Jutlander Bank Cup 2016

Jutlander Bank Cup 2016

Så er det 18. gang, IK Rosendal har fornøjelsen at indbyde jeres
ungdoms- og seniorspillere til indendørsstævne i Rosendal Idrætsforum.
Der spilles i to haller.
Afviklingsform
Holdene inddeles i Premier League (A +B) og Superliga (B+C).
Vi har stadig A-, B- og C-slutspil i alle årgange med mere end 8 tilmeldte hold.
Der er ikke A, B, C-slutspil i U15-U16-U17 og U18P.
I 3-mandsturneringerne spilles der uden, at vi registrerer resultaterne,
og uden slutspil.
Der spilles efter DBU’s regler for indefodbold.
Præmier
• Fra U6 - U14: Præmier til alle
- Præmier til hold i A-slutspil er bedre end i B og C, da A-holdene alle er puljevindere.
• Fra U15-U17/18P + seniorrækkerne: Pengepræmier til de to bedst placerede hold samt præmie til tredjepladsen.
Der vil kun være præmie til 7 spillere pr. hold (3-bold til 5 spillere) og 9 spillere i Futsal.
Pris for deltagelse
3-mands hold 250,00 kr
5-mands 450,00 kr
U9 – U14 450,00 kr
U15- U17/18P 500,00 kr
Seniorhold 500,00 kr
Futsal 650,00 kr (9 spillere per hold og min. 45 minutters kamptid per hold)
Eventuelle spørgsmål kan rettes til: Merete Andersen, tlf. 2095 4261
Tilmeldingsfrist onsdag den 26. oktober 2016
Vær hurtig med tilmeldingen. Der bliver rift om pladserne.

Tilmelding

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U16pige Mixed 7 500 0 0
U6 (3 bold) Mixed 5 250 6/11 ca. 8:00 - 11:30 20 1
U7 (3 bold) Mixed 5 250 6/11 ca. 8:00 - 12:30 34 4
U8p (5mands) Mixed 7 450 0 0
U9D PL Mixed 7 450 5/11 ca. 8:30 - 11:30 9 0
U10 PL Mixed 7 450 5/11 ca. 14:15 - 17:15 10 1
U11 PL Mixed 7 450 5/11 ca. 17:00 - 20:30 10 1
U12 PL Mixed 7 450 6/11 ca. 17:30 - 19:30 5 0
U13 PL Mixed 7 450 12/11 ca. 9 - 11:30 1 0
U14 PL Mixed 7 450 12/11 eftermiddag 6 0
U15d Mixed 7 500 4/11 ca. 19 - 22:30 7 0
U17d Mixed 7 500 11/11 ca. 19 - 22:30 9 0
U19d futsal Mixed 8 650 0 0
U8p (3 bold) Mixed 5 250 0 0
U9pige Mixed 7 450 13/11 ca. 8:30 - 11:00 6 0
U10pige Mixed 7 450 13/11 ca. 10:30 - 13 9 0
U11pige Mixed 7 450 6/11 ca. 8:30 - 11:30 9 0
U12pige Mixed 7 450 6/11 ca. 11 - 13 5 0
U18pige Mixed 7 500 11/11 ca. 17:30 - 20:30 7 0
Senior Herre Mixed 7 500 12/11 eftermiddag/aften 13 0
Oldboys Mixed 7 500 0 0
Senior Dame Mixed 7 500 12/11 eftermiddag/aften 6 0
U10 SL Mixed 7 450 5/11 ca. 13:30 - 17:30 17 2
U14 SL Mixed 7 450 12/11 eftermiddag 9 0
U9D SL Mixed 7 450 5/11 ca. 8:30 - 11:30 12 2
U11 SL Mixed 7 450 5/11 ca. 17 - 20:30 10 1
U12 SL Mixed 7 450 6/11 ca. 17:30 - 19:30 6 0
U13 SL Mixed 7 450 12/11 ca. 9 - 11:30 9 0
U13pige Mixed 7 450 13/11 ca. 12 - 15 9 0
U14pige Mixed 7 450 12/11 middag 10 0
U16d Mixed 7 500 13/11 ca. 16 - 20 14 1
U12d futsal Mixed 9 650 13/11 ca. 12 - 16:30 9 0
U14d futsal Mixed 9 650 13/11 ca. 16:15 - 20:00 10 0
U17d futsal Mixed 8 650 0 0
U11d futsal Mixed 9 650 13/11 ca. 8:30 - 12:30 9 0
U13d futsal Mixed 9 650 flyttet til U14D Futsal 0 0
U14p futsal Mixed 9 650 1 0
U15p futsal Mixed 9 650 1 0
U8 d (5mands) Mixed 7 450 6/11 ca. 12:15 - 17:30 44 0
u15pige Mixed 7 500 4/11 ca. 17:30 - 20:30 9 0
U9D BL Mixed 7 450 5/11 ca. 11 - 13:45 14 1

Signetud teams

U16pige 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 (3 bold) 19 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 6/11 ca. 8:00 - 11:30

Teamname LVL Logo Club
AaB's røde lyn Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
ASV ASV Logo ASV
SVIF Sulsted/Vestbjerg IF
Ninjaerne Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Geparderne Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Skorpionerne Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
AaB's super-rødder Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Helsted Fremad IF 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Hobro IK 3 Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 Hobro IK Logo Hobro IK
Team Hørby Auto Nørager/Rørbæk IF
Arden IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Rosendal U5 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U7 (3 bold) 29 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: 6/11 ca. 8:00 - 12:30

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Allingåbro if B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
IF Frem Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
IF Frem Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
ASV ASV Logo ASV
Rosendal IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Farsø/Ullits IK 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
onsild u7 Onsild IF Logo Onsild IF
SGIF 3 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
SGIF 1 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
SGIF 2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hadsten sk 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HB 2 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
HB 1 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Farsø/Ullits IK 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Hadsten SK 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Vorup FB 2 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 Hobro IK Logo Hobro IK
Vorup FB 1 Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Randers Freja U7 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Aalborg KFUM U7P2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM U7P1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
IK Rosendal U8 piger C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U8p (5mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9D PL 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 5/11 ca. 8:30 - 11:30

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
HFK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Stoholm A Stoholm IF Logo Stoholm IF
Støvring 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Thisted FC B Thisted FC Logo Thisted FC
BIF/ØHIK B Brovst IF Logo Brovst IF
Løgstrup G&IF A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Nibe 1 A Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub

U10 PL 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 5/11 ca. 14:15 - 17:15

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Kristrup Boldklub A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Team Skildpadderne A Thisted FC Logo Thisted FC
Nørremarken A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Dronningborg Boldklub B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronninglund B Dronninglund IF Logo Dronninglund IF
Vester Hassing/Gandrup A Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF

U11 PL 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 5/11 ca. 17:00 - 20:30

Teamname LVL Logo Club
SGIF2 A Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF1 A Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SIF Assentoft A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Aalborg KFUM 2 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Skødstrup SF 1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Vejgaard B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Søndermarkens drenge B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U12 PL 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6/11 ca. 17:30 - 19:30

Teamname LVL Logo Club
ikast drengene A Ikast FS Logo Ikast FS
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
IK Rosendal A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Valsgård 1 A Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83
Overlund GF A Overlund GF Logo Overlund GF

U13 PL 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 12/11 ca. 9 - 11:30

Teamname LVL Logo Club

U14 PL 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 12/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BJ Bilsyn A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Rosendal M B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
SSV2 A Stillinge IF Logo Stillinge IF
SSV1 A Stillinge IF Logo Stillinge IF
Eastside A Overlund GF Logo Overlund GF

U15d 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 4/11 ca. 19 - 22:30

Teamname LVL Logo Club
Bomberne B FC Horsens Logo FC Horsens
Langes Stjerner
Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
SGIF 2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U17d 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/11 ca. 19 - 22:30

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Katedralskole Futsalhold 3
Aalborg Katedralskole Futsalhold 2
Aalborg Katedralskole Futsalhold 1
Mariager Efterskole 2 A Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Mariager Efterskole 1 A Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Mariager Efterskole 3 B Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Army of Harambe B
Vædderbo A
FC Mars A Viby IF Logo Viby IF

U19d futsal 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8p (3 bold) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9pige 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13/11 ca. 8:30 - 11:00

Teamname LVL Logo Club
LKB Gistrup LKB-Gistrup Logo LKB-Gistrup
IF Frem Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Jarl Arden IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
MIK Tøserne C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Lystrup IF Lystrup IF Logo Lystrup IF
IK Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U10pige 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13/11 ca. 10:30 - 13

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 1 SUB 88
Lystrup IF Lystrup IF Logo Lystrup IF
SUB 88 2 SUB 88
Lærkes Tøser C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
VH08 U10 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
VFB Vaarst Fjellerad BK Logo Vaarst Fjellerad BK

U11pige 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6/11 ca. 8:30 - 11:30

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
1-2 Fodboldsko C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
PFU05 1 C PFU05 Logo PFU05
PFU05 C PFU05 Logo PFU05
Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
vh08 u11 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
ASV pigerne C ASV Logo ASV
Arden tøzerne B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Diamantholdet B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U12pige 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6/11 ca. 11 - 13

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Viborg ff B Viborg FF Logo Viborg FF
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Hadsund Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
BMK 90 B BMK 90 Logo BMK 90

U18pige 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 11/11 ca. 17:30 - 20:30

Teamname LVL Logo Club
Romalt IF A Romalt IF Logo Romalt IF
Mariager Efterskole 2 B Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Mariager Efterskole 1 A Mariager Høj- og Efterskole Logo Mariager Høj- og Efterskole
Aabybro IF Aabybro IF Logo Aabybro IF
ACN/ÅHF B Åstrup / Hammelev Fodbold Logo Åstrup / Hammelev Fodbold

Senior Herre 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 12/11 eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Blue Water Shipping A
Babas Pizza Horsens A
Pinkii Production
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Team Interfjord A
IF Århus
Cafe Vesterå
Himmerlands Grovvarer
Team Bedre Bad Hobro A Hobro IK Logo Hobro IK
IK Rosendal U19 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hairy Balls FC
Goal Station

Oldboys 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Senior Dame 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 12/11 eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja A IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Nibe Boldklub B Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Søften GF B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
IK Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Team aalborg A

U10 SL 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: 5/11 ca. 13:30 - 17:30

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 4 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 3 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Kristrup Boldklub C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
onsild u10 Onsild IF Logo Onsild IF
Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Overlund C Overlund GF Logo Overlund GF
ASV B ASV Logo ASV
Dronningborg Boldklub C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Skørping 1 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Skørping 2 C IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping

U14 SL 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 12/11 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
MIK C Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Rosendal 3 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Pink dynamite B
Arden IF B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
El nino B Åstrup / Hammelev Fodbold Logo Åstrup / Hammelev Fodbold
Eastside 2 C Overlund GF Logo Overlund GF
Eastside 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Helsted Fremad C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U9D SL 9 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: 5/11 ca. 8:30 - 11:30

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Helsted Fremad IF 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
If Jarl Arden 2 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
If Jarl Arden 1 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Purhus IF C Purhus IF
Hadsund B C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Hobro IK 2 C Hobro IK Logo Hobro IK
SGIF 2 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Nibe 2 C Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub

U11 SL 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 5/11 ca. 17 - 20:30

Teamname LVL Logo Club
SGIF4 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF3 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Frem Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 4 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Rosendal 3 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Skødstrup SF 2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Rosendal 4 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U12 SL 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6/11 ca. 17:30 - 19:30

Teamname LVL Logo Club
Hobro IK C Hobro IK Logo Hobro IK
Overlund GF B Overlund GF Logo Overlund GF
IK Rosendal C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Valsgård 2 C Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83
Dall Ferslev B Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening

U13 SL 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 12/11 ca. 9 - 11:30

Teamname LVL Logo Club
Randers Freja 1 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Skalborg 2 B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Fårvang IF B Horn-Fårvang Idrætsforening Logo Horn-Fårvang Idrætsforening
onsild u13 B Onsild IF Logo Onsild IF
Trekroner/Skovsgaard B Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Skalborg 1 B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub

U13pige 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13/11 ca. 12 - 15

Teamname LVL Logo Club
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 1 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
VH08 2 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
Lystrup u 12 piger B Lystrup IF Logo Lystrup IF
St. Restrup B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
DB A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Støvring IF B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
VH08 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q

U14pige 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 12/11 middag

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Randers Freja Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Mariager IK Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
IK Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
St. Restrup B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
IK Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U16d 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 13/11 ca. 16 - 20

Teamname LVL Logo Club
Vodskov IF B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Red Sheikhs United B
Ik Rosendal 3 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
U16 drenge IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Vædderbo A
Skovsgaard Boldklub A Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub
Frem Skørping 1 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Frem Skørping 2 IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Ik Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 1 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U12d futsal 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13/11 ca. 12 - 16:30

Teamname LVL Logo Club
KB 81 B KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
IK Rosendal 2 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 1 IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Valsgård B Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83
SGIF 2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 1 A Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Eastside Viborg A Houlkær IF Logo Houlkær IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U14d futsal 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13/11 ca. 16:15 - 20:00

Teamname LVL Logo Club
SVIF B SVIF
Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Drengene FC B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Gutterne FC A IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Veje VVS A Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
AFK 2 B Aalborg Futsal Klub
AFK 1 B Aalborg Futsal Klub
Al-Shabab A
Auning IF B Auning Idrætsforening Logo Auning Idrætsforening

U17d futsal 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11d futsal 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 13/11 ca. 8:30 - 12:30

Teamname LVL Logo Club
SVIF 2 SVIF
SVIF 1 SVIF
Rosendal U10 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Skive 1 A Skive IK Logo Skive IK
Skive 2 A Skive IK Logo Skive IK
Hobro IK U10 Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF

U13d futsal 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: flyttet til U14D Futsal

Teamname LVL Logo Club

U14p futsal 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15p futsal 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 d (5mands) 30 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 6/11 ca. 12:15 - 17:30

Teamname LVL Logo Club
ifa 1 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Mariager Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Helsted Fremad IF 4 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
ASV 2 ASV Logo ASV
Jetsmark IF C Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
ASV 1 ASV Logo ASV
Jarl Arden 3 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Jarl Arden 2 B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Jarl Arden 1 A IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Jetsmark 1 A Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Thisted FC A Thisted FC Logo Thisted FC
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SGIF 1 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
SGIF 2 B Slagslunde Ganløse Idrætsforening Logo Slagslunde Ganløse Idrætsforening
KFUM 2 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
KFUM 1 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
VFF 1 A Viborg FF Logo Viborg FF
Støvring IF 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Aalborg Chang Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
IK Rosendal 3 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 1 A IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Vorup FB2 C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB1 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

u15pige 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 4/11 ca. 17:30 - 20:30

Teamname LVL Logo Club
Dragerne A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Rebild Syd 1 Rebild Syd
Dragerne 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Randers Freja 2 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 1 Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
IK Rosendal 3 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Aalborg KFUM U14 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
IK Rosendal 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
IK Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U9D BL 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: 5/11 ca. 11 - 13:45

Teamname LVL Logo Club
IK Rosendal 1 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Helsted Fremad IF 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
If jarl arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Chang 1 B Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
Sulsted IF B Sulsted IF Logo Sulsted IF
St. Restrup B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
SGIF 1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Grenaa IF B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Aalborg KFUM 3 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
4. - November 13 2016

Organisation
IK Rosendal Fodbold
Place
Rosendal Idrætsforum
Address
Døstrupvej 23 Hørby
Postalcode
9500
City
Hobro
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Jutlander Bank Cup 2016 map

Tournament overview