød C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI Hvid B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Busters Piger C Hejnsvig Idrætsforening Logo Hejnsvig Idrætsforening

U-14 drenge 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
OKS X A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Y A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Nr. Lyndelse/Søby B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Nr. Lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Team Vest A Esbjerg Fb
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
NBU Tigers B Nørrebro United Logo Nørrebro United
The Future A Esbjerg Fb
EGIF 2 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U-15 drenge 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Oks 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
SB A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
FC Frede A FC Fredericia
Hjalleseparken A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
LDM Revision Vejle A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Sport 24 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
5450 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Sparekassen Kronjylland, Kolding A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Næsby A A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
FCM DRENGENE A
Næsby B A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U-12 piger 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Næsby pigerne C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Team KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
TPI- de skønne C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Hedensted Hardhitters B Hedensted IF Logo Hedensted IF
TPI- de seje B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI- piger B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Årslev Boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Nr.Lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Team KB 1 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
TEAM GVG B Marienlyst Logo Marienlyst
Morud IF A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U-12 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rosengårdens Isenkram A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Paper Consult A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Team EFB A Esbjerg Fb
Fjordager If Fodbold A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Morud 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Ikast drengene A Ikast FS Logo Ikast FS
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U-15 piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tøserne A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
A/S Revision Hatting B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Unicorns B Strib IF Logo Strib IF
Team Odense Q A Team Odense Q
MBL A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Byens Guldsmed A Grenaa IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
StribQ B Strib IF Logo Strib IF
Ses på grillen A Team Q Odense

U-13 drenge 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kirkeby IF C Kirkeby Idrætsforening
White Ops A
Næsby Grøn A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Blå A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Sanderum 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Fjordager IF 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF 1 A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Kerteminde BK A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Organisation
Dalum IF
Place
Dalumhallerne
Address
Mejerivej 1
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
Dalum Multi Cup 2016 for U12-U15 hold map

Tournament overview