BIF CUP 3-Bold

Brædstrup IF indbyder igen til Fair Play børnestævnet

BIF CUP 3-Bold
for B/C hold i U6, U7 og U8 den 26. og 27. november 2016.

Fyld 1 bil med 4 spillere, og deltag i Jyllands STØRSTE og BEDSTE
indendørs 3-Bold stævne, med plads til 120 hold, eller fyld 2
  biler og deltag med 2 hold i samme årgang til reduceret pris.

Der er GRATIS JYSKE BANK kaffe til alle   

Du vælger selv spilleperiode i U7 og U8.

Der spilles 3:3 på tværs af banen.

  Der registreres ingen resultater.

Alle hold er garanteret 5 kampe.

  Vi sørger naturligvis for baneledere.

  Der afholdes fælles præmieoverrækkelse efter hver turnering.

  Der er en medalje og en mini fodbold til alle spillere.

Der spilles i følgende rækker: 

Række: Køn: Niveau: Hold str.: Bane str.:     Max antal hold:

U6 (2011)      

26/11-2016               

Kl.  10:24-13:08

Mixede B/C   Max 4 (5)  
13 x 20 m

 

24

UDSOLGT

U7 (2010)

26/11-2016

Kl. 8:20-10:24

Mixede B/C

  Max 4 (5)   

13 x 20 m

 

18

UDSOLGT

U7 (2010) 

26/11-2016

Kl. 13:08-16:36

Mixede B/C Max 4 (5) 13 x 20 m

 

30
UDSOLGT

U8 (2009) 

27/11-2016

Kl.   8:20-11:04

 Mixede  B/C

Max 4 (5)

 18 x 20 m

16

UDSOLGT

 U8 (2009) 

27/11-2016

Kl. 11:04-16:32

Mixede  B/C

Max 4 (5)

18 x 20 m

 32

UDSOLGT

 Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre spilletidspunkt,

ændre turneringsform eller aflyse ved for få tilmeldinger.

Stævneform:

Stævnet afvikles efter DBU’s Fair Play-principper, det vil blandt andet sige, at

  • alle spillere, trænere, ledere og forældre respekterer hinanden og udviser Fair Play.
  •  man undgår protester og udvisninger.
  •  alle medvirker til at skabe en god stemning under stævnet.
  • spillerne udviser Fair Play i kampen, undgår snyd og film.
  •  spillerne hilser på modstandere og baneleder inden kampen.
  • alle spillere får ens præmier i puljen.
  •  målet er at alle børn går glade hjem, hvad enten de har vundet eller tabt.

Pris:
1 hold (4 spillere): kr. 300,-.
Ved tilmelding af flere hold i samme årgang, er prisen kr. 250,- for de efterfølgende hold. Det er også muligt at få 1 ekstra spiller med pr. hold mod en merpris på kr. 50,- pr. spiller. Hvis der ønskes 1 ekstra spiller, skal dette oplyses under "Info" ved tilmeldingen.

Præmier:
Der er en medalje og en mini fodbold til alle spillere og der er max. 4 (5) pr. hold.

Tilmelding:

Her på siden senest den 11. november 2016 efter først til mølle princippet.

I U7 må der max tilmeldes 4 hold pr. klub i samme periode.

I U8 må der max tilmeldes 3 hold pr. klub i samme periode.

Rene pige hold er også velkommen og må deltage i rækken under deres årgang, hvis de mener at de passer bedre på dette niveau.

Spørgsmål vedr. tilmelding på e-mail: bifcup@gmail.com

Betaling:
Når tilmeldingen er bekræftet af BIF CUP, skal betalingen ske på reg.nr.: 7240 kontonr.: 1394589.
Holdet er ikke endeligt tilmeldt før betalingen er registreret!

Ved afbud efter udsendelse af turneringsplaner refunderes stævnegebyret ikke,

dog refunderes 50% hvis afbuddet skyldes vejret.

Program:
Sendes på e-mail til de enkelte hold senest 10 dage før stævnet.

Spillested:

Brædstrup Hallen, Skovvejen 29, 8740 Brædstrup.

 

Se videoen fra vores sidste stævne her:

 www.facebook.com/bifcup3bold/videos/554408438050073/


Se mere om BIF CUP på: www.bifcup.dk

Følg os på facebook: www.facebook.com/bifcup3bold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup # Signup
U6 10:24-12:28 Mixed 4 300,- 29 0
U7 08:20-10:24 Mixed 4 300,- 21 1
U7 12:28-16:36 Mixed 4 300,- 37 4
U8 08:20-11:04 Mixed 4 300,- 19 1
U8 11:04-16:32 Mixed 4 300,- 44 3

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 10:24-12:28 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hatting - Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting -Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Ry 2 B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Ry 1 C Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
HOG C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Brædstrup IF 1 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Brædstrup IF 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Ry 3 B Ry Sportsklub Logo Ry Sportsklub
Balle Natur C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
Banditterne-3 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Horsens KFUM C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
ØBG Buskelund 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Gødvad 2 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Gødvad 1 C Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Lund if C Lund if
ØBG Buskelund B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
EIF C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening
SSIF U6 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF

U7 08:20-10:24 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lindved U7 C Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Brædstrup IF C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Hadsten SK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
EIF' seje drenge C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Lund if 3 C Lund IF
Bredballe IF 3 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Banditterne-2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
FB-Fodbold 2 C FB-Fodbold
FB-Fodbold 1 C FB-Fodbold
Banditterne B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
VB U7 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Lund if 2 B Lund if
Lund if 1 C Lund if

U7 12:28-16:36 30 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bryrup 2 B Bryrup Idrætsforening
Bryrup 1 B Bryrup Idrætsforening
Hadsten SK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HEI C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Messi's drenge C Harlev IK Logo Harlev IK
Skibet 2 B Skibet IF Logo Skibet IF
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
Football kids B Harlev IK Logo Harlev IK
Fighterne B Harlev IK Logo Harlev IK
TRIF2 B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
TRFI1 B Thorsager Rønde Idrætsforening Logo Thorsager Rønde Idrætsforening
Ronaldo´s drenge B Harlev IK Logo Harlev IK
Sprinterne B Harlev IK Logo Harlev IK
BIF TØZER 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
BIF TØZER 2 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Vivild IF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Horsens KFUM 2 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hovedgård 3 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 2 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Solbjerg IF2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg IF1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
BIF TØZER 1 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Vinding SF 1 B Vinding SF
Vinding SF 2 B Vinding SF
GIF Gødvad 3 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
GIF Gødvad 1 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
GIF Gødvad 4 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
GIF Gødvad 2 B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U8 08:20-11:04 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Brædstrup IF C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
EIF U8 B Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Allans dansemus B Engum UI Logo Engum UI
Caspersens djævle C Engum UI Logo Engum UI
Harlev 4 C Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev 3 C Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev 2 C Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev 1 B Harlev IK Logo Harlev IK
VB U8 - C C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
VB U8 - B B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Hundslund IF C Hundslund IF

U8 11:04-16:32 32 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stautrup 3 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup 2 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup 1 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
SSIF 2 Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
SSIF 1 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Søften GF B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Mif Tigerne B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Mif Løverne B Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Lund IF 2 C Lund IF
Lund IF 1 C Lund IF
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
SIK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hørning IF 3 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Aabyhøj IF 2 C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Aabyhøj IF 1 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Horsens KFUM 3 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
HEI 4 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Gauerslund IF 3 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Søften GF 2 B Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
HEI 5 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SIK 3 Stensballe IK Logo Stensballe IK
Skibet 2 B Skibet IF Logo Skibet IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Organisation
Brædstrup IF
Place
Brædstrup Hallen
Address
Skovvejen 29
Postalcode
8740
City
Brædstrup
Sport
Soccer
Type
IndoorCup
BIF CUP 3-Bold map

Tournament overview