Dalum Multi Cup 2016 - U8 til U11


Velkommen til Dalum Multi Cup 2016 for U8 - U11


Kom til et af Fyns mest populære indestævner.

13 - 14 november 2016 afholder Dalum IF et
årgangsopdelt børnefodboldstævne for drenge og
pigehold i Dalumhallerne.

SIDSTE FRIST FOR TILMELDING ER I DAG LØRDAG DEN 5/11 KL, 23:59

 STÆVNEDAGE FASTLAGT INGEN KONFLIKT MED LOKALUNIONERNES STÆVNEDAGE

I hver drenge årgang kan der deltage 16 hold. I pige årgangene 8 hold.  Der inddeles i puljer med 4 hold, hvor alle møder alle.

Derefter ombrydes til nye 4-holds puljer i et A, B, C, D slutspil. Alle hold får derved 6 kampe, hvoraf mindst halvdelen vil være mod passende modstandere.

En årgang afvikles i sammenhæng og varer ca. 3 timer incl. præmie-overrækkelse og trænerkonkurrence.

U8 og U9 spiller 5:5, mens alle andre rækker spiller 4:4 på hel bane med håndboldmål.

Spilletid er 5 minutter pr. kamp.

Trænerkonkurrence afvikles i alle rækker for 1 træner pr. hold.

Max. 2 udskiftere pr. hold og max. 2 hold pr. klub pr.årgang. Såfremt rækker ikke fyldes op med 16 hold er det muligt for klubberne at deltage med mere  end 2 hold.

Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.

Der bliver uden tvivl rift om pladserne, så tilmeld jer allerede nu på www.staevner.dk.

Tilmeldingsfrist er 5 november 2016.

Tilmelding kun via www.staevner.dk 

 

Læs mere om stævnet på: www.dalumif.dk

Tjek altid på stævnets hjemmeside for aktuel status for tilmeldte/manglende hold


Stævnegebyr er 350 kr., der indbetales på Totalbanken konto
Reg. nr.6880 og Kontonummer 0001091742

Husk at angive klubnavn og række. Tilmelding er først gældende, når indbetaling er registreret.

Stævneprogram med spilleregler udsendes på mail i ugen op til stævnet.

Rækkerne bliver så vidt det er muligt lagt, så de ikke spilles samme zdag, som DBUFYN afholder deres indstævner og udendørs kunstgræsstævner.


KONTAKTPERSONER ER:

BJARNE CHRISTENSEN (FORMAND I DALUM IF)
TLF: 66132968 / 21722418
Mail: klubkonsulent@dalumif.dk

Niels Laursen
Tlf: 30249677
Mail dalumif@mail.dk

VI SES TIL DALUM IF MULTI CUP 2016
Et stævne, hvor alle kan være med

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-8 Drenge Mixed 7 350 Lørdag kl, 9-12 14 0
U-9 Drenge Mixed 7 350 Søndag kl. 12-15 19 2
U9/U10 Piger Mixed 6 350 Lørdag kl. 12-15 15 0
U-10 Drenge Mixed 6 350 Lørdag kl. 15-18 29 1
U-11 Piger Mixed 6 350 Søndag kl. 9-12 13 0
U-11 Drenge Mixed 6 350 Søndag kl.15-18 16 0
U-9 Piger Mixed 7 350 Lørdag kl. 12-15 2 0

Signetud teams

U-8 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl, 9-12

Teamname LVL Logo Club
Højby 2 B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
U8D B Strib IF Logo Strib IF
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
SFB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Fraugde 1 A Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Kims drenge C Glamsbjerg IF Logo Glamsbjerg IF
Fraugde 2 C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
B.1909 U8 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U-9 Drenge 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Phønix A Varde IF Logo Varde IF
Sanderum 2 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Tommerup 2 C Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Tommerup 1 A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
A-coiffure A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Ubberud 2 C Ubberud IF Logo Ubberud IF
Ubberud 1 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
HPTI 1 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 1 A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
HPTI 2 B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
IF92 Esbjerg B IF92 Esbjerg

U9/U10 Piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 12-15

Teamname LVL Logo Club
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Søhus/Stige Pigerne B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Dalum IF U9 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF U9 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Pigerne fra Fjordager C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Strib IF U9 PIger C Strib IF Logo Strib IF
Strib 2 C Strib IF Logo Strib IF
Strib 1 C Strib IF Logo Strib IF

U-10 Drenge 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 15-18

Teamname LVL Logo Club
Oks 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Rolfsted/Højby A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Ravn Arkitektur A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
SFB A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Hammerum IF A Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OB2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Allesø 2 C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø 1 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
BBB 2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U-11 Piger 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9-12

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BGIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
TPI Rød A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Ubberud IF A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
LB Krigerne B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub A Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Bredballe Tøsserne C Bredballe IF Logo Bredballe IF
TPI Hvid A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U-11 Drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl.15-18

Teamname LVL Logo Club
Thurø B Thurø Boldklub Logo Thurø Boldklub
Dalum IF 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
SFB 2 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
SFB 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
HFK piger B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SMD.dk B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
Morud 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
BM Banditterne C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
De 5 Esser A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Sanderum 10 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U-9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 12-15

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
12. - November 13 2016

Organisation
Dalum IF
Place
Dalumhallerne
Address
Mejerivej 1
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Dalum Multi Cup 2016 - U8 til U11 map

Tournament overview