Flügger Farve Cup - Christiansfeld

Christiansfeld Idrætsforening Fodboldafdeling
Inviterer til indendørsstævne i Cuben Christiansfeld

I weekenden den 22. og 23. oktober samt i weekenden den 29. og 30. oktober afvikles Flügger Farve Cup i Cuben Christiansfeld, som et hyggeligt opstartsstævne for indendørs sæsonen 2016/2017, hvor årgange fra U5 til U143 kan få nogle kampe og vende sig til indendørs spillet inden det for alvor går løs...

Stævnet afvikles lørdag den 22. oktober for U5 - U7 mix, søndag den 23. oktober for U11 og U14 piger, lørdag den 30. oktober for U9 og U10 drenge samt søndag den 30. oktober for U11 - U13 drenge.
Der er præmier til 1. 2. og 3. pladsen.
I U5, U6 og U7 årgangene er der præmier til alle.


STÆVNET ER FOR B- og C-HOLD. Ingen A-Hold vil blive accepteret.

Pris pr. hold 350,- kr. som skal overføres til konto: 9743 0390009097
Tilmelding inden den 3. oktober 2016.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 5 350 Lørdag d. 22. oktober 0 0
U6 Mixed 5 350 Lørdag d. 22. oktober 0 0
U7 Mixed 5 350 Lørdag d. 22. oktober 2 0
U8 Mixed 5 350 Lørdag d. 22. oktober 2 0
U9 Mixed 6 350 Lørdag d. 29. oktober 10 0
U10 Mixed 6 350 Lørdag d. 29. oktober 4 0
U11 Mixed 6 350 Søndag d. 30. oktober 9 0
U12 Mixed 6 350 Søndag d. 30. oktober 0 0
U13 Mixed 6 350 Søndag d. 30. oktober 1 0
U14 Mixed 6 350 Søndag d. 23. oktober 3 0
U11 Mixed 6 350 Søndag d. 23. oktober 4 0

Signetud teams

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 22. oktober

Teamname LVL Logo Club

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 22. oktober

Teamname LVL Logo Club

U7 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 22. oktober

Teamname LVL Logo Club
Bramdrupdam GIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam GIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U8 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 22. oktober

Teamname LVL Logo Club
Wild boys B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Bramdrupdam GIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 29. oktober

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Fredericia FF B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
BUI U9 - 2 B Broager UI Logo Broager UI
BUI U9 - 1 B Broager UI Logo Broager UI
EGIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Hfk 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Fredericia FF2 C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U10 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 29. oktober

Teamname LVL Logo Club
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Ødis if 2 C Ødis IF
Ødis if 1 C Ødis IF

U11 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 30. oktober

Teamname LVL Logo Club
vejle fc C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
HFK piger 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK piger 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Herning Fremad 2 B Herning Fremad Logo Herning Fremad
Løjt hold C C Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt hold B B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt hold C1 C Løjt IF Logo Løjt IF
Herning Fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 30. oktober

Teamname LVL Logo Club

U13 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 30. oktober

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF Piger Løjt IF Logo Løjt IF

U14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 23. oktober

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF Løjt IF Logo Løjt IF

U11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 23. oktober

Teamname LVL Logo Club
HFK B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
22. - October 30 2016

Organisation
Christiansfeld IF
Place
cuben
Address
østprøven 1
Postalcode
6070
City
Christiansfeld
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Flügger Farve Cup - Christiansfeld map

Tournament overview